Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Suceava (https://forum.4tuning.ro/91-suceava.html)
-   -   FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO) (https://forum.4tuning.ro/91-suceava/5733-foto-masini-tunate-suceava-exlusivitate-foto.html)

Low_Ridah 19-07-07 16:32

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
Maf ...dak u vezi Romania la inceput de tuning ..ia uitate de cand dateaza primul post de pe forumul 4 tuning ..si ...mai intreaba pe unul pe altul ...de cand e lumea cu tuningu ...nu asta e ideea ...sunt multi care baga multziiiiiii bani in masini .....dar....nu le fac extravagante la exterior ...din simplukl motiv k se deterioreaza ...cum asa ..uite ..lasin masina in parcare o seara ..poc vopseaua zgariata cu cheia ...stergatoru rupt ..antena varza ...eleronu crapat...si ce sa ii mai zici k tre sa dai ink 1000 de euro sa iti refaca aerografu ...meri 2 km pe drumurile din IS ..sau vrei sa meri pe undeva pe un drum mai rau ..Poc spoileru ..poc am agatzat toba ...hop am luat bordura cu pragu ..janta varza de la gropi ..suspensia nenorocita ...ce sa iti mai zic ...sunt multe ...lumea nu baga bani in exterioare extravagante din simplul fapt k e la fel k si cum iai arunca pe strada ....

A ...si sa nu uit .,.,.Domnu No Limitz....Astra , 307 , Golf ...se cheama hatchback ......Dar tie ce iti plac ...?? Saloon , SUV ,MPV , Supercar =)))) wake up ...nu iti plac Hatchbackurile ..f bine ..dar asta nu inseamna k dak nu iti plac tie ..sunt aiurea :)

maf 19-07-07 18:20

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
vai scuze domnu low ridah ..... a tot intelept ...........

nu stiu daca ai obs ca cele mai multe masini ,,tunate" in romania is dacii ...... si cum zic taranii ca le tuneaza? hop un eleron de avion , 100000 de stickere de nu mai stii ce e sub ele ...... beculete .......... volane, carpete, huse de scaune etc cumparate din bazar and so on

sunt multi care practica tuning frumos.... ala costa .........multi romani nu stiu asta inca ............................ pana nu ne iese din cap idee ca mai ieftin e mai bun ......da......suntem la inceput .......... :P

cand aproape toate masinile.......trecute de 6 ani varsta sa zicem ........ nu au cv mai special pe ele fata de surorile lor ...... atunci o sa fim o tara cu tuning serios ........ si nu chinezarii :|

acum spune-mi ca nu e asa :D ......sunt sigur ca spui cv si raman :O

slip 19-07-07 21:00

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
sfat prietenesc... : incetati cu prostiile... nu aveti idee unde se poate ajunge..
tuning-ul exista inca de la inceput.. in romania.. mai mult sau mai putin..
daca erati informati... puteati afla de Legal Racing sau NSL care au fost primele cluburi in RO.. de masini tari..
si Legal Racing..a avut numai masini de masini.. inca de la inceput..
daca ai impresia k sunt numa dacii tunate..atunci traiesti .. fara suparare... in anul 2000.. si ala nu se cheama tuning ;) se cheama kitsch..
masini tunate la propriu...au fost din timpuri vechi...kiar si la noi in RO..
doar k nu le-ai vazut tu...
nu stiu daca ai observat ... dar in ultima vreme.. daciile dispar usor usor...si apar masini..
daca nu ma crezi ..da-mi un PM si iti explic ce vrei tu.. si iti arat poze cu masini la care se lucreaza cu drag si spor.. si nu sunt dacii...

bafta

maf 19-07-07 23:50

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
ok ........... daca ziceti ca romania e foarte evoluata cu tuningul :) .........

dati-mi unu o poza cu o masina romaneasca care a suferit chop .............

slip 20-07-07 00:14

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
Quote:

Originally Posted by maf (Post 1006081)
ok ........... daca ziceti ca romania e foarte evoluata cu tuningul :) .........

dati-mi unu o poza cu o masina romaneasca care a suferit chop .............

da-mi tu o poza ..cu un chop facut.. sau macar pozat de tine in europa ;) si discutam :lol:
daca iti arat chop.. ce imi dai? ca nu pot arat asa .. cu japca.. ;)
si inca o treaba.. tokyo drift...2fast2furious.. si toate celelalte ... impreuna cu nfs most wanted.. si alte jocuri...sunt imaginatia voastra :D atat..in realitate..tre sa umbli k sa ai parte de asa ceva ;)

bafta :lemon:

maf 20-07-07 00:56

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
uite :D http://forum.avtoindex.com/foto/data.../82/ot5965.jpg
ai uitat de underground 1 2 si carbon .........le-am vazut .... le-am jucat

asta nu inseamna ca am iubit toate masinile sau ce aveau facut :|

ms pt lamaie :D
sorry de deranj tuturor care le-au sarit in sus casuta la mess de la email ca a fost postat aici sau ca au venit din greseala pe aici :D

no limits design 20-07-07 02:22

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
moama ...ce s-a intamplat aici????................km mult off topic....oricum nu-mi plac dubele sau suvurile alea americane........exact asta vroiam sa zic...

C&O SUCEAVA 24-07-07 10:23

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
Quote:

Originally Posted by golf II (Post 999889)
cine isi tuneaza o masina nu poate sa spuna k ii lipsesc banii...dak nu avea bani nu se apuca de tunat masina...greu cu voi... fara suspesnie sport nu faceti fata la concurenta.... HAC...poate o sa va vina mintea la cap si voua...atata va bat la cap pana o sa aveti masini coborate si voi...k ma oftica faza cu masini tunate si dak se poate sa mai aiba si kit de inaltatoare...

fara suparare...domnul andrei...eu nu am nici un castig de cauza...dar te cam contrazici singur...
intra putin aici
https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=20861&page=2

C&O SUCEAVA 24-07-07 10:32

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
vad ca nu merge incerca aici
https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/20861-my-golf-4-a/page-2.html

golf II 24-07-07 12:39

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
nu inteleg...ce sa vad acolo????

C&O SUCEAVA 24-07-07 12:45

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
Quote:

Originally Posted by golf II (Post 1011305)
nu inteleg...ce sa vad acolo????

Re: my golf 4

--------------------------------------------------------------------------------

mam gandit...dar dak nu sunt finante ...
__________________

****cautam distribuitori piese si accesorii tuning originale****

chiptuning OBD by TCM Turbo Germania

YM olariuandrei
tel: 0744/103.197
email: [email protected]




k sa intelegi banii, sunt in unele situatii chiar o problema ......

golf II 24-07-07 12:49

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
:))))))))))))))))))))))))) ce ma vrei sa ma laud k nu am sau am bani?? insa prima treaba care am pus pe masina a fost jante si suspensie...sa lasam banii deoparte...la voi nu e problema de bani...e k nu vreti sa puneti suspensie...

maf 28-07-07 04:42

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
1 Attachment(s)
lasand deoparte problemele voastre cu suspensia aia :))

am vazut asta prin flt..... poate e de la voi ..... nu stiu :)

no limits design 11-08-07 18:07

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
Quote:

Originally Posted by maf (Post 1017919)
lasand deoparte problemele voastre cu suspensia aia :))

am vazut asta prin flt..... poate e de la voi ..... nu stiu :)

NU E GROZAV:(

maf 11-08-07 18:25

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
deci din cate am inteles e din sv, vecin cu andrei(golf2)

NU e cine stie ce, dar nu e stock tot ....... si nu mai vad pe nimeni sa posteze .........

daca nu e grozav dc nu pui tu un extraterestru din orasul tau :|

C&O SUCEAVA 11-08-07 19:08

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
Quote:

Originally Posted by maf (Post 1041450)
deci din cate am inteles e din sv, vecin cu andrei(golf2)

NU e cine stie ce, dar nu e stock tot ....... si nu mai vad pe nimeni sa posteze .........

daca nu e grozav dc nu pui tu un extraterestru din orasul tau :|

e facut de noi....a scapat de la poze...

Low_Ridah 16-08-07 11:25

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
Arata ....arata bine :D...nam ce zice :D

no limits design 30-08-07 10:40

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
Quote:

Originally Posted by maf (Post 1041450)
deci din cate am inteles e din sv, vecin cu andrei(golf2)

NU e cine stie ce, dar nu e stock tot ....... si nu mai vad pe nimeni sa posteze .........

daca nu e grozav dc nu pui tu un extraterestru din orasul tau :|

nu`s rachete in orashu meu.................... de fapt mai nou este una ........ un porsche 911 cu buze la spoilere.......... shi jante late de 315:D:lol: :lol: :lol: .......nu am foto
da o sa ii fac

Alin82 30-08-07 15:04

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
Quote:

Originally Posted by no limits design (Post 1072410)
nu`s rachete in orashu meu.................... de fapt mai nou este una ........ un porsche 911 cu buze la spoilere.......... shi jante late de 315:D:lol: :lol: :lol: .......nu am foto
da o sa ii fac

am trecut si eu saptamana trecuta prin suceava ca am avut ceva treaba si am observat niste masini frumoasa tari prin suceava .era un golf 5 gti negru si un golf 4 (erau facute la aceeasi firma cred) dar erau facute cu bun gust, o supra care era parcata pe la iesire din suceava si un golf 4 albastru de la co sau nu mai retin exact ce firma era , era oarecum frumos mai lipseau niste jante si o suspensie .. oricum felicitari pentru masinile care le aveti ..

PoToS 04-09-07 23:35

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
2 Attachment(s)
in timp ce ma plimbam pe strazile sucevei am zarit o masina...

KAmikazee2005 05-09-07 09:50

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
frumoasa majina... oare a cui poate fi???? app... cu aceasta cale vreau sa il felicit si pe heparu pt aparitia lui in revista cox ;) bv omule ;)

PoToS 05-09-07 09:51

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
pai nu stiu... era in centru langa prefectura...

Low_Ridah 05-09-07 11:18

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
Dragutza masina ...dar pacat k nu are Xenoane ;)).....

Felicitari Heparu ;)

PoToS 05-09-07 16:29

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
aveai nevoie de un punct acolo... k teoretic e propozitie noua..:P asa cum ai scris acuma se intelege altceva:)

AdiVFour 12-09-07 12:23

Re: foto
 
Quote:

Originally Posted by c&o_tuning (Post 195135)
ptr cei care au dacii ,postez cateva foto(si dacii trec pe la mine :lol: :lol: )

da...super faine barele...masina este in frasin akm...si i-a dat jos barele alea k le-a spart...orikm ..era super

bogdanhood 16-09-07 10:38

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
10 Attachment(s)
Hop si yo...:D..
Sunte-ti rai mei mah.... Unii modifica ce pot si cum pot... de la vechea si batrana Dacie (care de ce sa nu recunoastem, ne-a tarat pe toti prin tara asta atata timp) pana la masini de ultima generatie la care multi din noi viseaza dar... datorita lipsei de bani... raman doar cu visele. Ar trebui incurajati... pentru ca trebuie sa ai curaj sa modifici o Dacie... tot dacie ramane...:sad: Prelucrate bielele, pistoanele, modificata carburatia... un motor de 1300 devine un "monstru" de 120 - 130 caiuti.... Intr-adevar tre` sa detii un peco, dar asta ce mai conteaza cand te "hranesti cu adrenalina" in momentul plecarii de pe loc! Unele sunt "spoite" naspa, e drept, dar sunt si dacii frumoase... Poate aici voi atrage critici dar tre` sa privim adevarul in fata... toti am avut dacii la inceput de drum. Ar trebuii facut un topic pentru cei care au dacii modificate si cu ajutorul celor de la C&O Tunning sa le dam sfaturi cum sa o faca sa fie cat mai cool! Cam atat cu palavrageala. Daca o sa criticati sau o sa ma criticati... asta e... parerea mea...8)
Masina mea acum...

bogdansv02lah 08-02-08 13:39

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
12 Attachment(s)
ce ziceti de dacia mea
Attachment 447764

Attachment 447765

Attachment 447766

Attachment 447767

Attachment 447768

Attachment 447769

Attachment 447770

Attachment 447771

Attachment 447772

Attachment 447773

Attachment 447774

Attachment 447775

golf II 29-02-08 13:53

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
2 Attachment(s)
pun si eu ceva poze...

golf II 29-02-08 13:58

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
3 Attachment(s)
alta masina ...

KAmikazee2005 29-02-08 15:46

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
oppaaa... c vad eu acolo... cva modificari la g5 cumva? :) felicitari si tie andrei pt noua achizitie.. si felicitari si lui celalalt andrei pt modificari.. vrem mai multe detalii despre ambele masini :D :)

Y O B 29-02-08 18:11

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
da da asteptam pozele cu gti-u cu ultimele modoficari. Probabil ca lsd-uri vor fi montate si pe 3 lui Andrei, nu?:D:D

golf II 05-03-08 19:06

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
deocamdata nu... toate la vremea lor...

golf II 06-03-08 10:44

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
2 Attachment(s)
poza de grup: X5 - G5 GTI - Cayenne Turbo

golf II 07-03-08 20:04

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
5 Attachment(s)
o alta masina super interesanta din Suceava

cipy_2peu 08-03-08 11:56

Masina mea,...nu e cine stie ce,....si in plus e si dacie.
 
6 Attachment(s)
masina mea o dacie berlina din 2004 nu prea are modificari,....poate doar stopurile semnalizarile grila plasa si angel eyes,...care akum sunt in stadiu de montare

KAmikazee2005 09-03-08 20:41

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
dragut b4-ule ;)) l-am vazut prin oras.. are probleme cu garda la sol ca e cam joasa... dar mie unuia imi place la nebunie :D

alxscc 12-03-08 21:29

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
7 Attachment(s)
am intalnit si eu o masina...nu stiu daca am nimerit sectiunea corecta.."FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)" ,...,...dar voi posta aici;cei din Iasi au o sectiune aparte..:)):lol:

golf II 18-03-08 08:20

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
era si la noi pe Suceava undeva categ k . . . . .

SHOGUN-A8 18-03-08 08:25

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
Quote:

Originally Posted by alxscc (Post 1420491)
am intalnit si eu o masina...nu stiu daca am nimerit sectiunea corecta.."FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)" ,...,...dar voi posta aici;cei din Iasi au o sectiune aparte..:)):lol:

Parerea mea e ca e cam kitsch :rolleyes:...

golf II 24-03-08 16:39

Re: FOTO CU MASINI TUNATE DIN SUCEAVA(EXLUSIVITATE FOTO)
 
e parerea la mai multi...


All times are GMT +2. The time now is 21:47.

- Copyright 2026 4Tuning