Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tulcea (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea.html)
-   -   Diverse, evenimente, discutii, pareri (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea/33602-diverse-evenimente-discutii-pareri.html)

Bogyciu 19-09-07 20:33

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Si ce iese la afcerea asta?:???:

Cosmin255 20-09-07 12:14

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Pentru toate celelalte exista MasterCard:)....Multumesc pentru voturi

KAB 11-10-07 22:19

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
R.I.P. forum de pe tulcea! Muhahahahahahaha!!!!!!!

Bogyciu 23-10-07 19:38

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Cine stie in Tulcea un magazin de prostii electronice: LED-uri, rezistente, conectori, porcarii d-astea.... Fara RGB si cel din Piata Noua, langa Zet, acolo am cautat. Nu gasesc LED-uri albe, de 5 mm grosime, cu lumina puternica, numai panarame... Mi se pare mie sau nu mai gasesti nici un lucru calume in Tulcea :???: ?

Bogyciu 27-10-07 00:01

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Domnu Mihai (MikaFly), v-am salutat in seara asta, eram la Renel in intersectie, respect! Am stat 10 minute la pelikn in parcare si in zece minute am vazut un baietas cu un motor care a trecut ca vantu prin intersectie (avea 130 - 150), unu cu un Passat si unu cu Golf 4 s-au luat putin la "trante" si Mihai cu BMW-ul cu cineva cu Laguna parca, au trecut prea repede ca sa imi dau seama :-) . Multa actiune in acea intersectie, cand n-am ce face am sa ies sa mai vizionez o liniutza doua.

mikafly 27-10-07 16:06

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Bogyciu (Post 1169953)
Domnu Mihai (MikaFly), v-am salutat in seara asta, eram la Renel in intersectie, respect! Am stat 10 minute la pelikn in parcare si in zece minute am vazut un baietas cu un motor care a trecut ca vantu prin intersectie (avea 130 - 150), unu cu un Passat si unu cu Golf 4 s-au luat putin la "trante" si Mihai cu BMW-ul cu cineva cu Laguna parca, au trecut prea repede ca sa imi dau seama :-) . Multa actiune in acea intersectie, cand n-am ce face am sa ies sa mai vizionez o liniutza doua.

Imi cer mii de scuze dak nu te-am vazut,sau te-am vazut dar probabil nestiind cine e am salutat mecanic.M-am antrenat aseara oleak cu o Laguna de 120 de cai in 6 trepte,eu cu 4 pers in masina,si Laguna cu 2.Din mers ma face fara drept de apel,pana apuca "porumbaru" meu sa isi ia avant,ca dup-aia......bye bye!!.iar de pe loc....o ia in freza lejer.Mam simtit bine aseara....toata lumea parca innebunise,scartzaieli....frane de mana...toti se fugareau....motociclistii parca erau loviti de streche,si inca un fapt ciudat...no police...cel putin nu vizibil.Dak ar fi asa in fiecare seara....ne mai trebuie un spital,si un cimitir.(glumesc)

webcathos 19-01-08 11:23

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Ce se mai aude cu taxa aia tampita?Am inteles ca creste la auto noi si scade la cele vechi...Ca in Romania asa...toate pe dos!!!!

Eugen_TL 19-01-08 15:06

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
eu din cate am inteles...la o masina noua va fi mai scumpa ...iar la una veche mult mai mica! e un articol si aici pe forum cautati-l ...

DaViD TL 19-01-08 16:27

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Guvernul roman a trimis catre UE noile valori ale taxei de prima inmatriculare propuse pentru 2008. Pana cand UE va lua o pozitie definitiva in aceasta privinta, se va aplica in continuare modalitatea actuala de calcul (pe care o puteti testa folosind un calculator al taxei de prima inmatriculare).

Prima schimbare va avea loc insa pe 1 octombrie 2007, cand taxa actuala de inmatriculare ar trebui sa inceapa a fi calculata dupa noul curs, iar nu dupa cursul din 2006 (care este, va reamintim, de 3.5334 lei pentru 1 Euro!). Schimbarea valorilor propriu-zise ale taxei va fi efectuata cel mai probabil dupa primul trimestru din 2008, deci nu de la 1 ianuarie 2008.

Totusi, modalitatea de calcul propusa ar duce la urmatoarele rezultate, prezentate mai jos. Luati-le ca pe niste valori orientative, pentru ca negocierile dintre statul roman si UE sunt departe de a se finaliza. Nu sperati insa intr-o disparitie a taxei, sau in valori modice, ci dimpotriva, daca mai credeati ca puteti importa o masina Euro 3 veche de 3-4 ani, luati-va gandul! Interesele economice sunt mult mai importante in acest caz...

Vom actualiza calculatorul de taxa de pe site-ul nostru imediat cum vom avea valorile definitive. Asadar:

Motor 1.4 litri, Euro4:

<1 an = 152E; <2ani = 144E; <3ani = 134E; <4ani = 124E; <5ani = 115E

Motor 1.6 litri, Euro4:

<1an = 175E; <2ani = 164E; <3ani = 153E; <4ani = 141E; <5ani = 132E

Motor 1.8 litri, Euro 4:

<1an = 441E; <2ani = 417E; <3ani = 388E; <4ani = 359E; <5ani = 334E

Motor 2.0 litri, Euro 4:

<1an = 490E; <2ani = 463E; <3ani = 431E; <4ani = 400E; <5ani = 372E

Motor 1.4 litri, Euro 3:

<1 an = 1094E; <2ani = 1033E; <3ani = 961E; <4ani = 890E; <5ani = 830E; <6ani = 770E; <7ani = 710E; <8ani = 661E

Motor 1.6 litri, Euro 3:

<1 an = 1250E; <2ani = 1180E; <3ani = 1100E; <4ani = 1020E; <5ani = 950E; <6ani = 880E; <7ani = 810E; <8ani = 755E

Motor 1.8 litri, Euro 3:

<1 an = 1800E; <2ani = 1700E; <3ani = 1580E; <4ani = 1460E; <5ani = 1365E; <6ani = 1265E; <7ani = 1170E; <8ani = 1090E

Motor 2.0 litri, Euro 3:

<1 an = 2000E; <2ani = 1890E; <3ani = 1760E; <4ani = 1630E; <5ani = 1520E; <6ani = 1406E; <7ani = 1300E; <8ani = 1210E

Motor 1.4 litri, Euro 2:

<6 ani = 2910E; <7ani = 2680E; <8ani = 2500E; <9ani = 2320E; <10ani = 2135E; <11ani = 1953E; <12ani = 1770E; <13ani = 1590E; <14ani = 1363E

Motor 1.6 litri, Euro 2:

<6 ani = 3320E; <7ani = 3065E; <8ani = 2860E; <9ani = 2650E; <10ani = 2440E; <11ani = 2233E; <12ani = 2025E; <13ani = 1820E; <14ani = 1560E

Motor 1.8 litri, Euro 2:

<6 ani = 3970E; <7ani = 3660E; <8ani = 3415E; <9ani = 3165E; <10ani = 2915; <11ani = 2670E; <12ani = 2420E; <13ani = 2170E; <14ani = 1860E

Motor 2.0 litri, Euro 2:

<6 ani = 4410E; <7ani = 4070E; <8ani = 3790E; <9ani = 3515E; <10ani = 3240E; <11ani = 2970E; <12ani = 2690E; <13ani = 2410E; <14ani = 2070E

Dupa cum puteti lesne remarca, masinile care sunt penalizate cel mai tare sunt cele Euro 3, considerate de Guvernul Romaniei ca fiind cele mai periculoase pentru industria auto interna. Dar despre asta vom mai vorbi.

Pentru cine e interesat, iata modalitatea de calcul:

(Cilindree * Coeficient cilindree) - (Cilindree*Coeficient Cilindree*Coeficient de reducere%)=taxa

Coeficient cilindree:

Euro 4:

0-1600cmc = 0.12 Euro

1601-2000cmc = 0.27 Euro

2001-2500cmc = 0.38 Euro

>2501-3000cmc = 0.54 Euro

> 3001cmc = 0.77 Euro

Euro 3:

0-1600cmc = 0.86 Euro

1601-2000cmc = 1.10 Euro

2001-2500cmc = 1.30 Euro

>2501-3000cmc = 1.50 Euro

> 3001cmc = 1.70 Euro

Euro 2:

0-1600cmc = 3.25 Euro

1601-2000cmc = 3.45 Euro

2001-2500cmc = 3.65 Euro

>2501-3000cmc = 3.75 Euro

> 3001cmc = 3.85 Euro

Unde Coeficientul de reducere este:

<1 an = 9% (difera si in functie de luni)

<2 ani = 14%

<3 ani = 20%

<4 ani = 26%

<5 ani = 31%

<6 ani = 36%

<7 ani = 41%

<8 ani = 45% si tot asa.

Pentru un motor de 1998cmc Euro 3 vechi de 5 ani si 11 luni veti da:

(1998*1.10) - (1998*1.10*36%)=1406E

Mjeefo 19-01-08 21:38

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Nu e bine deloc, deloc.....off.....
Trebuie sa omoram pe cineva ca nu mai merge asa.
Vrem masini ieftine....si bune...

webcathos 20-01-08 11:30

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Da,am citit pe undeva pe aici ca la non-euro sau euro 1 taxa e in jur de 5000 de euro..deci mai bine umblu cu un harb de dacie decat sa arunc 5000 pe o taxa stupida,sau in astia 5000 cumpar o masina de pe aici...Si am inteles ca UE a aprobat ceea ce a propus guvernul!!!!Deci la masinile noi a crescut cam de 4 ori iar la cele vechi a scazut dar nu chiar asha de drastic cum se astepta lumea!!

KAB 24-01-08 13:53

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Valorile taxei de prima ๎nmatriculare:

Masina noua cu Euro 4 motor 1.400 cmc - taxa va fi de 420 euro
motor 1.400 masina veche ๎ntre 1-3 luni – taxa va fi de 403 euro
motor 1.400 vechime de 3-6 luni – 391 de euro
motor 1.400 vechime de 6-9 luni – 378 euro
motor 1.400 vechime 1-2 ani – 344 euro
motor 1.400 vechime 2-3 ani – 315 euro
motor 1.400 vechime 3-4 ani – 290 euro
motor 1.400 vechime 4-5 ani – 265 euro

Masina noua Euro 4 cu motorizare ๎ntre 1400 si 1600 cmc – 480 euro
vechime 1-3 luni – 461 euro
vechime 3-6 luni – 446 euro
vechime 6-9 luni – 432 euro
vechime 1-2 ani – 394 euro
vechime 2-3 ani – 360 euro
vechime 3-4 ani – 331 euro
vechime 4-5 ani – 302 euro

Masina noua cu motor Euro 4 ๎ntre 1.600 – 1.900 cmc – 950 euro
vechime 1-3 luni – 912 euro
vechime 3-6 luni – 884 euro
vechime 6-9 luni – 855 euro
vechime 2-3 ani – 713 euro
vechime 3-4 ani – 656 euro
vechime 4-5 ani – 599 euro

Masina noua cu motor Euro 4 ๎ntre 1.900 si 2000 cmc – 1.000 de euro
vechime 1-3 luni – 960 euro
vechime 3-6 luni – 930 euro
vechime 6-9 luni – 900 euro
vechime 1-2 ani – 820 euro
vechime 2-3 ani – 750 euro
vechime 3-4 ani – 690 euro
vechime 4-5 ani – 630 euro

Masina noua cu motor Euro 4 ๎ntre 2000 si 2.200 cmc – 1.540 de euro
vechime 1-3 luni – 1.478 euro
vechime 3-6 luni – 1.432 euro
vechime 6-9 luni – 1.386 euro
vechime 1-2 ani – 1.263 euro
vechime 2-3 ani – 1.155 euro
vechime 3-4 ani – 1.063 euro
vechime 4-5 ani – 970 euro

Masina noua cu motor Euro 4 ๎ntre 2.500 si 3.000 cmc – 2.125 de euro
vechime 1-3 luni – 2.040 euro
vechime 3-6 luni – 1.976 euro
vechime 6-9 luni – 1.913 euro
vechime 1-2 ani – 1.743 euro
vechime 2-3 ani – 1.594 euro
vechime 3-4 ani – 1.466 euro
vechime 4-5 ani – 1.339 euro

Masina noua cu motor Euro 4 de peste 3.001 cmc - 2.851 euro
vechime 1-3 luni – 2.737 euro
vechime 3-6 luni – 2.651 euro
vechime 6-9 luni – 2.566 euro
vechime 1-2 ani – 2.338 euro
vechime 2-3 ani – 2.138 euro
vechime 3-4 ani – 1.967 euro euro
vechime 4-5 ani – 1.796 euro

Masini cu motor Euro 3 de 1.400 cmc cu vechime 1-2 ani – 1.148 de euro
vechime 2-3 ani – 1.050 de euro
vechime 3-4 ani – 966 euro
vechime 4-5 ani – 882 euro
vechime 5-6 ani - 812 euro
vechime 6-7 ani - 714 euro
vechime 7-8 ani - 630 euro

Masina cu motor Euro 3 de 1.400 – 1.600 cmc
vechime 1-2 ani - 1.312 euro
vechime 2-3 ani – 1.200 euro
vechime 3-4 ani – 1.104 euro
vechime 7-8 ani – 720 euro

Masina cu motor Euro 3 de 1.600 – 1.900 cmc
vechime 1-2 ani – 2.337 de euro
vechime 2-3 ani – 2.138 de euro
vechime 3-4 ani – 1.967 euro
vechime 4-5 ani – 1.796 euro
vechime 5-6 ani - 1.653 euro
vechime 6-7 ani - 1.454 euro
vechime 7-8 ani - 1.283 euro

Masina cu motor Euro 3 de 1.900 – 2000 cmc
vechime 1-2 ani – 2.460 de euro
vechime 2-3 ani – 2.250 de euro
vechime 3-4 ani – 2.070 euro
vechime 4-5 ani – 1.890 euro
vechime 5-6 ani - 1.740 euro
vechime 6-7 ani - 1.530 euro
vechime 7-8 ani - 1.350 euro

Masina cu motor Euro 3 de peste 3.001 cmc
vechime 1-2 ani – 7.013 de euro
vechime 2-3 ani – 6.415 de euro
vechime 3-4 ani – 5.901 euro
vechime 4-5 ani – 5.388 euro
vechime 5-6 ani - 4.961 euro
vechime 6-7 ani - 4.362 euro
vechime 7-8 ani - 3.849 euro

Masini cu motor Euro 2 de 1.400 cmc
vechime 7-8 ani - 1.386 euro
vechime 8-9 ani - 1.201 euro
vechime 9-10 ani - 1.047 euro
vechime 10-11 ani - 832 euro

Masini cu motor Euro 2 ๎ntre 1.400 - 1.600 cmc
vechime 7-8 ani - 1.584 euro
vechime 8-9 ani - 1.373 euro
vechime 9-10 ani - 1.197 euro
vechime 10-11 ani - 950 euro

Masini cu motor Euro 2 ๎ntre 1.600 - 1.900 cmc
vechime 7-8 ani - 2.822 euro
vechime 8-9 ani - 2.445 euro
vechime 9-10 ani - 2.132 euro
vechime 10-11 ani - 1.693 euro

Masini cu motor Euro 2 ๎ntre 1.600 - 1.900 cmc
vechime 7-8 ani - 2.970 euro
vechime 8-9 ani - 2.574 euro
vechime 9-10 ani - 2.244 euro
vechime 10-11 ani - 1.782 euro

Masini cu motor Euro 2 de peste 3.001 cmc
vechime 7-8 ani - 8.373 euro
vechime 8-9 ani - 7.256 euro
vechime 9-10 ani - 6.326 euro
vechime 10-11 ani - 5.024 euro

Masini cu motor Euro 1 de 1.400 cmc
vechime de 12-13 ani - 508 euro
vechime de 14-15 ani – 323 euro

Masini cu motor Euro 1 ๎ntre 1.400 - 1.600 cmc
vechime de 12-13 ani - 581 euro
vechime de 14-15 ani – 370 euro

Masini cu motor Euro 1 ๎ntre 1.600 - 1.900 cmc
vechime de 12-13 ani - 1.024 euro
vechime de 14-15 ani – 652 euro

Masini cu motor Euro 1 ๎ntre 1.900 - 2000 cmc
vechime de 12-13 ani - 1.078 euro
vechime de 14-15 ani – 686 euro

Masini cu motor Euro 1 de peste 3.001 cmc
vechime de 12-13 ani - 3.103 euro
vechime de 14-15 ani – 1.975 euro

Masinile non-euro sunt diferentiate pe doua clase de vechime, 15-16 ani si 20 -21 ani, dar nivelul taxarii este acelasi, diferentele fiind ๎n functie numai de capacitatea motorului.

Masini non euro motor de 1.400 cmc - 560 de euro
motor ๎ntre 1.400 - 1.600 cmc - 640 de euro
motor ๎ntre 1.600 - 1.900 cmc – 808 euro

Antena3.ro
_________

webcathos 04-02-08 13:35

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Multam,asteptam sa vedem ce se intampla!

KAB 08-02-08 20:46

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
:twisted:Foarte tare!
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...=1#post1344614

Tataee_^ 13-02-08 15:54

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Salutare, am si eu o intrebare ptr cei din Tulcea, am gasit pe net un individ care vinde adidasi care e din Tulcea, il cheama Babu Alexandru, e persoana de incredere, sau comand adidasi si ma trezesc cu tenisi in pachet ? :rolleyes2

MauS 13-02-08 16:03

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Tataee_^ (Post 1354505)
Salutare, am si eu o intrebare ptr cei din Tulcea, am gasit pe net un individ care vinde adidasi care e din Tulcea, il cheama Babu Alexandru, e persoana de incredere, sau comand adidasi si ma trezesc cu tenisi in pachet ? :rolleyes2

Eu am luat de la un amic de-al lui dar cu banii in mana si cu marfa la mine in masina:-) Nu am avut nici o problema insa nu m-as risca daca as fi in locul tau prin curier sau alte chestii. Daca vrei, Ii iau eu si ti-i dau cu ramburs. De mine poti da mai usor:D:D Da-mi un PM cu ce te intereseaza sau cauta-ma pe messenger.

Cosmin255 18-02-08 00:21

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Felicitarile mele lui Fl Moise pt meciul f bun facut la gala . Merita sa castige . Tot respectul din partea mea !

Bogyciu 19-03-08 19:14

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Pentru toti utiliztorii 4 Tuning Forum din Tulcea propun sa ne intalnim intr-o zi cand ne putem strange cat mai multi sa vorbim una alta. Haideti sa facem intalniri de genul "Comunitatea 4Tuning Tulcea", nu trebuie neaparat sa facem parte dintr-un club sau altul, trebuie doar sa fim buni prieteni. Cine e de acord cu mine e asteptat sa stam la un "Cico" una alta, nu sa ne aruncam priviri ciudate cand ne vedem pe strada. Toate cele bune si va astept cand vreti voi la locul bine stiut...


PS Am dat bulina jos, parasolarul nici nu l-am pus, am intrat printre ultimii in SV tocmai pt ca eram oarecum rezervat, si am fost printre primii care am iesit. Mi-a placut atmosfera atat timp cat nu a trebuit sa ne intalnim cu membrii din alte orase. Nu intre membrii de pe Tulcea e problema, ci undeva mai sus.

Bogyciu 20-03-08 18:40

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Nimeni nimic??? Nu mai intra nimeni pe forum sau nu e nimeni de acord cu propunerea mea :???:

jipy_4u 21-03-08 04:41

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
eu unu sunt de acord ...

Mustang 21-03-08 09:47

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Bogyciu (Post 1433128)
Am dat bulina jos, parasolarul nici nu l-am pus, am intrat printre ultimii in SV tocmai pt ca eram oarecum rezervat, si am fost printre primii care am iesit. Mi-a placut atmosfera atat timp cat nu a trebuit sa ne intalnim cu membrii din alte orase. Nu intre membrii de pe Tulcea e problema, ci undeva mai sus.

Mosule, cred ca ai observat ca nu am fost total nepasator.

Bogyciu 21-03-08 19:04

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Stai linistit, nu de la tine a plecat... Pacat ca nu sunt toti ca tine, lucrurile ar fi mers total altfel... Imi pare sincer rau ca s-a intamplat asa, dar daca unele persoane se cred centrul universului toti ceilalti trebuie sa se invarta in jurul lor e problem. Nu mi-a placut atitudinea celor de la CT de cand am fost la ei "in vizita". In plus nu vreau sa fiu membru unui club ai carui membri nu isi dau silinta absolut deloc sa realizeze ceva. Inca odata zic, imi pare rau dar poate asa trebuia sa fie.


PS Nu conteaza ca am o Dacie si voi aveti masini de 10000+ euro, spiritul conteaza cand vrei sa faci ceva!!!

MauS 22-03-08 00:46

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Bogyciu (Post 1437324)
Stai linistit, nu de la tine a plecat... Pacat ca nu sunt toti ca tine, lucrurile ar fi mers total altfel... Imi pare sincer rau ca s-a intamplat asa, dar daca unele persoane se cred centrul universului toti ceilalti trebuie sa se invarta in jurul lor e problem. Nu mi-a placut atitudinea celor de la CT de cand am fost la ei "in vizita". In plus nu vreau sa fiu membru unui club ai carui membri nu isi dau silinta absolut deloc sa realizeze ceva. Inca odata zic, imi pare rau dar poate asa trebuia sa fie.


PS Nu conteaza ca am o Dacie si voi aveti masini de 10000+ euro, spiritul conteaza cand vrei sa faci ceva!!!

Ai vazut ca noi, punem in primul rand accent pe calitatea omului, bunul simt, caracter si dupa aia ne uitam la restul lucrurilor..... bine... si permisul de conducere:-):-):-)))))))))

Outlaw_a 23-03-08 10:00

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Ultima oara cand ne am intalnit toti am murit de ras... Nu cred ca radeam mai tare daca Bogyciu avea alta masina :)

|Gyo| 23-03-08 10:15

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Outlaw_a (Post 1439934)
Ultima oara cand ne am intalnit toti am murit de ras... Nu cred ca radeam mai tare daca Bogyciu avea alta masina :)

ce ai vrut sa zici ca eu unu nu am inteles :weirdface

MauS 24-03-08 09:05

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Outlaw_a (Post 1439934)
Ultima oara cand ne am intalnit toti am murit de ras... Nu cred ca radeam mai tare daca Bogyciu avea alta masina :)

Mai fa tu d'astea sa vezi ce "pauza" iti iei de la forum:-):-))))


aaaaa..... si pana la urma ce ai vrut sa spui?:)

Outlaw_a 24-03-08 13:40

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Ati inteles gresit :|..... De fapt m am exprimat io gresit... Am vrut sa zic ca pentru mine nu conteaza masina, ne am intalnit toti, am glumit, am ras, nu a contat ce masina are fiecare... cat despre Bogyciu e un baiat super de treaba :) scuze daca te am suparat :P....

PS : De acum nu ma mai mananca sa postez :))))

KAB 06-04-08 15:44

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Baaaai!!! Am revenit !!! o Intalnire ceva?? :)

Au revoir!

Bogyciu 21-04-08 19:49

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
A tacut lumea, nu mai zice nimeni nimic? Cum a fost la Braila? Ce ati facut Vali, Mihai, stiu ca ati trecut de prima runda dar apoi am plecat...

KAB 22-04-08 13:54

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Bogyciu (Post 1495627)
A tacut lumea, nu mai zice nimeni nimic? Cum a fost la Braila? Ce ati facut Vali, Mihai, stiu ca ati trecut de prima runda dar apoi am plecat...


AU trecut si de a doua si de a treia, au luat vreo 2-3 cupe si au plecat... ;)

Bogyciu 30-05-08 21:07

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Mai nou am intrat si noi in programul "Big Brother". Stie cineva amplasarea exacta a camerelor in intersectii? Eu unu la o plimbare azi am fazut una bucata la intersectie Pelican, una jos la Politie, una in Piatza Veche (exact langa mag de covoare) si inca una la intersectia Unirii cu Isaccei. Restul pe unde sunt, si cand intra in actiune?

jipy_4u 30-05-08 22:17

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Bogyciu (Post 1562708)
Mai nou am intrat si noi in programul "Big Brother". Stie cineva amplasarea exacta a camerelor in intersectii? Eu unu la o plimbare azi am fazut una bucata la intersectie Pelican, una jos la Politie, una in Piatza Veche (exact langa mag de covoare) si inca una la intersectia Unirii cu Isaccei. Restul pe unde sunt, si cand intra in actiune?

yo am agsit p net o camera din piatza civica :) http://www.mobotix.ro/ro/camere_supr...e_js_1047.html

Eugen_TL 30-05-08 22:53

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
ce scop au aceste camere? :)

vlad_Mafiotu 31-05-08 13:11

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
este una la sens giratoriu acolo la delta

Bogyciu 31-05-08 20:47

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Sunt destule, mai exact tot orasul: la spital, la peco, la BIG, mai peste tot, asa ca aveti grija cum dozati gazu' si mai ales grija la culoarea de la semafor... :???:

Eugen_TL 31-05-08 21:06

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
pana la urma sunt camere prin care "vizitezi" orasul sau prin care dai amenzi la politie ? :) nu cred ca in TL ar baga asa ceva politia inca

Bogyciu 01-06-08 00:38

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 1564054)
pana la urma sunt camere prin care "vizitezi" orasul sau prin care dai amenzi la politie ? :) nu cred ca in TL ar baga asa ceva politia inca

Ba uite ca au bagat! Sunt camere de monitorizare a traficului si nu numai...

Eugen_TL 01-06-08 02:46

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
pai stii sigur ca sunt si cu radar? una e monitorizare si alta e sa-ti trimita pe baza lor amenzi acasa :)

Bogyciu 01-06-08 11:52

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Nu cred ca au radar, dar daca treci pe rosu iti dai seama ca iti vine premiul prin posta...

Eugen_TL 01-06-08 12:35

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
asta depinde si daca se vede si culoarea ROSIE a semaforului in filmare :).. depinde cum sunt puse de unghi! in fine si asa orasul e mic asta mai lipsea..nu mai poti face nici o branza acum


All times are GMT +2. The time now is 11:36.

- Copyright 2026 4Tuning