Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arhiva (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva.html)
-   -   Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva/13979-virtual-4tuning-challenge-2006-inscrieri-participanti.html)

TazAless 03-04-06 09:27

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
chiar daca nu am fost la 4t day, din ce spuneti voi cred ca tot mai eficient era poll-ul...

a_ombladon 03-04-06 09:30

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
whatever...mie deja mi s-a luat de atata VT, 4tuning day, juriu and shit... ma duc sa dorm...

vlad_VSV 03-04-06 11:10

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
nu era mai bine pe forum expuse lucrarile si votate ......

Skillzu 03-04-06 12:18

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
nu stiu ce sa zic deocamdata....sunt cam ofticat...asta din ce am auzit.....astept niste raspunsuri oficiale.ganditi-va un pic si o sa vedeti k forumul ar fi fost cea mai proasta varianta de votare

ruver 03-04-06 12:25

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

ganditi-va un pic si o sa vedeti k forumul ar fi fost cea mai proasta varianta de votare
da... daca te gandesti putin mai mult e foarte simplu de manevrat voturile online... cel putin asta e si parerea mea

shadow 03-04-06 12:34

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Un juriu specializat ar fii fost cea mai buna optiune!!!

vlad_VSV 03-04-06 12:40

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
pana la urma cine sunt castigatorii la fiecare sectiune....????

tng 03-04-06 12:48

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Sustin comentariile facute de Alex, are perfecta dreptate.
Am fost la show si am vazut si eu cum a stat treaba.

Vorbesc de cat. beginner, unde au fost 31 de lucrari , chiar nu se putea face un clasament de 3 locuri? Chiar nu era nici o lucrare pt locul 3? Care au fost criteriile de selectie?
Castigatorii s-au strigat pe nr de concurs ... asa ca nu se stia care /ce si cum.

As vrea sa se faca un topic destinat concursului,pt fiecare categorie in parte, sa vad si eu cum sta treaba.
:evil:

ALXutz 03-04-06 12:53

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
madskilz, u`re right! Solutia aleasa a fost cea mai potrivita din punctul meu de vedere, insa felul in care erau expuse lucrarile (un perete intunecat care dezavantaja lucrarile inchise la culoare, ascundea defectele grafice si nu favoriza deloc detaliile), felul in care a fost ales juriul (unde numai TopArt era cel avizat sa judece lucrarile, avand ochiul format, si mi-am adus aminte acum ca parca s-a pomenit si de rectorul facultatii de design sau ceva de genul asta), felul in care a decurs votarea (am explicat mai sus asta, nu reiau) ca sa nu mai vorbesc de imensa coincidenta dintre castigatorii a doua categorii si persoanele care au "pazit" peretele de VT inclusiv in momentul jurizarii (aici consider o greseala organizatorica, chiar nu se gasea o persoana dinafara cercului de VT sa stea langa lucrari si sa explice juriului ce/cum trebuie sa voteze? trebuia neaparat sa fie din randul concurentilor?).
Repet, nu solutia aleasa a fost nepotrivita, ci desfasurarea! Subscriu si eu parerii lui madskilz, nu forumul ar fi fost solutia potrivita!

vlad_VSV 03-04-06 13:01

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
pai din 101 de concurenti la beginner au ramas doar 31....restul sau retras....nu prea cred

ALXutz 03-04-06 13:34

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Nu au ramas 31 de concurenti, ci 31 de lucrari, unii au participat cu cate 2 lucrari.. Si nu cred ca au fost 101 concurenti initial, poate 101 dalmatieni, de unde cifra asta?
Anyway.. the point is? ca nu prea vad legatura cu ce se vorbea mai sus..

mihai134 03-04-06 13:35

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by ALXutz
(un perete intunecat care dezavantaja lucrarile inchise la culoare, ascundea defectele grafice si nu favoriza deloc detaliile)

ai dreptate,detaliile fac diferenta ;)
totusi,care-s castigatorii si pe cand nijte raspunsuri oficiale ?

vlad_VSV 03-04-06 13:59

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
scuze greseala mea...dar sunt prea zapacit si nu mai am rabdare.....la beginner au fost 49 de participanti (per total au fost 101)...dar daca zici ca din alea 31 de lucrari expuse au fost concurenti cu cate 2 lucrari ...tot mi se pare mare numarul celor care sau retras....dar sa o lasam balta.n-are nici un rost

frost_dani 03-04-06 14:27

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
bai sunt dezamagit d cum a decurs votarea cel putin puteau sa aibe shi ei grija sa fie un bec aprins la peretele de vt nu sa stea shi sa se chioreasca la lucrari sau sa treaca p langa ele shi nici sa le observe.SHI in plus mai erau cativa langa perete dar nu cred k erau participanti shi puneau lucrarile cu o asa scarba(fara suparare dar asta e adevarul cel putin la high-end asa a fost,probabil la celelalte a fost mai rau sau nu stiu k nu am mai stat la celelalte)incat iti venea sa ii dai una in cap,shi p deasupra am intrebat shi yo ceva la acea persoana shi ma luat la mijto.NU au fost deloc votate corect,daca ALEX spune k au fost influentati cei din juriul(cateva persoane)va dati seama ce sa intamplat.NU stiu c credeti voi dar oare se putea juriza mai rau d atat........k yo la aasta ma gandec? shi apropo cand aveti d gand sa afisati lucrarile sa vedem shi noi cine a castigat????yo in nici un caz nu .....poate experienta....

ra2 03-04-06 14:28

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
ia auzi concurenti cu 2 lucrari la beginner...si a mea nu a fost expusa:(

frost_dani 03-04-06 14:31

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
cum nu a fost expusa a ta ?te-ai retras cumva???

2fast4you 03-04-06 15:03

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Hai ca suntem curiosi de rezultate. Inca ateptam........

vlad_VSV 03-04-06 15:10

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
cred ca toata lumea care a participat la concurs este pe forum in asteptare de vesti

Ace Axel 03-04-06 15:11

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
la freehand a castigat un golf rosu... nust al cui e... p locul doi a fost cassyus...
cu astea doua sunt d acord... dar nu cred k locul 3 a fost corect... in fine...doar parerea mea... poate influentata d faptu k am participat la acea categorie...

nust c sa zic mai mult.... a fost aiurea rau partea cu concursu... am stat pana dupa 20 sa aflam rezultatele... si cum sa spus mai devreme... mai intai ne-au spus cuvintele d "la revedere" si dupa aia au spus si rezultatele la VT ..

alex_maxx 03-04-06 15:22

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
avand in vedere k a fost primul concurs de acest gen ..adik cu afisarea lucrarilor nu pe site ci in cadrul salonului...exista o scuza ...nu va mai vaitati atat...din greseli se invata..data viiroare va iesi mai bine! ....si eu astept lista cu castigatorii de la beginner :)

Ace Axel 03-04-06 15:48

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
castigatoru la beginner e nr 25 park...

vlad_VSV 03-04-06 15:49

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
ace axel vreau sa te intreb cum arata golfu care a luat locu 3 descrie-l putin...plsssss

frost_dani 03-04-06 16:50

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
ba dar d cei d la advanced nu sa auzit nimic???????/

maf 03-04-06 17:01

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
:) aveti rabdare k dak ati castigat o sa aflati printre primii , oricum , nu a fost o mare organizare in astea cu vt si freehand....era vorba de vot prin pm :) transfer prin pm ceea ce nu este......... ar fi fain sa posteze lucrarile tuturor pe site :)

Ace Axel 03-04-06 17:06

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
a avut nr 1 ... era cu nijte tribale p el... cu capota neagra si nijte in-take-uri patrate ...

vlad_VSV 03-04-06 17:24

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
asta de care zici tu a luat locu 3?

Skillzu 03-04-06 17:31

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by ALXutz
madskilz, u`re right! Solutia aleasa a fost cea mai potrivita din punctul meu de vedere, insa felul in care erau expuse lucrarile (un perete intunecat care dezavantaja lucrarile inchise la culoare, ascundea defectele grafice si nu favoriza deloc detaliile), felul in care a fost ales juriul (unde numai TopArt era cel avizat sa judece lucrarile, avand ochiul format, si mi-am adus aminte acum ca parca s-a pomenit si de rectorul facultatii de design sau ceva de genul asta), felul in care a decurs votarea (am explicat mai sus asta, nu reiau) ca sa nu mai vorbesc de imensa coincidenta dintre castigatorii a doua categorii si persoanele care au "pazit" peretele de VT inclusiv in momentul jurizarii (aici consider o greseala organizatorica, chiar nu se gasea o persoana dinafara cercului de VT sa stea langa lucrari si sa explice juriului ce/cum trebuie sa voteze? trebuia neaparat sa fie din randul concurentilor?).
Repet, nu solutia aleasa a fost nepotrivita, ci desfasurarea! Subscriu si eu parerii lui madskilz, nu forumul ar fi fost solutia potrivita!

boss,poate imi dai si mie un pm sa-mi zici cine a stat sa 'pazeasca' panoul.

in rest..nu mai zic nimk....mai bine k am plecat k ma enervam daca vedeam ceea ce ai vazut tu:???:

asteptam sa-si revina cat de cat zoliat si gratzian si sa lamureasca lucrurile....

frost_dani 03-04-06 17:42

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
ne-au tras teapa......:):):)

GolfuletzS 03-04-06 17:56

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
alexutz dc nu ai venit tu ?! ca sa dai indicatii unde sa punem... lucrarile..... sau dc nu ai venti tu sa pazesti comorile ?!

crezi ca lucrarile alea s`au lipti singure pe perete ?!

cassyus 03-04-06 18:16

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
au trecut 24 de ore de cand lucrarile au fost afisate si cele mai bune din ele ''premiate'',dragi organizatori de vtc 2006 asteptati sa vina vara ?!?!?!
nici macar in ceasul al doisprezecelea nu v-ati trezit ?inteleg ca dureaza sa le afisezi pe toate .........afisati macar alea care au castigat,o lista cu numele castigatorilor la fiecare sectiune daca nici asta nu se poate........niste explicati macar............comentariile care au aparut aici nu va prea ''lauda'' din pacate...........''organizarea''.........meritam niste explicatii????????? ..........azi????????

Ace Axel 03-04-06 18:17

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
da vlad...aia a luat locul 3 :|

blowwind 03-04-06 18:26

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by madskilz
boss,poate imi dai si mie un pm sa-mi zici cine a stat sa 'pazeasca' panoul.

in rest..nu mai zic nimk....mai bine k am plecat k ma enervam daca vedeam ceea ce ai vazut tu:???:

asteptam sa-si revina cat de cat zoliat si gratzian si sa lamureasca lucrurile....

ieri cand am ajuns yo (pe la 6) era GrigoX2 la perete...face la mine "astea sunt ale mele" :))

ALXutz 03-04-06 18:33

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
@GolfTuning
Pt ca nu mi s-a cerut sfatul/ajutorul! PUNCT!
Intrebarea ta o consider cu totul deplasata, no offence.. Nu am fost eu organizator. Eu doar am sesizat niste lucruri de bun simt, adica un bec care sa lumineze lucrarile, ceva mai mult profesionalism din partea juriului si din partea organizatorilor la premiere, si o votare justa fara influentarea juriului. Chiar sunt deplasat cand cer asta?!

Skillzu 03-04-06 18:34

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
@golfule tati...vb pe yahoo sa-ti explic cum sta treaba....nu avea rost ceea ce ai spus....:rolleyes2

GolfuletzS 03-04-06 18:43

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
nu e vb de asta.... da vad ca de can.... s`a terminat.... salonu toata lumea comenteaza fie ca e vb de vt de best tunign si de best * .... !

Panacota 03-04-06 19:02

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Bai fratilor in mod normal ar trebui sa se faca un topic cu clasamentul pe grupe si in plus datorita proastei organizari nu cred ca vor fi in stare foarte curand sa faca acest lucru; data viitoare (daca va exista...) sper sa va treziti si sa fiti de fata toti ca sa putem sa ne luam de ei daca e cazul, pana atunci incercati sa luati si voi legatura dak puteti cu vre-un organizator sa il intrebati ce se intampla ca mie mi s-a cam luat de atata labageala :(

ALXutz 03-04-06 19:08

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
@GolfTuning
Ti se pare ca ale mele comentarii nu sunt pertinente? Eu mi-am spus un punct de vedere absolut obiectiv, asta in lipsa unei pozitii oficiale din partea organizatorilor.
btw: eu am luat locul 2 la begginer si nu consider ca as fi meritat locul 1, asta ca sa stai linistit si sa nu mai crezi cumva ca fac valuri din cauza unor frustrari personale. Cum am spus, sunt doar niste comentarii pertinente

GolfuletzS 03-04-06 19:10

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
nu e vorba de concurs.. ci e vorba.... de cum s`a facut concursu... pt ca s`a muncit... cel putin eu cu sonic cu Zero Cool ( care nu avea nici o treaba cu Vt`u a stat si ne`a ajutat ) cu top art si cu cine.. a mai fost acolo am stat si am lipit afise pe peretele ala

shadow 03-04-06 19:32

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
GolfTuning daca tot stii cine a castigat....spune odata...deja devine penibila faza!!!

GolfuletzS 03-04-06 19:34

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
nu stiu cine a castigat.... decat ca la Advance a castigat .... masina cu nr 1 si 5 la egalitate.....

si asteptam locu 2 si 3 ...pt ca asa a fost vorba


All times are GMT +2. The time now is 06:23.

- Copyright 2026 4Tuning