Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia 1300 `76 - B 44 DVL (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/107813-dacia-1300-76-44-dvl.html)

Castoire 27-08-11 20:57

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by Muttley (Post 4549939)
Putin tras de par ce urmeaza sa scriu, recunosc, dar perfect realizabil.
Ambalajele, chiar daca nu apartin unui oarecare, acesta le poate culege.


nu a strans ambalajele respective dar lasa ca a strans dupa cateva zile ce a aruncat o baba pe jos..deci si-a scos parleala pt ambalajele respective

faustino 29-08-11 10:48

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Adica si-a scos parleala aruncand o baba pe jos?????
Pai si tu l-ai lasat????? =)))))))

Castoire 29-08-11 10:51

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by faustino (Post 4552376)
Adica si-a scos parleala aruncand o baba pe jos?????
Pai si tu l-ai lasat????? =)))))))


nu aia am zis dar oricum, pot eu sa ma pun in calea fericirii lui? :lol:

b08ygs 29-08-11 19:38

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
2 Attachment(s)
Astezi am fost prin REMAT Chitila cu un prieten, cautam un set de roti de Papuc si eu am plecat de acolo cu 2 faruri Elba intr-o stare foarte buna, ale mele au oglinzile deteliorate rau de tot si aveau si suruburile de ajustare rupte.... asa ca pentru 20 de lei era pacat sa nu le iau:-P

RRedman 29-08-11 20:02

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by b08ygs (Post 4553389)
Astezi am fost prin REMAT Chitila cu un prieten, cautam un set de roti de Papuc si eu am plecat de acolo cu 2 faruri Elba intr-o stare foarte buna, ale mele au oglinzile deteliorate rau de tot si aveau si suruburile de ajustare rupte.... asa ca pentru 20 de lei era pacat sa nu le iau:-P

Cu masca ce o sa faci? O lasi pe asta? sau pui una de 1300-clasica?

b08ygs 29-08-11 21:05

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by RRedman (Post 4553440)
Cu masca ce o sa faci? O lasi pe asta? sau pui una de 1300-clasica?

Ramane de vazut, aia de 1300 nu prea intra:( sunt aripile putin strambe si nu incape pe conturu de la masca, o sa incerc maine sa vad daca vrea intrun fel:)

master0 30-08-11 10:17

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by b08ygs (Post 4553389)
Astezi am fost prin REMAT Chitila cu un prieten, cautam un set de roti de Papuc si eu am plecat de acolo cu 2 faruri Elba intr-o stare foarte buna, ale mele au oglinzile deteliorate rau de tot si aveau si suruburile de ajustare rupte.... asa ca pentru 20 de lei era pacat sa nu le iau:-P

mai aveau masini? ca vreau sa ajung si eu zilele astea p'acolo.

b08ygs 30-08-11 10:59

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by master0 (Post 4554262)
mai aveau masini? ca vreau sa ajung si eu zilele astea p'acolo.

Prea putine, majoritatea erau TLX sau TX... incearca la REMAT Berceni, acolo e cel mai mare centru din Bucuresti:-P sansele sa gasesti piese bune sunt mai mari acolo:)

LiviuTunman 30-08-11 16:01

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Ai cumva neoane albastre ?

Nu de alta , dar parca te-am vazut prin Costinesti. Era noapte si nu am vazut bine.

b08ygs 30-08-11 21:42

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by LiviuTunman (Post 4554855)
Ai cumva neoane albastre ?

Nu de alta , dar parca te-am vazut prin Costinesti. Era noapte si nu am vazut bine.

Anu asta nu am servit litoralul Romanesc;) si nu am neoane pe sub masina...

spike36676 30-08-11 21:49

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Foarte frumoasa bafta si..la mai multi km/h:twisted:

Old_boy 30-08-11 21:59

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by b08ygs (Post 4553389)
Astezi am fost prin REMAT Chitila cu un prieten, cautam un set de roti de Papuc si eu am plecat de acolo cu 2 faruri Elba intr-o stare foarte buna, ale mele au oglinzile deteliorate rau de tot si aveau si suruburile de ajustare rupte.... asa ca pentru 20 de lei era pacat sa nu le iau:-P

frumos :X si la pretu corect

Quote:

Originally Posted by LiviuTunman (Post 4554855)
Ai cumva neoane albastre ?

Nu de alta , dar parca te-am vazut prin Costinesti. Era noapte si nu am vazut bine.

Era un fan de-al lui :twisted:

LiviuTunman 31-08-11 10:52

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by b08ygs (Post 4555520)
Anu asta nu am servit litoralul Romanesc;) si nu am neoane pe sub masina...

Te-am confundat..era noapte si d'asta nu era sigur.

nosturbina 31-08-11 19:52

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Te apuci sa arunci cable pe masina mea cand lucrez la ea .... Las ca vin eu sa-ti zgarii WID-uuuu:D

b08ygs 31-08-11 21:34

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Old_boy (Post 4555561)
frumos :X si la pretu corect
Era un fan de-al lui :twisted:

Mersi:) si eu mam bucurat cand le-am vazut
O copie mai bine zis:-p

Quote:

Originally Posted by nosturbina (Post 4557119)
Te apuci sa arunci cable pe masina mea cand lucrez la ea .... Las ca vin eu sa-ti zgarii WID-uuuu:D

Vezi ca eu eram vizavi de voi 8) acolo la Nufaru, am vazut ca erau doi baieti care lucrau la o Nova visinie, schimbai un filtru de aer din ce am observat, unu din ei presupun ca erai tu...

Astazi am facut o super achizitie, am cumparat o baie de ulei de R18 Turbo pentru super pretul de 30 de lei:D, care este mult mai mica decat baia mea de ulei:D sper sa incapa pompa de ulei in ea... sper:lol: daca nu cumparam si o pompa de ulei de Turbo nu e panica:lol:
Cam asa arata majestatea dansei:oops: cand o sa schimb ulei si filtru o sa facem si o proba la asta mica:-P


All times are GMT +2. The time now is 16:00.

- Copyright 2026 4Tuning