![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
ambele masini sunt frumoase, si le urez bafta celor doi posesori
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
pe vento sa pus syncro doar pe motorul de 2,9 VR6 -> http://www.new-car-model.com/volkswa...ro%2814684%29/ sper sa-ti iasa bine treaba :D de 1000 euro mai bine imi pun un motor de Golf 4 TDI (ca si asa suntem in situatie de criza):) bafta! |
Re: Proprietari de vw vento
da frumusele masinile bafta posesorilor...si asa cum zicea si colegu o sa ai probleme cu "cardanul" pe sub masina..rezolvi problema numai daca dai toba afara si pui in locul tobei ...ca este spatiu dar dupaia pe unde pui toba????
si acum sa zic si eu de masinuta mea ca iam schimbat alarma.iam pus cu cheie briceag si iam montat si deschiderea pe portbagaj sa fie din buton:D:D:DD:o sa revin si cu poze:D |
Re: Proprietari de vw vento
poi toba o sa vina undeva in prag!!!
inaintea rotii spate stanga.din masina nu treb sa tasi nimik doar sa adaugi si atat.....ma rog exceptie rezervorul kre o sa vina in portbagaj....;) |
Re: Proprietari de vw vento
poi da d ace faci u e sa adaugi si reduci spatiul ff mult...si atunci ce faci cu ce te mai alegi???eu unu nas face as aceva...e mult de munca si nu vad rostu la ce vrei u sa faci ...cu ce te incanta 4x4??si dac o sa lovesti vreodat acu ia pe jos ca la noi in romania e posibil iti dai seam ca oafci totu zdrente..toata munca???
|
Re: VW Vento - Proprietari
am o rugaminte, puteti sa imi spuneti ce piese anume potrivesc de pe un seat toledo benzina, la vento benzina,
|
Re: VW Vento - Proprietari
a-m reusit si am inlocuit alimentarea originala de motorina cu un furtun original de oil si carburant cap-coada. urmeaza testul. daca nu mai intrerupe va tin la curent pe cei interesati. :lol::peace:
|
Re: VW Vento - Proprietari
7 Attachment(s)
Va prezint si eu un Vento .. masina este a fratelui meu .. si a avut parte de ceva modificari ... sper sa imi ramana mie ca am ceva planuri cu ea :D
|
Re: VW Vento - Proprietari
sall..am si eu o problema cu ornamentele de prag care ruginesc mai mereu.pe partea soferului este al 2-lea pe care il schimb..cine poate sa ma ajute si pe mine cu un sfat?am inteles ca existe unele la fel originale numai ca sunt de plastic?multumesc
|
Re: VW Vento - Proprietari
si eu am avut probleme cu ornamentele dar le-am dat jos si nu le-am mai pus deloc........si mi se pare ca arata bine si asa.......e o problema la multe ventouri, cumva se infiltreaza apa si se creaza rugina
|
Re: VW Vento - Proprietari
salutare baieti...probleme....am incercat sa schimb burduful la caseta de directie pe partea stanga si cand am bagat nasul sub masina am vazut ca e rupta buza pe care trebuie sa stea burduful prins cu colier....se poate face ceva?sau trebuie alta caseta....inca nu face zgomote dar stiu ca daca intra apa si nisip pe acolo o sa inceapa cat de curand....poate are careva o caseta in plus?:d
|
Re: VW Vento - Proprietari
Te pot ajuta eu cu o caseta, dar nu cred ca e necesar sa schimbi caseta doar pt aia... Prinde burduful cu bride de alea de plastic... coliere de alea ce se strang.....
|
Re: VW Vento - Proprietari
Sebastian sa nu uiti de mine
|
Re: VW Vento - Proprietari
la diesel termocupla porneshte foarte greu din cate shtiu io, mai ales in mers tre sa mergi o bukta buna i a 1-ia turat k loomea k sa porneasca sau sa o lashi la relanti vre-o juma d ora buna dak st peste 30 d grade afara.parerea mea e sa nu itzi faci probleme, la 90 d grade e mersul ei, termocupla porneshte mai tarziu, trebuie sa treaca acu d mijlocul cadranului
|
PROBLEME CU INCHIDEREA CENTRALIZATA
salut baieti , ma poate ajuta cineva , nu mai functioneaza inchiderea centralizata decat partial , este cu alarma la telecomanda , problema e ca daca inchid masina alarma se activeaza dar inchiderea nu , iar daca apas pe butonul de blocare a usii se inchid toate ,apoi cand deschid din telecomanda merge si alarma si inchiderea doar la inchidere nu merge. Inchiderea este pneumatica, am verificat tot nu stiu care e problema , poate ma ajutati voi
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:15. |
- Copyright 2026 4Tuning