![]() |
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
Glumesti!!!!!! Elodia e ca si uitat... Asta va tine mult si bine atat timp cat apetitul pt masini din Germania nu scade, nu credeti??? |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
e acuma in direct pe antena 3 :D
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
In sfarsit s-au gandit si ei s-o schimbe...
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
si cel mai important .... ca cei cu masini aduse pana in 15 dec platesc taxa veche.
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
daca am masina adusa inainte de 15 dec si rar-ul facut dupa (18 dec), ce taxa platesc ??
cred ca cei care se ocupa de inscrieri in Bulgaria sa inceapa sa-si faca reclama si sa scoata oferte. :| sau sa iesim iar in strada ... ... a iesit si calculatorul de taxa ?? |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
vad si aici http://www.antena3.ro/stiri/rutier/t...axa_65098.html
Dupa cum spune se pare ca deja a intrat in aplicare, inseamna ca diseara ma imbat si maine inmatriculez masina. :) |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
cand se va publica in monitorul oficial , va rog anuntati si la mine , am adus masina inainte de 15 , deci platesc taxa veche nu ? ps. mai am o nelamurire , inainte (in 2008) calculam taxa pe la 700e , acu ca e 2009 , a crescut vechimea masinii , n`ar trebui sa platesc mai putin , daca ar fi calculul ca inainte ? :D |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
deci s-au hotarat sa fie in favoarea noastra (cei cu masinile aduse inainte de15) dar sunt curios unde gasesc lista cu actele necesare pt a dovedi ca a fost in tara inainte de 15. numa bine ! :D
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
trebuia sa ne impuna si noua ceva,nu?!?:x sunt sigur ca si o zi daca depasesc va trebui sa platesc pe taxa noua. |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
in sfarsit o veste mai buna, cel putin pt cei cu masinile aduse pana in 15 decembrie 2008...
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
..veste buna.. LOL.. nu vedeti ca Guvernul nu a facut nimic pentru cei cu masini luate din afara... ce au facut... au anulat ordonanta Tariceanu.. care oricum era in afara legii comunitare si au dublat taxa din iulie 2008.. deci tot o masura impotriva romanului fara buget de a-si cumpara un Logan.
...iar pana in vara se va schimba iarasi... cu intentia de a impune taxa auto in impozitul anual... au nevoie de bani acum pentru campania electorala a lui Base´ si pentru a acoperi gaurile din buget si din buzunarele lor... taxe taxe taxe... Romania este tara cu cele mai multe taxe din toata Europa. |
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
este si acuma pe protv, si a zis ca inca asteapta de la comisia europeana..
|
Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:12. |
|
- Copyright 2026 4Tuning