![]() |
Re: Oltcit Trs
OltcitPower mie mi se pare ca esti cam rautacios..... poate nu a avut destui bani sa il faca cum vrei tu , la facut cum a putut si cum a vrut el si ia iesit bine . Tot inainte bai grasutz :P
|
Re: Oltcit Trs
Quote:
|
Re: Oltcit Trs
Hyena :) mai citeste o data postu` lu` OltcitPower, dar de data asta cu atentie ... in ultima parte a postului se specifica ca nu are nimik cu Catalin care dealtfel a inteles asta .. numai bine ...
P.S.: respect pt pt 6 autoturisme Dacia (WRC,DAC,XWN,TAU,CPA si nu in ultimu` rând SGM) |
Re: Oltcit Trs
si inca ceva. cum vine asta coborata din spoilere? am spoilere mai joase ca alt oltcit de tuning ? nu sunt toate la fel ? e la fel ca al lui Des... xxs.. dau exemple de spoilere care au fost la fel si nu le-a zis nimeni lor ca are masina coborata din spoilere.. si culmea.. masina e coborata si cu spoilerele astea. si cu gumele cu talon de 50 si culmea si din barile de torisune.. eu zic ca mai jos de atat nu pot s-o las !
|
Re: Oltcit Trs
da tu iti lasi masina ca sa fi pe placu lui x si y?? daca nu simti nevoia sa o lasi...n-are rost.! intradevar face bine la comportamentul masinii da pe suspensia stok *nu stiu daca e cazu tau* e prea putin.... pt efecte vizuale conteaza pt altii......nu pt mine@!! bafta imi [place masina ta chiar daca o faci cum poti si cum nimeresti meseriasu macar faci ceva si nu stai sa dai sfaturi! bafta
|
Re: Oltcit Trs
hai o data cu vopsheao aia......era de asteptat sa lovesti spoilaru la cat e de joasha :( bafta
|
Re: Oltcit Trs
3 Attachment(s)
niste poze.. evacuare goala pana in spate..+ finala aia sport.. zici ca motocicleta:d
|
Re: Oltcit Trs
Quote:
|
Re: Oltcit Trs
targul vitan. sunt de la nova de la portbagaj
|
Re: Oltcit Trs
Quote:
|
Re: Oltcit Trs
aha, "marfa de casto" masina
|
Re: Oltcit Trs
Quote:
|
Re: Oltcit Trs
Quote:
|
Re: Oltcit Trs
din pacate.. pt o prostie ca nu am schimbat o planetara la timp.. cand am vzt ca bate... s-a rupt.. de la tripoda.. a spart saxofonu.. a spart etrieru.. si s-a rupt si o bucata din cutia de viteze.. acolo unde intrau suruburile de la etrier.. deci... tre sa cumpar
cutie viteze. disc ambreiaj. placa.. rulment. ca erau cam duse. tampoane noi motor..+ cutie.. cablu de kilometraj. alea 2.. cablu ambreiaj. motor de gsa.. daca tot il dau jos.. asta cam bate.. si e cam aiurea.. pun unu bun planetara.. disc.. etrier.. adika ff multe :D dureaza vreo 2 luni sa fac reparatia capitala.. inclusiv articulatia.. care o am aproape toata in casa noua .! am si flansele pt 4x100.. pun si jante.. rezolv si cu zgarieturile.. si alte surprize.. modificare haion.. shaved doors.. deci.. de sambata ma apuc d ea asta e.. |
Re: Oltcit Trs
Baga mare . . . . si asteptam rezultate bune . . . . . bafta ;)
|
Re: Oltcit Trs
Succes la reparatii! dar dupa ce o faci, poate o lasi mai moale cu alergatu! ;)
|
Re: Oltcit Trs
daca lumea chiar merge cu masina si nu o face doar de frumoasa are tot respectul meu!!! ucideti fratii mei la ele!!!! alearg-o pana face spume la gura ca daia o faci!!!
|
Re: Oltcit Trs
sa te plimbi odata cu el, sa vezi cum o alearga! :lol: in plus sunt foarte multe gropi, daca scapi de una, iei 2... Apropo ce se mai aude cu desenu de pe capota?
|
Re: Oltcit Trs
Quote:
|
Re: Oltcit Trs
ce sai faci frate se mai intampla si deastea da las ca se rezolva
|
Re: Oltcit Trs
2 Attachment(s)
eu nu mai zic nimik.. eu imi vad d masina :) si vedem la sfarsit. ce si cum
|
Re: Oltcit Trs
Quote:
e adevarat ca ai luat-o tu? sau nu TE MAI INTREB INCAODATA :))) |
Re: Oltcit Trs
Domnu' doctor, aduceti va rog o camasa pentru domnu' pacient ca iar au inceput simptomele ...
|
Re: Oltcit Trs
se pare ca chiar a luat masina aia(un oltcit verde) de la nea Total
Mi-a aratat-o acuma dimineata :)))))) are pe ea motor si cv de gsa.. felicitari ptr achizitie :d |
Re: Oltcit Trs
Nu vrei niste ceasuri de presiune si temperatura ulei?
|
Re: Oltcit Trs
cum arata.. dami o poza cu ele.. si as dori cu luminare albastra
|
Re: Oltcit Trs
paste fericit tuturor
|
Re: Oltcit Trs
2 Attachment(s)
azi am cumparat turbina. intercooler. radiator apa. furtune etc.. de maine ma apuc sa montez noua cutia de vit.. si tre sa iau tzevile de la sudor.. traseul pt turbo
|
Re: Oltcit Trs
nu uita de piesele alea pt mine...diseara vin sa le iau k?
|
Re: Oltcit Trs
BV frate dai pe turbo k nu se mai poate...:Dsper sa duci pana la capat proiectu ca s-au mai apucat si altii dar nu au reusit sa il termine...
|
Re: Oltcit Trs
eu zic k il termina am vazut masina si am vb si cu propietaru...e cam nebunatik si eu zic k o va termina...maine se apuk de ea park...vrea sa puna cutie de GSA k cea in 5 ro si inca ceva piese mi le-a vandut mie...pune turbo...
|
Re: Oltcit Trs
ma indoiesc ca vei continua proiectu la turbo..
|
Re: Oltcit Trs
crede-ma k va vontinua...deja si-a luat turbina radiatorul de apa...am vazut cu ochii mei ieri radiatoru
|
Re: Oltcit Trs
sunt sigur grasutz ca va fi ce-l mai rapid oltcit ;) iti tine pumnii fratele tau
|
Re: Oltcit Trs
va fi rapid probabil o saptamana maxim doo
|
Re: Oltcit Trs
nu te contrazic dar nu prea mai sunt multi pasionati de oltcit sa bage prea multi in el yo cred ca o sa fie ceva vreme in top :)
|
Re: Oltcit Trs
ma referam la stilul lui de a conduce (forja 101%) :lol:
|
Re: Oltcit Trs
:)))) da am uitat ai f. mare dreptate :))))
|
Re: Oltcit Trs
Quote:
si carbu?regulator de presiune?pompa de apa ?pompa de benzina? vrei sa mai continui cu lista de piese? |
Re: Oltcit Trs
bogdanlascu - imi spui si mie te rog frumos la ce folosesti apa? eu inca nu am terminat oltcit-ul dar nu mai am chiar foarte mult. turbina mea oricum nu este cu racire incrucisata ci se raceste doar cu ulei. daca poti raspunde trimite te rog un mesaj. multumesc
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:08. |
- Copyright 2026 4Tuning