Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

geomar 27-06-10 17:37

Re: VW Vento - Proprietari
 
MULTUMESC PENTRU SCHEMA OGLINZI

claus_tazz 27-06-10 20:25

Re: VW Vento - Proprietari
 
nu este pe forumu asta..am gresit eu..uite aici pagina
http://vwforum.vwforum.ro/index.php?showtopic=53849
citets eacolo si uitate l aozele care sunt...sper s anu s esupere nimeni ca am pus situ ala aciibafta

Sorinel_ionut89 28-06-10 20:39

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by mafteicon (Post 3474384)
la spalatorie este si mai bine! spuma, presiune, aer pulverizat. totul ca la carte!, fete!

ms frumos

sebica_bv 28-06-10 21:32

Re: VW Vento - Proprietari
 
Salutare!
Am shi eu o problema cu un vento 1,9 tdi 90 cai. Mi se opreshte motorul in mers, iar cand dau la automat invarte dar nu primeshte motorina pana cand nu imi arata in bord contactul la bujii sad: Ma putetzi ajuta cu un sfat sau vre-o propunere?

catav 28-06-10 21:45

Re: VW Vento - Proprietari
 
mafteicon ai dat de capat la problema aia pana la urma? ceva in genul asta imi face si mie ... tot 1z. in a 5a da rateuri dar nu tot timpul, si uneori rar de tot in a 4 a dar numai la turatii mari. in jur de 3000. tind sa cred ca e de la ambreaj. cand apas pedala cu motorul oprit imi scartzie.
ce fel de ambreaj au vento 1z ? hidraulic ? se poate aerisi? stie cineva ?

sebica_bv 28-06-10 21:51

Re: VW Vento - Proprietari
 
din cate stiu eu, vento nu au ambreiaj hidraulic. la problema mea crezi ca ai vre-o idee ce ar putea fi??

catav 28-06-10 21:52

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by sebica_bv (Post 3478257)
din cate stiu eu, vento nu au ambreiaj hidraulic. la problema mea crezi ca ai vre-o idee ce ar putea fi??

pompa si filtru de motorina ai verificat ?

sebica_bv 28-06-10 21:55

Re: VW Vento - Proprietari
 
da, am verificat dar cred k e ceva din electronica
totushi am pus testarul p ea dar nu arata nimic

big bastard 28-06-10 21:56

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by sebica_bv (Post 3478174)
Salutare!
Am shi eu o problema cu un vento 1,9 tdi 90 cai. Mi se opreshte motorul in mers, iar cand dau la automat invarte dar nu primeshte motorina pana cand nu imi arata in bord contactul la bujii sad: Ma putetzi ajuta cu un sfat sau vre-o propunere?

am avut si eu ceva asemanator...si a fost vorba de un pin de la un releu ...mi-la rezolvat un electrician si acum nu mai am probleme
bafta

big bastard 28-06-10 21:58

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by big bastard (Post 3478273)
am avut si eu ceva asemanator...si a fost vorba de un pin de la un releu ...mi-la rezolvat un electrician si acum nu mai am probleme
bafta

si eu am mers la tester dar daca pornea nu imi dadea nicio eroare
:))

sebica_bv 28-06-10 21:58

Re: VW Vento - Proprietari
 
potzi sa fi mai explicit te rog? care-i treaba cu releul?

sebica_bv 28-06-10 22:00

Re: VW Vento - Proprietari
 
poti sa fi mai explicit te rog? cum arata releul shi unde este ashezat p mashina?

big bastard 28-06-10 22:02

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by sebica_bv (Post 3478284)
potzi sa fi mai explicit te rog? care-i treaba cu releul?


nu stiu care releu a fost "bulit" pt ca amlasat-o la reparat dimineatza si cand am mers dupa ea meseriasul plecase ...intelegi??
mie imi facea cam aceleasi figuri......si in plus uneorni nu vroia sa mai porneasca
....iar "coada de purcel" imi ramanea aprinsa am verificar supapa de la pompa cu un fir de pe baterie si am obs ca imi functioneaza si asa m-am decis sa merg la un electrician, gaseste unul cat de cat bun si mergi la el
bafta

big bastard 28-06-10 22:04

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by sebica_bv (Post 3478291)
poti sa fi mai explicit te rog? cum arata releul shi unde este ashezat p mashina?

nu stiu din pacate ...sorry... nu am apucat sa vb cu electric man prea mult ca era ocupat ...m-am bucurat ca s-a rezolvat ...moca pe deasupra

sebica_bv 28-06-10 22:06

Re: VW Vento - Proprietari
 
mersi mult!!!


All times are GMT +2. The time now is 07:46.

- Copyright 2026 4Tuning