![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
MULTUMESC PENTRU SCHEMA OGLINZI
|
Re: VW Vento - Proprietari
nu este pe forumu asta..am gresit eu..uite aici pagina
http://vwforum.vwforum.ro/index.php?showtopic=53849 citets eacolo si uitate l aozele care sunt...sper s anu s esupere nimeni ca am pus situ ala aciibafta |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
Salutare!
Am shi eu o problema cu un vento 1,9 tdi 90 cai. Mi se opreshte motorul in mers, iar cand dau la automat invarte dar nu primeshte motorina pana cand nu imi arata in bord contactul la bujii sad: Ma putetzi ajuta cu un sfat sau vre-o propunere? |
Re: VW Vento - Proprietari
mafteicon ai dat de capat la problema aia pana la urma? ceva in genul asta imi face si mie ... tot 1z. in a 5a da rateuri dar nu tot timpul, si uneori rar de tot in a 4 a dar numai la turatii mari. in jur de 3000. tind sa cred ca e de la ambreaj. cand apas pedala cu motorul oprit imi scartzie.
ce fel de ambreaj au vento 1z ? hidraulic ? se poate aerisi? stie cineva ? |
Re: VW Vento - Proprietari
din cate stiu eu, vento nu au ambreiaj hidraulic. la problema mea crezi ca ai vre-o idee ce ar putea fi??
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
da, am verificat dar cred k e ceva din electronica
totushi am pus testarul p ea dar nu arata nimic |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
bafta |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
:)) |
Re: VW Vento - Proprietari
potzi sa fi mai explicit te rog? care-i treaba cu releul?
|
Re: VW Vento - Proprietari
poti sa fi mai explicit te rog? cum arata releul shi unde este ashezat p mashina?
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
nu stiu care releu a fost "bulit" pt ca amlasat-o la reparat dimineatza si cand am mers dupa ea meseriasul plecase ...intelegi?? mie imi facea cam aceleasi figuri......si in plus uneorni nu vroia sa mai porneasca ....iar "coada de purcel" imi ramanea aprinsa am verificar supapa de la pompa cu un fir de pe baterie si am obs ca imi functioneaza si asa m-am decis sa merg la un electrician, gaseste unul cat de cat bun si mergi la el bafta |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
mersi mult!!!
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:46. |
- Copyright 2026 4Tuning