![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
din ce ai descris legat de incalzire se poate sa se fi adunat ceva praf in ventilarorul de la incalzire si sa mearga greu, trebuie curatat si bagat putin ulei de mecanisme fine sau sunt ceva sprayuri speciale ccu asa ceva, ventilatorul este in dreapta fata, ca sa ajungi la el trebuiesa dai jos masca de sub bord (la mine asta a fost problema).
legat de iala de la sofer cred ca ai acceasi problema pe care o are si BZSA (s-a discutat mai sus) cat despre beculetul acela, cheia are un beculet din fabrica, dar la mine nu are legatura cu alarma. incearca sa deblochezi usile din dreapta. sper sa te fi lamurit un pic, cam greu cu diagnosticul de la distanta :P |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
2 Attachment(s)
Au sosit si doorpadurile
Georgiana, daca ai drum prin Slobozia rezolvam problemele.Asa de la distanta iti pot spune sa verifici urmatoarele: 1. rezistentele de la ventilator 2. clema de la butonul de selectare a vitezelor ventilatorului aerotermei Am avut aceeasi problema, am rezolvat in 5 min. 3. la inchiderea centralizata ai rupta tija care actioneaza actuatorul (vezi poza).Se poate schimba ce cea de pe dreapta pana gasesti una |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Si una si alta, e un hobby.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
tija are codul 1H0 837 223B, e cam 15 lei insa am inteles ca difera putin de original.
Ornamentele sunt din SUA din inox veritabil, 10$, taxe+transport dublu |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Pe praguri
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
multumesc:lol:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
codul de iala cred ca difera de model daca ai geamuri electrice daca ai inchidere etc. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Te inscri pe vwvortex si urmaresti :
VWvortex Forums Golf III/Jetta III Classifieds Golf III/Jetta III Parts Toti sunt particulari |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
filtrul e in jur la 20-25 lei si se schimba usor (nu trebuie sa mergi la mecanic) |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pai nevoie cam am, trebuie sa ma pun si eu pe cautat...
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
eu la autonet m-am comandat |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
incet incet ajungem internationali :P
http://www.vento-fans.de/index.php?link=ventobilder |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
super tare masina lui bzsa pe vento-fans !
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
sunt poze mai vechi de atunci au mai fost schimbari
o sa vina si poze cu bodykitul comandat pt vento |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
cat mai costa un vento diesel
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
depinde :rolleyes2:rolleyes2
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
bzsa vad ca u le ai cu vento dami id tau de mess
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
O Sa Bag Si Eu Pozele Sapt Viitoare
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
https://forum.4tuning.ro/vbimghost.php?do=myimages vreau sa ii bag faruri de golf 4 ii sta bine zic eu
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
stie careva unde vad daca mai am ulei in cutia de viteze?
...si daca nu am, pe unde se baga, ce ulei imi trebuie? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Cumpara 75W90 GL4 sintetic , intra cam 2 litri (daca vrei sa il schimbi).
Daca nu stii pe unde se baga (nu e ca si cum ai completa cu ulei la motor) nu mai bine te duci la un mecanic sa te rezolve el ? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
puteam sa ma duc la mecanic fara sa mai postez aici..ideea era sa vad daca pot sa-l schimb/completez eu, fara a mai merge la mecanic alte idei? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Am patzit si eu o belea.
Nu-mi mai merge semnalizarea. Stitzi cumva, releul lucreaza si pe avarie si pe parcare si pe semnalizare in acelasi timp? La mine nu mai pot sa semnalizez, in schimb avaria, parcarea stanga-dreapta si flashurile merg. Sigurantzele de semnalizare sunt ok... Care e buba??? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Stanga sau dreapta? Manetuta se lasa stanga si dreapta cand pui semnalul?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Bana baieti...
am cumparat niste jante aliaj,si am inteles ca suruburile cu care sunt puse jantele de tabla sunt mai mici decat cele cu care tre sa pun cele din aliaj!!!!! stie cineva marimile suruburilor,cu care pot pune jantele aliaj.......!!!!! merci..!!!! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
eu am primit jentile cu prezoane cu tot cand mi-am cumparta masina si m-a avertizat fostul proprietar sa nu cumva sa pun prezoanele de la jentile de tabla la aliaj ca o sa imi bata roata dar se gasesc prezoane in prostie numa sa stii de care |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
salutare!!!
am si eu un vw vento de vanzare urgent!!!!! are motor 1.9 turbo diesel, din 1993, sunt al doile-a proprietar, vopsea originala.........pret 4400 euro negociabil!!!! relatii la telefon 0724.056.652 sau 0765.424.778 sau e-mail [email protected]. de preferat este sa ma contactati la telefon sa e-mail. pot trimite si poze |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
3 Attachment(s)
Ce am mai achizitionat
Niste embleme si ornamente priza aer |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
paul_ral imi poti spune unde gasesc prize din acelea de aer cum ai atasat tu poza?si la ce pret se gasesc?multumesc
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
da, paul de unde pot achizitiona si eu prize de aer ca acelea si o emblema de "vere"
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Ambele le-am luat de pe vortex.Pentru prizele de aer mai astept confirmarea unei dimensiuni, intrucat se pare ca prizele de Vento difera de cele de la G3. Pretul prizelor 30 euro cu tot cu transport.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
frumoase prizele dar cam "scumpute" daca le-ai luat si nu-ti vin ti le iau eu cu 100 lei pt ca eu am g3...
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
15 Attachment(s)
Am si eu cateva poze de la 4TUNING 2008 cu mashina mea.
Am terminat lucrul la ea momentan si iata cum arata in clipa de fatza. Semnalizarile si proiectoarele sunt marca FK fumurii, bara a venit cu buza turnata (deci nu este detashabila), pragurile sunt din fibra si sunt reconditzionate, pleoapele sunt tot din fibra, jantele BBS GT (poarta shtantza VW) 15'' si 6,5 J, (urmeaza niste jante mai pline, cu ET mai mic si cu buza), am montat folie cu transparentza 5% (pentru expozitzie), in cateva zile cred ca voi da jos folia dupa geamurile fatza fiindca e riscant cu politzia si oricum seara vizibilitatea este foarte redusa, Motorul este reconditzionat, bloc alezat, pistoane si segmentzi, cuzinetzi de palier si de biela, chiuloasa a fost planata si ea, supapele n-aveau probleme si doar le-am shlefuit. Motorul are in acest moment 8000 km. Radiator apa nou, radiator clima nou, toata tzevaraia de apa este schimbata, anvelope TOYO Proxes T1R, toba finala BORLA (amortizorul de zgomot a fost scos fiindca era fisurat si cantarea vreo 30 kg). Cutia de viteze este schimbata fiindca am reusit s-o sparg pe cea a ei cand am plecat o data si incepuse sa piarda ulei. Bineinteles cea de pe mashina este tot de 2.8 VR6. Am schimbat muzica cu un Mp3 Player SONY GT nu stiu cat, statzie Infinity ra6006 - 800 W, 6 canale si subwoofer Kicker 400W RMS Incinta Bass Reflex. In usi sunt boxele de fabrica, twiterrele sunt schimbate de Bishop (ca doar a lui a fost mashina) care sunt M.N.C, pe spate am schimbat boxele vechi JBL cu unele noi Infinity de 100 W RMS pe 3 canale, urmeaza ca toate boxele sa fie schimbate cu Infinity. Urmeaza un traseu complet din inox, piele, eventual bordul din piele intoarsa, plasma, faruri cu interior negru FK, volan Corrado (daca are cineva...va rog, PM) si instalatzie xenon. Bani sa fie. Sper sa va placa. Sa ne traiasca mashinile! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
1 Attachment(s)
Niiiiiiiice!
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:44. |
- Copyright 2026 4Tuning