![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
3 Attachment(s)
am plasticele ptr. geamuri electrice dar si ptr. oglinzi electrice.:?:
|
Re: VW Vento - Proprietari
5 Attachment(s)
referitor la o discutie anterioara despre Noul Vento, deci ramane dupa cum am zis, noul Polo sedan, sa revina noul nume Vento pe o noua masina nu cred ca o sa mai apara, pentru ca sa mers cu denumirea de Jetta 5
|
Re: VW Vento - Proprietari
si un pret poti sa imi zici si mie te rog frumos?
|
Re: VW Vento - Proprietari
9 Attachment(s)
Polo Sedan este echipat cu un motor otto de 1.6 litri ce dezvoltă 105 CP. Modelul poate fi echipat fie cu o transmisie manuală cu cinci trepte, fie cu o transmisie Tiptronic cu şase rapoarte. Volkswagen este singurul constructor care le oferă clienţilor ruşi un model atât de ieftin echipat cu o transmisie automată modernă în clasa respectivă. Pe piaţa din Rusia, Volkswagen Polo Sedan are un preţ de pornire de aproximativ 10.000 de euro.
Versiunea de bază a acestuia – Trendline – este echipată cu două airbag-uri frontale, tetiere şi centuri de siguranţă în trei puncte pentru toţi pasagerii. Începând cu nivelul de echipare Comfortline modelul beneficiază de sistemul ABS în standard, iar versiunea de top – Highline – beneficiază de sisteme de siguranţă adiţionale – cum ar fi airbag-uri frontale şi ESP în standar dar din pacate este un model destinat pieţelor emergente. Acesta a debutat în Rusia, dar ar putea fi lansat şi în India sau alte pieţe similare. |
Re: VW Vento - Proprietari
multumesc mult pentru poze !
|
Re: VW Vento - Proprietari
Sorinel, mai astept 15 min. daca te-ai razgandit spune! :?:
|
Re: VW Vento - Proprietari
am o intrebare si o rugaminte totodata la voi, daca ma puteti indruma.ma intereseaza daca stiti undeva sau este posibil ca intr-un loc pe net daca introduc seria sasiu de la vento-ul meu sa imi spuna sau sa imi arate toate detaliile despre el asa cum a iesit el din fabrica
|
Re: VW Vento - Proprietari
3 Attachment(s)
[QUOTE=fiderzen;
pune te rog o poza si cu motorul :D[/QUOTE asta e calutu meu de sub capota:D:D pozele sunt facute cu telu sper sa se vada bine... |
Re: VW Vento - Proprietari
salutare tuturor
imiputeti da va rog un numar de telefon de la vreo dezmembrare ca am neboie de ceva piese multzam fain |
Re: VW Vento - Proprietari
10 Attachment(s)
Daca tot sa vorbit de o noua aparitie a Vento/Jetta uite ca aceasta a fost lansata oficial
https://www.youtube.com/watch?v=cXmhR...layer_embedded Cel mai mare Jetta de până acum are o lungime de 4.640 milimetri, o înălţime de 1.450 milimetri şi o lăţime de 1.780 mm. Noile dimensiuni exterioare îi aduc lui Jetta un echilibru puternic al proporţiilor şi integrează perfect noua filozofie de design a celor de la Volkswagen. Forma lui Jetta a devenit mai bine definită şi mai atletică, în timp ce liniile acestui model sunt mai elegante şi sunt trasate foarte clar. Deşi exemplarul din imagini este în versiunea pentru Statele Unite ale Americii, ne aşteptăm la modificări minore pentru piaţa din Europa. Prima modificare va fi reprezentată de blocurile optice, care vor renunţa la semnalizatoarele portocalii în favoarea unor unităţi cu semnalizatoare mai apropiate de gusturile europenilor. Motorizările ce vor fi oferite în Europa sunt în număr de şase. Patru dintre acestea sunt noi în gama Jetta şi vor fi adăugate în 2011. Motoarele pleacă de la un TSI de 1.2 litri ce oferă 105 CP şi urcă treptat la un 1.4 TSI de 160 CP. Versiunea entry-level în gama diesel este un TDI common-rail de 1.6 litri, care dezvoltă 105 CP, iar motorul superior este o unitate de 2.0 litri şi 140 CP. Versiunile TSI continuă cu unităţile de 1.4 litri şi 122 CP, respectiv 2.0 litri şi 200 CP. Cu excepţia motorului 1.2 TSI de 105 CP, toate motorizările pot fi comandate alături de o cutie de viteze DSG cu şase trepte, iar motoarele TSI de 122 şi 200 CP pot primi o unitate DSG cu şapte rapoarte. PS: date preluate de pe automarket, asta pentru cei care nu sunt abonati :D |
Re: VW Vento - Proprietari
Dap. frumoasa masina. Serioasa, cum ii sta bine unui vento/jetta.
|
Re: VW Vento - Proprietari
frumoasa, abia astept sa vad si originalul
|
Re: VW Vento - Proprietari
o intrebare: vreau sa pun pe un vento 1.8 o suspensie reglabila http://www.tatechnix.ro/detalii.php?...1&nr=Suspensii Fixe&s=0. Mai trebuie sa modific ceva, mai trebuie cumparat ceva ca sa o pot monta sau merge montata direct? multumesc
|
Re: VW Vento - Proprietari
m-am tot documentat si eu si am vazut ca la golf 4, daca se coboara masina cu 1 cm mai mult, ar trebui schimbate bieletele antiruliu, deoarece in dreapta s-ar putea sa bata planetara.....si la vento e tot asa?
|
Re: VW Vento - Proprietari
o fi asa l agolf 4 da la vento nu e asa..eu am suspensie sport si nam treab acu nimic..nu trebuie schimbat nic...eu asa stiu si cred ca si asa est:twisted:e:D
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:15. |
- Copyright 2026 4Tuning