![]() |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
3 Attachment(s)
90 % e gata...mai am sa ii pun aranjez botul(farurile ,tragarul,cablaje),un stop nou pe dreapta,o bara spate de trs(pana e gata cea de fibra),rezervorul+furtune de benzina prin interior,evacuarea de la Y-grec incolo,mici aranjamente pe la interior(curatat scaunele,pus mocheta,fete de usi) si e gata de itp...un filmulet cu prima si a doua pornire
https://www.youtube.com/watch?v=gBRh3q9D_Kc https://www.youtube.com/watch?v=vP-N7eE366k |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Lasa furtunul de benzina pe afara,nu te ajuta cu nimic daca e la interior,crede-ma,basca s-ar putea sa ai norocul sa-ti miroasa a benzina prin masina de n-o sa-ti vina sa crezi :lol:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
cauta teava de cupru la magazinele de instalatii sanitare,sigur se gaseste,sau la magazinele cu piese de dacie....eu zic sa pui conducte de cupru,daca nu gasesti pune furtun panzat doar ca o sa fie mai greu putin de fixat pe sub masina...si eu cand am antifonat-o am dat jos conductele si clemele alea de plastic,dar dupa ce am terminat le-am pus la loc...
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
da conductele de gpl crezi ca sughit? eu zic ca sunt cea mai buna solutie.daca te intereseaza am vechile triple clare de pe oltcit si eleronul. dai un pm daca te intereseaza.
imi imaginez cum ar fi aratat alb mat....cu plafonul negru |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
conductele de gpl au diametru interior cam mic :rolleyes2
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Frumoasa masina domnu... felicitari.
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
12 Attachment(s)
zi mare azi...masina a facut "primi pasi"prin curte,timida dar galagioasa(urmeaza sa ii fac evacuarea de la Y-grec in spre spate,din teava goala si cu o finala MARE cu silencer demontabil :D),am aranjat firele pe la motor,le-am reizolat,am montat gatul nou de umprlere al rezervorului,conducte de benzina noi(de supernova cred)din cupru ca sa nu mai am probleme,tras furtune...maruntisuri.dar am doua probleme.1)de la lama de flexiune in spre spate nu mai stiu cum vin conductele de benzina prinse.daca are cineva o poza sa imi aduc aminte,mi-ar fi tare de folos si 2)in mers se aude un zgomot la ambreiaj desi e tot nou,cum ca nu ar cupla cum trebuie.am reglat de la surubul de la pedalier dar tot degeaba,de la ce poate sa fie,se mai regleaza de undeva...cateva poze
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Reusesti pana la Expo ?
Frumos proiect ti-a iesit, bravo ;) |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
2 Attachment(s)
ms ms :D eu zica ca e gata pana la expo(luni ii fac evacuarea,dupa itp-ul si gata de drum),nu si interiorul 100% dar ala nu cred ca e asa important.apropo poti sa ma ajuti saptamana viitoare cu polishatul buzelor la jante,ca sunt urate rau si nu dau bine la o expozitie
ps.prima problema cu conductele am rezolvat-o,am gasit niste poze cu ea rasturnata unde aveam inca conductele vechi |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Ce bine a iesit :x
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Felicitari mestere a iesit bine ,imi place fara bara pe spate si cred ca ar da bine cu bara originala de plastic si pe fata ,de ce nu ai facut si oglinzile albe ? spor la munca
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Da, si eu tot pe una TRS as merge pe fata, nici mie nu-mi mai place cum da modelul asta de fibra, trebuie ceva schimbat la ele , sunt prea mari si sa chiorasc de vad.
Oglinzile sunt de aceeasi parere sa ramana negre daca vin folii puse, eu as spune ceva mai inchis de 35 pe luneta si custode. In rest a iesit super masinuta. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Barile de TRS de plastic ce legatura ar avea cu masina si cu stilul ales de Dr.Dre
Masina e gandita sa fie cat mai clean...barile stock nu au nici o treaba cu clean-ul.Eventual bari stock modificate .. Sunt prea comune si de aia cam toata lumea stramba din nas tot asa si cu barile spate sau pragurile impletite.. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
ori suntem pe 4tuning ori pe Stocktuning... :evil: |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Pana la urma ramane la latitudinea proprietarului ce forma au/vor avea barile.
O schita,flex,fibra,chit,rabdare,idei,finisaje si alte cele....si poate iesi altceva... |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Bine bine,dar plasticele de pe la motor,tubulatura de la aeroterma,evacuarea etc etc unde sunt? :evil: cred ca o sa te cam muncesti daca le mai pui,iar daca nu le mai pui ai dat cu bata-n balta :-)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
14 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Astept un filmulet cu evacuarea daca se poate fara silenser-ul pus.
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
vezi ca tubulatura de la aeroterma are si rolul de a scoate aerul cald de la motor sub contra-aripi;sa inteleg ca o sa fie masina doar pentru vara?fereste-te de ploaie daca nu pui aeroterma :lol:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Ma lasa vrajeala si lenea deoparte,pune aeroterma ca sa ai completa instalatia de racire a motorului;in plus ai astupat grila dar intre grila si tabla prin care iese axul stergatorului este loc sa traga aeroterma aer rece,iar daca atunci cand ai dat bordul jos nu ai astupat gurile de aer din lateral,o sa traga aeroterma aer din masina prin ele...oricum ar fi aeroterma e buna sa fie,dar ai tu lene pe cap sa n-o pui,ce naiba ma nene astea sunt chestii care in doua ore le si speli le si pui pe masina :rolleyes2
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
pai e prea strans din ce spui!pune piulita pe la jumatatea partii filetate,si de acolo muti partea filetata in jos cate 2-3mm si apesi pedala de ambreiaj,eventual pornesti motorul si incerci sa vezi cum intra in viteza
tie probabil acum iti sta rulmentul mereu apasat pe placa de presiune :) |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Arata bine "mica furie alba"... :twisted:
Nu`ti este ca o sa lovesti cu spoilerul pe rolele alea de la itp?...sau exista alte cai neortodoxe? :lol: Spor la treaba in continuare si succes cu itp! |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
eu nu cred ca se duce la itp cu jantele alea ... ;)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Eu cred ca si culoarea o sa le dea batai de cap celor de la itp, sa nu cumva sa nu primesti acceptul de la rar si sa te duci ori la ei la rar, o sa trimita alt evaluator a lor, si daca o baga la ei pe canal sa vezi evacuare, butuci roti schimbati, roti diferite...dar eu iti urez multa bafta.
Totusi culoarea....s-ar putea sa nu le placa... cu restul treci cu ceva la buzunarul directorulu statiei itp. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Masina e alba, si e toata vopsita in aceeasi culoare. de ce sa aiba probleme ca nu inteleg?:???:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
poate maine n-o sa ai probleme, dar sigur vei avea mai tarziu daca nu schimbi culoarea si in talon...mai ales ca astia s-au pus cu raul pe noi, cei cu masini mai vechi....
bafta! |
| All times are GMT +2. The time now is 03:44. |
- Copyright 2026 4Tuning