![]() |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
tu crezi ca motoarele se schimba ca sosetele?
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
nu.. dar daca erai atent la ce am scris ai fi citit ca am auzit de la cineva cum ca ar avea un motor cu care merge "zi de zi" si unu pentru curse.. si de asta eram curios.. mai ales ca a afirmat cu o pagina anterioara.. ca pentru a ajunge la un consum de 8% schimba anumite piese si foloseste alta electronica.. si ma gandeam ca poate nu sta sa schimbe piesele respective... de asta am intrebat.. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
omule,nu se apuca sa schimbe softul/motorul/ce mai zici tu cand vrea consum 8%,se referea ca poate scoate consumul asta (mai mic ca un STI stock) tocmai datorita modificarilor aduse..
s-o terminam totusi cu off-topicul ;) |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Masina nu consuma la o exploatrare normala cat cea de fabrica, consuma mai putin. Randamentul motorului e net superior. Am un singur motor.:lol: |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
un motor in plus nu strica :)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Il are la bord la buton si doua daca e cazul.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Sei nu mai vinde din casa!
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Foarte reushita masina......ma gandesc sa stai la stop si unu cu un Porsche turbo sa se dea tare. Cand se face verde nu te vede numa din spate.....DACA te vede de fum :))) Dar tu acuma pe ce te axezi? Pe cuplu sau pe cai putere? La exterior vrei sa-i faci ceva? Si ma gandeam daca iti rezista cauciucurile...gasesti sa cumperi caucucuri pe marimea care o ai tu (17 banuiesc) si sa reziste? Super masina. Unii de pe forum nu stiu sa respecte un om priceput care stie ce face...numa pe pushtii aia cu masini de 500-700 cai.......numai respect pt tine. ;)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Cai pt ca lupta se duce cu cai nu cu cuplu.
Este si cuplu dar chiar prea mult in jur de 1000Nm sau mai mult... Cand faci curse intre schimbari stai mai departe de zona de cuplu maxim. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Si asta e singura ta masina?
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Nu cred ca are vreo importanta dar si daca ma mut in ea merita.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
hehe. credeam ca mai ai ceva masini modificate. Mult succes in atingerea scopului. ;)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
o masina de teren care a umilit un Mustang la Craiova :-P
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
salut sebastian. nu vreau sa fiu rautacios dar am citit un articol in libertatea in kare se sounea ca ono s-a dat cu tine si ca pe ultima suta de metri te-a spulberat.acum.. io nu prea am incredere in cei de la libertatea dar... poate ne dai amanunte. eu pariam pe tine.
pun si linkul ca sa nu credeti ca spun prostii http://www.onlinesport.ro/stiri/moto...in-romania.htm |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
1 Attachment(s)
O poza de final cu linia de sosire cred ca e f buna.
Sau uita-te la avatarul meu mai atent. Aia din ziar e masina trifazica. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
multam. poza e relevanta dar ma surprinde finishul strans. ce nu inteleg io..de ce nu s-a scris nimic pe forum despre aceasta cursa... poate si un vot un pariu pe castigator... sau exista vreun topic despre aceasta cursa . anyway subaru rulz si dk mai pik si pe mainile tale atunci e stiintza si arta:)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
unde e chestia aia de pe capota de la subaru in poza? oricum subaru asta are ceva istorie in spate la fel ca si dvs esti tare tot asa si spor la munca in continuare:D |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
intercoolerul este mutat in bara;)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
sebi da de porsche-ul alb din bucuresti preparat de gemballa ce parere ai??? iti face fatza???....sau tu lui???
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Este gri Porsche-le gemballa.
Cel alb este 9ff ! |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Daca vrei ceva vezi unde e masina si spune: "Seby am un Porsche Ghembala de 650cp si vreau sa stiu daca esti sau nu de acord sa te dai cu el" Nu mai tot scormoniti ca pana acum am batut tot si o sa bat si in continuare, indiferent de mediatizarea unora sau a altora. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
in primu rand nu am scormonit nimic....in al 2-lea rand nu are 650 de cai ci ceva mai mult....si in al 3-lea rand nu contest k ai batut tot sau nu da nush dc te deranjeaza intrebarea mea si dc sunt obositor....in fine...
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Daca are 800cp o bat sigur.
Daca are 1000cp ma dau sa vedem iar daca ne dam peste doua luni poate sa aiba si 1200cp tot il joc cum vreau eu. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
de asta zic eu ca sebastian e cel mai tare,ca nu are treaba,si nu ii este frica de nimeni
cifrele alea ma cam dau p spate,dar respect pt tot |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
1 Attachment(s)
Frica de ce mi-ar fi in cel mai rau caz pot sa fiu invins pentru o mica perioada de timp.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
foarte frumos Sebastian. Tot respectul .Te consider unul dintre cei mai competenti si pasionati raceri din RO.as paria pe tine oricand si sper sa le rupi gura in continuare in special la oameni ca ono care nu stiu decat sa apara la televizor si sa faca lumea agarici. salut
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
pana la ce viteza ai kilometraju' pe bord sebi? chiar sunt curios
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
220km/h :)))) glumesc...crek ai pus digital nu?
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
260 mai merge ceva apoi dupa turometru sau ma leg cu aparatele si vad totul in timp real inclusiv viteza reala nu la cat ajunge bordul.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
ar fii interesant un top speed...se poate? ;;)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Nu sunt date publice.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
treisutesiceva :))
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
De cai!!!!
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
am uitat sa scriu "de cai" :P
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
1 Attachment(s)
uite sebi bordu lu gemballa ala de kre ziceam....yo zic k e ceva...
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
numai copiii de clasa a 4a judeca masinile dupa viteza de pe bord(nu te supara ca iti spun ;))
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
nu am de ce sa ma supar bryan fiekre cu parerile lui da nu cred k sunt pusi de 9ff 400 de km/h pe bord si masina ajunge la 160 hai sa fim seriosi....din cate stiu e peste porsche-ul lui ono asta alb....si fara suparare da sebi a castigat la mustatza cu ono....parerea mea....
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
si nu judec masina k are 400 km/h pe bord k aia pot sa ii pun si yo pe dacie la misto da am vazut ce poate masina aia...e adevarat k pe sebi nu am avut ocazia sa-l vad da nush ce sa zic....parerea mea k e peste sebi acel porsche....asta dak am voie sa am si yo o parere....:rolleyes2 |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
O fi peste dar eu meru l-am simtit ca umbal prin retrovizoare.
Bord cu 400 e marketing si cand o sa sti mai multe despre asta si tehnica o sa vezi care e mersul. De multi, prea multi ani 9ff incearca sa atinga bariera celor 400km dar nicidecum cu un porsche de mana a doua sau de strada pur. S-au apropiat si au facut un 380 testat dar neomologat. Sunt multi care-si doresc ca bordul sa arate mai mult decat de serie si atunci apeleaza la astfel de abtibilde. modificand transmisia bordul urca spre 400 dar la viteze mai mici adica are 400 pe bord si 300 in realitate. Si schimbarea rotilor joaca un rol important. Cat despe acel porsche murdar mediatizat il bat asa cum am facut si pana acum la orice ora. Mai mult decat sa ratez startul si sa-l ajung sa-l depasesc ce sa-i fac. Am ridicat si piciorul din gaz la 400m si apoi la 310 tot in fata eram... Daca asta nu e destul... |
| All times are GMT +2. The time now is 21:47. |
- Copyright 2026 4Tuning