Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia 1300 `76 - B 44 DVL (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/107813-dacia-1300-76-44-dvl.html)

Old_boy 19-10-11 21:14

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
1 Attachment(s)
mda.... arata mult mai bine cu grila gri

Castoire 19-10-11 21:20

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
iote ciocolata infipta in capota :lol::lol::lol:

BR-02-UUT 19-10-11 21:32

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
arata belea:D

B XX ADI 19-10-11 21:35

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by Old_boy (Post 4656697)
mda.... arata mult mai bine cu grila gri

pai o data cu inaintarea in varsta are nevoie de tot mai mult fard:lol:

Quote:

Originally Posted by Castoire (Post 4656712)
iote ciocolata infipta in capota :lol::lol::lol:

eu cred ca e fake, photoshop dastea:lol:

Castoire 19-10-11 21:42

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 4656765)
pai o data cu inaintarea in varsta are nevoie de tot mai mult fard:lol:


eu cred ca e fake, photoshop dastea:lol:


ma..ciocolata era pe bune, dar din pacate, desi era inceputul lu mai, o cam racaiai cu unghia [daca aveai] de pe ambalaj ca sa o mananci

b08ygs 19-10-11 21:50

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by bv58bar (Post 4655177)
alta viata acum
cealalta dupa ce ca venea mult un jos era si dreapta, asta e mica si ascutita:D
cred ca ai facut o greseala cand a vopsit masca cu negru:???:
uite inca o poza spion :lol:

Daia sa si inlocuit:-P Nu am facut nici o greseala cu masca... la primavara vreau sa-i pun barile inapoi si vor fi si ele negre... Griul ala nu avea nici o treaba cu masina, am doar 2 culori pe masina, albastru si negru... si asa va ramane

Poza de cand mi-ai adus carbul;)

Quote:

Originally Posted by Castoire (Post 4655327)
clar tre sa pun taxa de intrare pe strada aia

Doar daca facem jumi juma:lol: altfel nu discutam

Quote:

Originally Posted by aditza579 (Post 4655341)
De ce nu-i vopsesti fusta fata in culoarea masinii, ar da muuult mai bine cu albastru si acolo. SI cu masca neagra da bine. Succese cu masina.

Nu este cazu inca... masca as vrea sa o inlocuiesc cu una mai dreapta, atunci se va face si vopseala, pana atunci nu are rost sa risipesc vopsea pe asta stramba...

Quote:

Originally Posted by faustino (Post 4655395)
Ai putut tu sa te apleci sa faci poza la baie????

Tu sa taci ma, ca esti in aceeasi situatie:lol: doar ca eu sunt mai flexibil:oops:

Quote:

Originally Posted by Old_boy (Post 4656697)
mda.... arata mult mai bine cu grila gri

Lasa ca e mai frumos asa:-P am zis putin mai sus de ce;) poate daca fac jantele gri carbon inchis sa fac si grila acelasi gri, nu e panica, imi place si asa sincer sa fiu

Old_boy 19-10-11 21:55

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
mda... ii mai trebuie niste roz si e gata

Old_boy 30-10-11 22:54

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
7 Attachment(s)
uite aici pozele alea

b08ygs 31-10-11 11:16

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Mersi pentru postare, cad ca si tu ai avut o conversie ciudata:-P totusi, cum o sa faci sa duci caldura la gurile dinspre usi? Ca pe mine aia ma intereseaza rau rau de tot

Intre timp la masina sa mai lucrat, intr-un final am reusit sa repar gaurile prin care imi inundam masina:lol: avea ceva rugina si gaurele in zona vechiului calorifer de caldura, sa curatat pana la fier, sa dat cu feruginol si dupaia sa peticit cu fibra de stica, o mana generoasa de grund si dupaia vopsea neagra:D sper sa nu mai fie vreo problema, mai ales ca am refacut scurgerile de apa....

Am incercat sa montez si scutu dar atinge in baia de ulei asa ca momentan caut unu bun ca al meu este cam ciopartit

Marian06tzw 01-11-11 06:20

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by b08ygs (Post 4680789)
Mersi pentru postare, cad ca si tu ai avut o conversie ciudata:-P totusi, cum o sa faci sa duci caldura la gurile dinspre usi? Ca pe mine aia ma intereseaza rau rau de tot


vezi ca am facut eu caldura si la usi acu poate voi gasiti altfel sa faceti da eu zic ca asa e cel mai bine la mine nu se mai aburesc geamurile laterale deloc inainte se vedea doar oglinda

Old_boy 01-11-11 07:20

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
pai asta incercam aici sa facem altfel decat ai facut tu :lol:

B XX ADI 05-11-11 18:02

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
2 Attachment(s)
inainte...dupa:)...s-a mai facut o magie si la mocheta, s-a tipat putin la ulei si a fugit :lol: dar nu am mai facut poza ca era prea frig

1300 05-11-11 18:08

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Disperat de caldura, :D:D.Nene tu nu ai auzit de caldura sufletului ?:D

Castoire 05-11-11 21:01

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 4693446)
inainte...dupa:)...s-a mai facut o magie si la mocheta, s-a tipat putin la ulei si a fugit :lol: dar nu am mai facut poza ca era prea frig


you missed a spot! ce-i asta nene? curatenie de ochii soacre?

B XX ADI 05-11-11 21:36

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by Castoire (Post 4693909)
you missed a spot! ce-i asta nene? curatenie de ochii soacre?

pai nu ar trebui sa fiu eu tras la raspundere:lol: cristi se grabea, asa ca el a facut treaba de mantuiala...vrei sa iti citez ce a spus la sfarsit? "bai eu imi bag picioarele, ma dor degetele! " :lol: ...eu am fost ala cu rotile, dar rotile au iesit bine?:D:D:D:D


All times are GMT +2. The time now is 17:10.

- Copyright 2026 4Tuning