Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

geomar 24-06-10 19:29

Re: VW Vento - Proprietari
 
in 11.06.2010 la pagina 120 am pus o intrebare la care nu am primit inca un raspuns. Daca va rog sa mai aruncati o privire peste ea si sa raspundeti v-as fi recunoscator

claus_tazz 24-06-10 21:32

Re: VW Vento - Proprietari
 
parerea mea nu cred ca exista asa ceva singuru lucru und epoti sa afli cate ceva despre masina e actipiltu ala din portbagaj dac il mai ai....altcve anu cred ca este ..dac cumva o sa gasesti s ama anunti si pe mine..

geomar 24-06-10 22:01

Re: VW Vento - Proprietari
 
MERSI, TOTUSI CRED CA MERITA SA MAI INCERC

claus_tazz 24-06-10 22:06

Re: VW Vento - Proprietari
 
uite incearca aici pe situ asta...http://search.dmv.org/dmv/vin-verification

nu stiu sigur ce face ca nu am incercat inca ca nu bagai seria ca nu am certificatu lang amine...verific au si vezi dac vrei...

Sorinel_ionut89 25-06-10 18:21

Re: VW Vento - Proprietari
 
sall.imi poate spune si mie cineva daca este vreo problema sa spal motorul diesel de pe vento?ms frumos

mafteicon 25-06-10 18:51

Re: VW Vento - Proprietari
 
sal. ma bucur ca te-ai descurcat! - elegant era totusi sa raspunzi intr-un fel sau altul ca nu era nici-o problema. - in legatura cu spalatul motorului poti sa o faci linistit, nu se va intampla nimic. - eu pun AXION PASTA si iese ca nou. sa nu te apuci sa dai cu silicoane pe plasticele alea ca se pune praful si se imbacseste. - spor la spalat!!!

geomar 26-06-10 16:38

Re: VW Vento - Proprietari
 
AM O RUGAMINTE LA VOI, PUTETI SA MA AJUTATI CU SCHEMA ELECTRICA PENTRU INSTALAREA SI MONTAREA OGLINZILOR ELECTRICE LA VENTO ?

geomar 26-06-10 18:03

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by claus_tazz (Post 3467901)
uite incearca aici pe situ asta...http://search.dmv.org/dmv/vin-verification

nu stiu sigur ce face ca nu am incercat inca ca nu bagai seria ca nu am certificatu lang amine...verific au si vezi dac vrei...

MERSI DAR NU AM REUSIT NIMIC

claus_tazz 27-06-10 01:13

Re: VW Vento - Proprietari
 
dac cauti aici pe forum ai sa vezi ca este deschis topic pt asa ceva...si arata si poze ..din cate am vazut eu acolo se pleaca cu cate 2 fire d ela fiecare oglinda (+ / -)minusul il legi de usa de acolo sau de unde vrei tu iar plusu de la ambele oglinzi le legi la butonu de dezaburire geamu din spate(luneta) e simplu asa am vazut acolo iar firele la oglinda le legi direct d eogblinda propriuzisa ,are 2 "craci" in care vin firele bagate...sper sati fie de ajutor ..dac nu cauta pe aici si ai sa gasesti...
bafta

Sorinel_ionut89 27-06-10 12:32

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by mafteicon (Post 3470071)
sal. ma bucur ca te-ai descurcat! - elegant era totusi sa raspunzi intr-un fel sau altul ca nu era nici-o problema. - in legatura cu spalatul motorului poti sa o faci linistit, nu se va intampla nimic. - eu pun AXION PASTA si iese ca nou. sa nu te apuci sa dai cu silicoane pe plasticele alea ca se pune praful si se imbacseste. - spor la spalat!!!

sefu am fost lecat si pe la valcea am oprit la cineva si am gasit exact ce mi-a trebuit mie si de asta nu am putut sa mai dau nici un semn de viata.si daca o duc la spalatorie are ceva sa o curete baietii de acolo cu solutiile lor?ms frum

geomar 27-06-10 14:24

Re: VW Vento - Proprietari
 
mersi am sa mai cau undeva pe forum.

geomar 27-06-10 15:01

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by geomar (Post 3474083)
mersi am sa mai cau undeva pe forum.

Claus Tazz poti sa imi spui unde exact gasesc acel topic?

geomar 27-06-10 15:40

Re: VW Vento - Proprietari
 
PAUL RAL te gog daca mai ai si poti sa imi trimiti schema electrica pentru montare oglinzi electrice la Vento, multumesc anticipat

paul_ral 27-06-10 16:21

Re: VW Vento - Proprietari
 
1 Attachment(s)
Schema oglinzi

mafteicon 27-06-10 16:42

Re: VW Vento - Proprietari
 
la spalatorie este si mai bine! spuma, presiune, aer pulverizat. totul ca la carte!, fete!


All times are GMT +2. The time now is 09:15.

- Copyright 2026 4Tuning