![]() |
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
adica fumul ala negru e mai putin poluat decat noxele motorului pe benzina ... parerea mea e ca GPL .. e cel mai nepoluant |
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
Daca apar defectiuni, si MAS si MAS pot scoate fum. Un 3000 V6 MAS cu semeringurile de la supapa uzate imi scotea fum de nu se mai vedea nimic in spate. Excludem aici modele vechi de motoare. |
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
Re: Benzina sau motorina ?
voi n-ati vazut reportajul cu GPL pe cayenne turbo? :lol: nu inteleg de ce sunteti asa revoltati...
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
Quote:
Cu alte cuvinte un diesel e mult mai nociv ca un benzinar in ciuda faptului ca emana mai putin CO2 in general. Quote:
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
Ma intreb cand vreodata o sa va schimbati gandirea asta tipic romaneasca. Quote:
Quote:
Trecand peste faptu ca nu stii sa scrii , inainte de a posta te ai uitat la diferenta de varsta intre tine si 300zxtt , daca se chinuia un pic iti putea fi tatic , lucru bun de altfel ca s ar fi ocupat de educatia ta si te ar fi dat la o scoala buna :D |
Re: Benzina sau motorina ?
Daca tu zici, asa o fi :rolleyes2.
Confortabil, de 10 ori mai mult decat ai nevoie, este si un A4 dotat decent. Ii tragi un 2.0 TDI si te-ai scos dar din moment ce te arunci la A8 e clar ca in cele mai multe cazuri vrei sa te dai 'grande', nu imi spune mie ca s-a nascut cineva in A8 si ca are nevoie de confortul ala. Oamenii mergeau pe jos, in carute sau calare si acum nu mai merge un Passat sau A4, doh... Asa ca daca vrei sa arati ca ai bani (sau nu) macar termina treaba. Cand dai 70-120000 euro pe o masina e clar nu poti spune ca ai facut o investitie rationala sau ca ai scaun la cap si ca esti cumpatat cu banii, indiferent ca ai un 3.0 TDI sau 6.0 W12. |
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
iar cu poluarea, stai tu linistit ca diesel e mai putin poluant! Ce e pe tabelul ala e un caz dintr-o mie. |
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
da sigur ca pe forum stau zecile de familisti cu masini de 100 mii euro. Poate intra irinel la topicul cu consumul sa zica si el ca are consum de 45 oras si 24 afara si becali sa zica si el ce consum picant avea pe mbach si s-a hotarat sa isi ia un r8 Tdi sa fie si sport sa aiba si un consum decent. |
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
Chiar daca ar fi asa (desi nu e, doar ti-am dat quote, daca vrei il postez in romana desi era simplu de inteles si in engleza) sa nu imi spui ca iti cumperi diesel ca e mai putin poluant si ca iti pasa de mediul inconjurator. Daca te intereseaza cu adevarat ia-ti un hibrid. |
Re: Benzina sau motorina ?
nu imi iau diesel ca e mai putin poluant sau ca imi pasa de mediu ( imi cam pasa de mediu dar nici in halu asta ). Imi iau diesel numai daca masina e pentru uz personal, adica servici, curse lungi, etc. Benzinar mi-as lua doar ca masina de weekend sau masina cu care sa ma joc .
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
Re: Benzina sau motorina ?
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:52. |
|
- Copyright 2026 4Tuning