Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

limuzina 24-06-08 11:11

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Nu am avut noroc ieri,ma duc si azi poate gasesc masina (nu va spun ce e,sa fie surpriza ;) )!

D3m0N 24-06-08 11:30

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
chiar is curios sa vad ce surprize faci si tu:rolleyes2

limuzina 24-06-08 19:06

Iar am fost azi si nici azi nu era masina :cry::cry::cry:!E mult de mers pana acolo si nu ma pot duce in fiecare zi....de acum nu stiu cand ma mai duc!Sa va dau cateva indicii:mai sunt 2 masini ca asta in Iasi,am pus poze cu amandoua,masina era de Germania!

D3m0N 25-06-08 18:05

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
3 Attachment(s)
azi ma plimbam prin oras .. si mi`au iesit in cale...
Attachment 574599

Attachment 574600 Attachment 574601

limuzina 26-06-08 09:23

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Ce ma fac, ce ma fac, ce ma fac, ce ma fac?Azi nu am nici cea mai mica sansa sa ajung in Piata Unirii :sad::sad::sad::sad::sad:!Bentleyul o sa plece,probabil este un om din alt oras venit la hotel, ce ma faaaaaaaaac?

limuzina 27-06-08 22:40

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
1 Attachment(s)
In sfarsit azi am ajuns in Piata Unirii,cum era de asteptat Bentleyul nu mai era :sad::sad:!Ca sa nu fie off...am vazut din nou masseratiul pe la 22:10 pe Copou!Am sunat la firma Oted Grup am vorbit si a zis sa vin la firma,gasesc ferrariul acolo!Problema e ca mi-a zis sa vin dimineata si tata dimineata e la servici....:sad:!M-asi duce cu prietenii...dar cu telefonul de geaba!Ce ma fac?

Hurricane 28-06-08 00:17

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Inca un maseratti

https://img247.imageshack.us/img247/8...7328zc2.th.jpg



https://img247.imageshack.us/img247/9...7330zz2.th.jpg

silviu_fxx 28-06-08 10:16

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Cate Maserati-uri Granturismo sunt in Iasi? Cred ca pe putin vreo 4...

limuzina 28-06-08 11:38

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Sunt 3: cel alb,cel rosu si asta cu numere de Germania!Asta era si surpriza pe care voriam sa vo fac...intr-o zi ma plimbam cu bicicleta,in Tatarasi in fata unei vile am vazut maseratiul cu numere de Germania!Cand m-am dus cu camera normal ca nu l-am gasit...!De multe ori cand trec cu bicicleta il vad in fata casei acolo!

Hurricane 28-06-08 16:08

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Este de mult timp maseratti-ul asta in Iasi , ma mir cum de nu sunt poze cu el pe forum

D3m0N 28-06-08 16:12

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
1 Attachment(s)
limuzina .. te contrazic... sunt mai multe... azi in jurul orei 1 .. am vazut 2 negre ...:) unu cu numar IS XX TER si asta:)
Attachment 576964

Sleepy_85 28-06-08 16:24

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Da asta e a unui arab, mai avea si un X5 argintiu, are compania Michael.com aia portocalie vizavi de Tesatura.O are de vreun an acum, e foarte fericit cu ea...cred si eu. Marfa rau masinutza n-am ce zice.
Vezi ca a aparut si un sandero fa si la ala poza:lol:

bakal 28-06-08 17:04

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by D3m0N (Post 1618155)
limuzina .. te contrazic... sunt mai multe... azi in jurul orei 1 .. am vazut 2 negre ...:) unu cu numar IS XX TER si asta:)
Attachment 576964

asta e quatroporte.....nu granturismo...

D3m0N 28-06-08 17:14

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
ala cu numarul TER ... era grandturismo .. din cate retin eu :) si limuzina vorbea de unul negru cu numere de germania

limuzina 28-06-08 18:06

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by D3m0N (Post 1618258)
ala cu numarul TER ... era grandturismo .. din cate retin eu :) si limuzina vorbea de unul negru cu numere de germania

D3mON ''Cate Maserati-uri Granturismo sunt in Iasi? Cred ca pe putin vreo 4...'' astea sunt vorbele lui silviu fxx.El a intrebat de Granturismo nicidecum de maserati Quatroporte!Maseratiul Granturismo de Germania NU este negru este un gri ...il vad de fiecare data cand ies cu bicicleta!In legatura cu Maserati Quatroporte multi gresiti,este unu negru care are TRE la numar NU TER (poza este facuta mai de mult in parcare la Metro)!De Maseratiul asta cu MYR la numar ce e drept nu stiam de el...!Pana acum sunt sigur in Iasi sunt 3 Granturismo si 2 Quatroporte!Inca ceva nu este nici un Granturismo in Iasi cu TER la numar...de cel care ziceti voi spuneti ca are IS xx TER la numar...asta care l-am psotat este de Bucuresti!Nu stiu sa mai fie alt Maserati cu numere de Iasi!Cu toti stim ca TER are la numar patronul de la TERRA cel cu Dodge Viper,dar el nu are nici un maserati!Poate va intrebati de ce nu fac poze la cel de Germania daca il vad zilnic?E simplu,cum am eu noroc,tot timpul cand ma duc cu camera nu este!Cum am patit si cu Bentleyul din Piata Unirii si cu multe masini...!Imi cer scuze daca am facut vreo afirmatie greista in legatura cu Quatroporte cu IS xx TER la numar!POate o fi si un Quatroporte cu IS xx TER la numar dar eu nu am auzit de el!Eu sunt disperat avand in vedere ca mi-a zis omul sa vin la firma dimineata sa vad Ferrariul si dimineata nu am sanse sa ajung!Singura sansa ar fi un taxi...da :rolleyes2!Imi doresc mai mult ca orice sa vad F430ul si sa-i fac cateva poze!

D3m0N 28-06-08 20:29

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
eu ce am vazut iti zic sigur ca era de iasi si avea TER....:) dar a fost rapid ... nu am avut timp sa ma uit si la masina si la numar:)

limuzina 29-06-08 12:18

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Si-o fi luat Maserati domnu' cu Viper...:shock::shock::rolleyes2!Mai are un CLS,un Lexus de teren si un G classe,nu ar lipsi un Maserati ( cu toate ca ar fi inutil avand in vedere ca are Viper si CLS, da-s banii omului :lol: )

vladutzz 29-06-08 18:15

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by limuzina (Post 1619386)
Si-o fi luat Maserati domnu' cu Viper...:shock::shock::rolleyes2!Mai are un CLS,un Lexus de teren si un G classe,nu ar lipsi un Maserati ( cu toate ca ar fi inutil avand in vedere ca are Viper si CLS, da-s banii omului :lol: )


are si Maserati...e acel TER, si`l are chiar dinaintea viper`ului....
nu stiu daca s`a mai zis, nenea e sefu` di tutti` safi` de la Terra Imbobiliare:!:

D3m0N 29-06-08 19:31

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
vezi .. ca n`am vazut rau ...:) dar ce model are nu stii ?

limuzina 29-06-08 20:49

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by vladutzz (Post 1619808)
are si Maserati...e acel TER, si`l are chiar dinaintea viper`ului....
nu stiu daca s`a mai zis, nenea e sefu` di tutti` safi` de la Terra Imbobiliare:!:

Dute de aici,nu-i adevarat!Nu are Maserati :rolleyes2!

bmwh548 29-06-08 22:29

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Il cunosti personal si stii tu ca nu are? Ia...fugi weekendul asta pana la el si fa niste poze...ca tot ziceai ca vrei sa prinzi Viperul de aproape.

limuzina 29-06-08 23:57

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 1620146)
Il cunosti personal si stii tu ca nu are? Ia...fugi weekendul asta pana la el si fa niste poze...ca tot ziceai ca vrei sa prinzi Viperul de aproape.

Eu sunt inebunit cu F430'ul trebuie sa fac tot posibilul sa ajung intr-o dimineata acolo!Eu garantez 90% ca nu are Maserati!Trec foarte des pe acolo si nu am vazut niciodata vreun Maserati!In fine...ce conteaza a cui e,conteaza ca mai este un Maserati in Iasi ;);)!
P.S: Am prins Viperul de aproape am postat si poze (era in curte la om dar omul nu era acasa)!

CRyS` 30-06-08 00:18

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Limo vezi ca haladuieste pe strazile Iasului un "Cayeeeeneeee" de la "Geaaaambaaaalaaaaaa" .... pe Copou il vezi mereu!!! Poate prinzi tu niste poze, mie mi-a fost prea lene!

Spor!


te crezi atot-puternic si ignori regulile? nu mai folosi bold sa pari interesant

slip 30-06-08 11:57

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 1620323)
"Cayeeeeneeee" de la "Geaaaambaaaalaaaaaa" ....



Cum cum? :D :lol: :lol:
geambala asta.. e tare :D :lol:

vreau si eu o gogoasa cu geam :D

limuzina,, stiu un ferrari la sibiu.. poate ajungi si pe acolo sa faci poze :D

limuzina 30-06-08 12:05

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by slip (Post 1620879)
Cum cum? :D :lol: :lol:
geambala asta.. e tare :D :lol:

vreau si eu o gogoasa cu geam :D

limuzina,, stiu un ferrari la sibiu.. poate ajungi si pe acolo sa faci poze :D

Este un Ferrari in Iasi si eu nu reusesc sa-l prind si turbez si tu imi zici de Sibiu?Am fost vara trecuta la Sibiu...!E...oricum multumesc ;) intentia conteaza!

limuzina 30-06-08 12:16

8 Attachment(s)
Despre asta este vorba ;)?L-am prins langa hotel Europa (pacat ca pleca cand am ajuns,dar e bine si asa).

D3m0N 30-06-08 15:42

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
limuzina ... dute in Dubai ... n-o sa te plictisesti .... iti garantez:)))

limuzina 30-06-08 15:51

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Visu meu e sa ajung in Monaco vara asta!Cauta si tu pe www.exoticspotter.com sau pe www.exoticsonroad.com Monaco...sa vezi ce e acolo!Monaco,Dubai cele mai luxoase,un prieten a fost in Monaco a vazut Veyron,Enzo,Zonda:|,F430....in prostie si nu minte mi-a aratat poze!Il bat pe tata la cap de 6 luni sa mergem in Monaco...acum sa vedem!In Monaco si Dubai vezi orice masina de pe pamantul asta!Monaco are 2 km patrati si vezi zeci de super masini!Cum prind eu Ferrariul din Iasi?Ajutati-ma!

bmwh548 30-06-08 16:37

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Du-te mai la om daca zici ca ai vorbit cu el si e de acord sa te lase sa pozezi masina. Ce e asa de greu? Cred ca mai degraba te duce taica-tu pana la respectivul acasa (sau la firma...pe unde sta masina) decat pana in Monaco sau in Dubai.

limuzina 30-06-08 16:50

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Deci fi atent ce am vorbit : am sunat si a raspuns un angajat,l-am rugat frumos sa imi dea numarul de telefon a domnului Eduard Costel Vidrasc (propietarul Ferrariului),ma intrebat de ce,iam spus o problema personala,a spus ca nu poate sa dea numarul la oricine,iam explicat ca vreau sa vorbesc cu el sa fac niste poze la masina personala,ma intrebat daca sunt un ziarist,iam spus ca sunt un copil de 14 ani si ma pasioneaza masinile,a zis sa vin dimienata la firma in jurul orei 12 ca gasesc masina parcata acolo,iam zis multumesc mult si gata!Acum sunt 2 probleme:1.Tata s-a cam saturat sa mearga cu mn dupa masini (dar pana la urma merge) 2.Dimineata e la servici!Cu cine ma duc eu (imi trebuie un om matur ...asa ma duc cu prietenii dar sunt de varsta mea)!Asa ca ce ma fac (:(:(:(:?Problemea vietii mele e ca nu ma pot duce de unu singur cu camera dupa mine...daca as putea sa ma duc singur...:rolleyes2!

bmwh548 01-07-08 15:42

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
8 Attachment(s)
Ma plimbam...cred ca e primul A5 pe care il vad...daca nu se incadreaza in topic scuze.

TuningBoy 01-07-08 17:40

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Limuzina, stiu ca se vorbea ce un ferarri pe la un sediu a unei firme de distributie, pe splai, dupa IuliusMall intre niste tiruri ceva. :D

limuzina 01-07-08 17:48

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Da ...o sa ajung si pe acolo cred!

nck_xx 01-07-08 18:26

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
am vazut ieri pe la 12 o toyota mr2 spyder cu numere de iasi prin roman...e foarte frumoasa....frumoase masini aveti in iasi felicitari:-)

TuningBoy 01-07-08 23:23

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
MR2-u era rosu, sau o fi aparut si alta? :))

bmwh548 01-07-08 23:32

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Este una argintie (eu numai pe aceea o stiu). A si pozat-o limuzina...vezi pagina 29.
limuzina...vezi ca sunt niste Lancia Lybra prin Iasi. Am vazut una alba saptamana trecuta si astazi una albastra (o nuanta inchisa).

CRyS` 02-07-08 00:28

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Limo....acel Ferrari F430 Spider ... il gasesti pe Splai Bahlui cum mergi de la Mall spre Metalurgie. Inainte de ELECTRA faci la dreapta...mergi 100 m si vezi masina! Nu iti zice nimeni nimica!!!

Pana atunci...mai saliveaza de aici!

http://www.informatiiauto.ro/drive-t...r-sid2062.html

nck_xx 02-07-08 08:29

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by TuningBoy (Post 1624195)
MR2-u era rosu, sau o fi aparut si alta? :))

era gri si avea la numar IS XX BUB parca si soferu parca era chel nu mai tin bine minte ca a trecut cu viteza mare pe langa mine

TuningBoy 02-07-08 10:53

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Eu am vazut una rosie :D

limuzina 02-07-08 16:12

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 1624370)
Limo....acel Ferrari F430 Spider ... il gasesti pe Splai Bahlui cum mergi de la Mall spre Metalurgie. Inainte de ELECTRA faci la dreapta...mergi 100 m si vezi masina! Nu iti zice nimeni nimica!!!

Pana atunci...mai saliveaza de aici!


http://www.informatiiauto.ro/drive-t...r-sid2062.html

Multumesc CRyS`!In legatura cu site-ul cu F430'ul am intrat si ras intrat pe el,am toate pozele salvate in calculator ;),oricum multumesc mult!Vad eu cum ajung ...!


All times are GMT +2. The time now is 05:33.

- Copyright 2026 4Tuning