Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia 1300 `76 - B 44 DVL (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/107813-dacia-1300-76-44-dvl.html)

B XX ADI 02-08-11 10:06

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
deci masina se aude criminal... e smecherie de smecherie mafioata:lol:, cel putin pe revevenire..zici ca e posedata:)...sa nu faci porstia sa mai pui vreo toba in plus cristi, si asteptam vremea cand masina o sa fie cum a zis si muttley, adica cu carburatoare. succes!

Cosmin-SNR 02-08-11 10:10

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 4502606)
deci masina se aude criminal... e smecherie de smecherie mafioata:lol:, cel putin pe revevenire..zici ca e posedata:)...sa nu faci porstia sa mai pui vreo toba in plus cristi, si asteptam vremea cand masina o sa fie cum a zis si muttley, adica cu carburatoare. succes!

Mi-a spus Stefan(old_boy) ca pompa ta de benzina e tare caraghioasa(dvl-ule) :lol: incepe sa faca galagie fara numaaaaaaar si fuge benzina ca dracu de tamaie pe furtunele alea:lol:

Castoire 02-08-11 11:40

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 4502606)
deci masina se aude criminal... e smecherie de smecherie mafioata:lol:, cel putin pe revevenire..zici ca e posedata:)...sa nu faci porstia sa mai pui vreo toba in plus cristi, si asteptam vremea cand masina o sa fie cum a zis si muttley, adica cu carburatoare. succes!

ghici ce tocmai a facut :lol:

bolidu' 02-08-11 11:55

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Mai bine asa si kilometrii multi fara griji decat cu morcovu in cur si cu capu cat galeata de la barait! De la o varsta ti se ia...:))

B XX ADI 02-08-11 12:36

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Nuuuuu..uuu te mai iubesc...cum ma sa mai pui inca o toba:(....nu mai esti fratele meu, tu care imi spunei sa imi bag teava in loc de finala....bolidule...nu avem 40 de ani :) iar la cat merge el cu masina nu cred ca ar fi fost o problema prea mare. ( oricum a facut bine ca a mai pus inca o toba, dar era mai speciala cum o facuse prima oara)

Castoire 02-08-11 20:52

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by B XX ADI (Post 4502902)
Nuuuuu..uuu te mai iubesc...cum ma sa mai pui inca o toba:(....nu mai esti fratele meu, tu care imi spunei sa imi bag teava in loc de finala....bolidule...nu avem 40 de ani :) iar la cat merge el cu masina nu cred ca ar fi fost o problema prea mare. ( oricum a facut bine ca a mai pus inca o toba, dar era mai speciala cum o facuse prima oara)


ma eu tre sa stiu ceva de voi doi? nu de alta dar in cazul in care voi va iubiti cred ca ar trebui sa te cunosc mai bine :lol:

bolidu are dreptate.. nu cred ca puneti voi talonu la bataie, nu platiti voi amenda si nu dati punctele de pe carnetele voastre :lol: daca-l iubesti atunci nu cred ca vrei sa intre in probleme cu politia, ca-l omoara femeia lui acasa dupa aia :rolleyes2 ii face harakiri. si crede-ma...chiar circula cu masina aia aproape zilnic..si aia nu e masina de zi cu zi..dar cine sa inteleaga..poate un perete

Old_boy 02-08-11 21:02

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
da, circula si ridica stergatoarele oamenilor in parcari... :shock:

Cristy ms de cutie merge super... :twisted:

faustino 02-08-11 21:03

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Aia e masina de seara , ca prin alte cartiere ziua merge mandru cu o toroapa alba....

Castoire 02-08-11 21:06

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by faustino (Post 4503731)
Aia e masina de seara , ca prin alte cartiere ziua merge mandru cu o toroapa alba....


gresit :-P barca aia e de la munca...folosita doar la drumuri ceva mai anevoioase prin bucuresti, in general in timpul sapt cand e la munca.. in rest tot cu troscaleta albastra e

b08ygs 02-08-11 22:51

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by bolidu' (Post 4502834)
Mai bine asa si kilometrii multi fara griji decat cu morcovu in cur si cu capu cat galeata de la barait! De la o varsta ti se ia...:))

Quote:

Originally Posted by Castoire (Post 4503709)
Bolidu are dreptate.. nu cred ca puneti voi talonu la bataie, nu platiti voi amenda si nu dati punctele de pe carnetele voastre :lol: daca-l iubesti atunci nu cred ca vrei sa intre in probleme cu politia, ca-l omoara femeia lui acasa dupa aia :rolleyes2 ii face harakiri. si crede-ma...chiar circula cu masina aia aproape zilnic..si aia nu e masina de zi cu zi..dar cine sa inteleaga..poate un perete

Uite 2 persoane cu capu pe umeri, "batrani" nu copii, Adi so auzi ea belea de belea, smecherie mafioata , posedata sau cum vrei sa-i mai zici, dar masina nu este de curse sau de circuit, este o masina de strada, de zi cu zi:-P si cat a fost toba asta finala mergeam ca Dolanescu, numai sa nu faca galagie... sa modificat finala si acum se aude cam ca o Dacie normala:-P am mai luat o piatra de pe inima:-P asa ca va rog nu mai va certati:-P sa fie armonie!!!!!

Tot odata sa rezolvat si problema cu filtru de aer:) foarte multumit de operatiune;) am realizat si 2 scuturi termice, unu pentru ELV si altu pentru cablu de ambreaj, adica o placa de azbesc pusa deasupra galerii de evacuare sa nu mai degaje caldura in sus si am umblat si la alternator, i-am apropiat paletii de corp ca anu trecut au fost montati prost!!

@Faustino, cam ai dreptate:-P este o masina nocturna:lol: pe timpul zilei folosim "barca" adica un Opel Omega caravan pentru anumite probleme "personale"

Castoire 02-08-11 22:55

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
e nocturna pe dracu..mananci cu polonicu direct..e atat de nocturna de in weekend la tine e noapte non stop..e asa de nocturna ca daca ai vreo zi libera de la munca ghici de care masina te folosesti..si atat de nocturna ca atunci cand pleci in vacanta pleci cu gigi-mobilu...e a dracu de nocturna fir-ar mama ei


capu meu cred ca e tot pe umerii lu bolidu ca pe ai mei nu-l gasesc

Old_boy 02-08-11 22:58

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
iar ai pus ma saracia aia de filtru :rolleyes2

B XX ADI 03-08-11 01:22

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
:))...masina de strada....hmm....dacia...motor de aproximativ 100 cp... OK :)), ti-am zis iti respect alegerea cu modificarea evacuarii, si da castoire are dreptate la faza cu talonul si amenzi, permis, tot timpul voi astia mai mari aveti dreptate, ganditi tot timpul cu un pas inainte. Si apreciez cum arata compartimentul tau motor e gigea gugu gigli lulu bum de curat si aranjat!

nosturbina 04-08-11 23:20

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Opelu ala cu sticker dimsport mai poate fii numit si shaorma-mobilu... cu ala cara shaorma de la sirieni...inainte mai aparea cu dacia... dar de cand cu jantele astea numai poate sa care atata ca ii freaca de pasaje...

Old_boy 23-08-11 23:04

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
baga ma poze din voiaj :D


All times are GMT +2. The time now is 14:43.

- Copyright 2026 4Tuning