Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

GRIGO 06-05-06 20:37

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
nu ai cum.......
apesi f9 asta e singura modalitate de al vedea Jpg.

TopArt 06-05-06 22:49

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by frost_dani
nu mah cand salvez cum fac sa il dai in jpeg?

1. dupa ce ai apasat F9 (quick render) sau F10 si ai apasat pe butonul de jos al casetei aparute "render", cand e randata scena, dai sus pe discheta aia mica ("save"), dup-aia la noua casuta de dialog, la type ("save as"), sub "name", dai pe sageata in jos si selectezi JPEG.

Quote:

Originally Posted by GRIGO-X2
nu ai cum.......
apesi f9 asta e singura modalitate de al vedea Jpg.

incearca sa mai inveti pana sa te arunci in sfaturi, nu te repezi, ia-o usor si calm. ;)

sfat general pentru toti care incep: pana sa v-apucati de masini, invatati programul sau programele in care lucrati !!! nu va mai aruncati la cauciucuri, jante si altele pana nu stapaniti principalele comenzi din program !!! :evil: :evil: :evil:

ad1 07-05-06 07:03

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
TopArt : bine zici!

frost_dani 07-05-06 10:01

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
k baieti am inteles mai studiez programul shi dupa aia ma arunc la diferite obiecte;)

GRIGO 07-05-06 19:19

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by TopArt
1.

incearca sa mai inveti pana sa te arunci in sfaturi, nu te repezi, ia-o usor si calm.

io tot asa am vrut sa explic numai ca tu ai explicat mai concret...
eu nu iam mai zis sa dea format jpg si toate alea...am zis mai pe scurt;) :peace:

GRIGO 07-05-06 19:21

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by TopArt

sfat general pentru toti care incep: pana sa v-apucati de masini, invatati programul sau programele in care lucrati !!! nu va mai aruncati la cauciucuri, jante si altele pana nu stapaniti principalele comenzi din program !!! :evil: :evil: :evil:

aici ai perfecta dreptate ...numai ca eu nu am avut rabdare si am sarit direct pe masini .....si se vede rezulatatu....DEZASTRUOS :) :peace:

frost_dani 08-05-06 11:57

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
stiu k ma arunc dar puteti sa imi spuneti shi mie cineva cum incarc blueprint-ul d la o mashina?k am incercat toate d p acolo shi nu am gasit nimic...plssss

MaTzA 08-05-06 16:00

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ad1 tnx...nu mi-a trecut prin minte sa caut si pe google...de e mai usor sa cersesti dkt sa gandesti...:D

frost_dani 08-05-06 16:56

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
deci cum pot sa incarc blueprint-ul d la o mashina???:)

ranek 08-05-06 19:37

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
vezi ca este explicat in paginile anterioare ;)!

frost_dani 08-05-06 20:02

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
da mah dar nu inteleg nik d acolo...poate sa imi mai explice cineva plsss...

frost_dani 08-05-06 20:15

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ar putea cineva sa imi faca un filmulet dak nu cer prea mult........sau cel putin sa imi explice mai detaliat plsssssss....vreau shi yo sa invat 3d:)

GRIGO 08-05-06 20:38

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by frost_dani
stiu k ma arunc dar puteti sa imi spuneti shi mie cineva cum incarc blueprint-ul d la o mashina?k am incercat toate d p acolo shi nu am gasit nimic...plssss

o sa incerca sa iti explic cat pot de bine

deci iei blueprintu.......il decupezi in photsop fiecare pozitie .......
apoi intrii in max .....faci 4 plane .......Front Back Left si top.............
selectezi unul din plane .......apesi m ...se va deschide o fereastra....dai click pe o sfera .......apoi dai click mai jos la difuse ...selectezi bitmap....apoi se va mai deschide inca o ferastra mergi acolo unde ai poza dai click pe poza si dai open ...................
daca nu ai inteles din ce am explicat intra pe mess sa vb

frost_dani 09-05-06 14:11

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
k mane ms mult mia ajutat;)dar mai este o problema dupa c le incarc planul se face gri shi nu se vede blueprint-ul...dc?

ranek 09-05-06 16:31

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by frost_dani
k mane ms mult mia ajutat;)dar mai este o problema dupa c le incarc planul se face gri shi nu se vede blueprint-ul...dc?



Toata loomea ti-a zis :evil: > MAI INTAI INVATA PROGRAMUL SI OPTIUNILE LUI !!! si apoi incepi sa modelezi obiecte reale ;) ! Sincer sa fiu , nu stiu sa iti explic pas cu pas , stiu ca sunt cateva setari de grafica :) ! Cauta si mai joaca-te si tu putin pana sa incepi sa faci "masini" ! ;)


All times are GMT +2. The time now is 18:22.

- Copyright 2026 4Tuning