Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - andrew 46 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/89719-machete-lucru-andrew-46-a.html)

Darius DMS 02-02-09 14:54

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
eeehh....mai andrew,asa arata mai bine....decat primul front-bumper acesta arata mai bine.....spor la vopsit si la ce mai ai de facut;)

andrew 46 03-02-09 10:02

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by L4uR (Post 2026918)
capota , plafonul si cabina spate negru .....restu alb...ar da foarte bine;)

da..asa as vrea s-o fac

Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 2030653)
pff...mai ai pana la vopsea! :???:
mie unul nu-mi plac cele doua aerisiri din bara fata...nu stiu, nu e locul lor acolo
inceraca o singura aerisire mai mare sau ceva asemanator cu ce ti-am aratat eu in pag. precedenta
in spate arata bine si in lateral!

merci insa o singura aerisire ar face bara prea simpla..cred ca voi ramane asa...

Quote:

Originally Posted by Darius DMS (Post 2030853)
eeehh....mai andrew,asa arata mai bine....decat primul front-bumper acesta arata mai bine.....spor la vopsit si la ce mai ai de facut;)

merci darius;)
hai ca in cateva zile o termin8)

andrew 46 03-02-09 18:40

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
am vopsit-o astazi insa mai trebuie dat un strat.
poze zilele astea.

andrew 46 08-02-09 08:34

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
6 Attachment(s)
un nou proiect: lambo murcielago 1/18 bburago
era vopsit si l-am curatat
urmeaza sa-i fac spoilere noi si un eleron.


INSA N-AM O USA DE LA SOFER.
DACA ARE CINEVA VA ROG SA-MI SPUNETI:???:

cristinr1 08-02-09 13:28

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Cu ce ai curatat vopseaua?? Smirghel sau decapant??

bmwh548 08-02-09 16:27

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Dupa cum arata "zgarieturile" din poza a treia cu smirghel.

andrew 46 08-02-09 16:45

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by cristinr1 (Post 2048140)
Cu ce ai curatat vopseaua?? Smirghel sau decapant??

cu smirgher;)

Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 2048532)
Dupa cum arata "zgarieturile" din poza a treia cu smirghel.

asa este;)

am terminat de vopsit el camino si i-am mai vopsit si partea de jos [care era inainte neagra] cu crom:twisted: + folie fumurie pe geamuri:rolleyes2

mai am sa-i vopsesc capota neagra si gata

B 46 KTO 11-02-09 11:06

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
asta este vopseaua finala ?

andrew 46 12-02-09 16:41

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by B 46 KTO (Post 2056904)
asta este vopseaua finala ?

da:-P

am terminat caroseria...
mai am usile de vopsit si gata..

B 46 KTO 12-02-09 17:49

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
in prima poza la nivelul farurilor e sarit un pic vopseaua :) e alba ... am crezut ca e crem :| ca erau pozele fara blitz facute si nu mi-am dat seama ! Oricum ... nu e rau :)

Darius DMS 12-02-09 18:52

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
am o intrebare:masina are farurile spate si fata?ca din poze nu imi dau seama?

eddycdk 13-02-09 06:57

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
hmmm...nu stiu ce sa zic! :rolleyes2
in primul rand cu pensula, incerca sa pui un punct de vopsea acolo langa far unde e sarita!
in al doilea rand...imi place in mare cum a iesit, insa am o obiectie si anume:
in al treilea rand nu-mi place cum ai combinat alb cu negru. era mai fain sa fie masina jumate alb jumate negru daca voiai combinatia asta, asa, cu capota neagra, nu prea da bine...un plus totusi pt culoarea interiorului!
in al patru-lea rand imi place ca in spate ai facut negru portiunea de jos a barii si, in fine, in al cincilea rand, trebuie sa-ti placa tie si sa te mandresti ca ai scos-o din anonimat si ai facut-o speciala si unica!
bravo!

andrew 46 13-02-09 09:23

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by B 46 KTO (Post 2061319)
in prima poza la nivelul farurilor e sarit un pic vopseaua :) e alba ... am crezut ca e crem :| ca erau pozele fara blitz facute si nu mi-am dat seama ! Oricum ... nu e rau :)

mutlumesc;)[de vopsea am observat ,s-a luat cand am pun scotch-uri..
o sa pun cu o pensulica un punct acolo si gata...cand vopsesc usile..]

Quote:

Originally Posted by Darius DMS (Post 2061595)
am o intrebare:masina are farurile spate si fata?ca din poze nu imi dau seama?

da..in spate avea:lol:[tre sa i le fac eu pentru ca erau vospite][si in fata are o grila foarte interesanta ,vei vedea..:-P]

Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 2062900)
hmmm...nu stiu ce sa zic! :rolleyes2
in primul rand cu pensula, incerca sa pui un punct de vopsea acolo langa far unde e sarita!
in al doilea rand...imi place in mare cum a iesit, insa am o obiectie si anume:
in al treilea rand nu-mi place cum ai combinat alb cu negru. era mai fain sa fie masina jumate alb jumate negru daca voiai combinatia asta, asa, cu capota neagra, nu prea da bine...un plus totusi pt culoarea interiorului!
in al patru-lea rand imi place ca in spate ai facut negru portiunea de jos a barii si, in fine, in al cincilea rand, trebuie sa-ti placa tie si sa te mandresti ca ai scos-o din anonimat si ai facut-o speciala si unica!
bravo!

multumesc foarte mult edy.
voi tine cont de sfaturile tale;)
are presuri albe la interior:-P

catalyn style 14-02-09 08:43

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
foarte frumoasa camioneta!ti-a iesit foarte bine!
spor la lucru!:D

alex09 18-02-09 19:39

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Eu cred ca ar trebuii facuta o reclamatie sa nu ti se mai dea voie sa postezi pe forum.Vrei sa fac infarctla vederea machetelor tale.Sunt super.


All times are GMT +2. The time now is 06:32.

- Copyright 2026 4Tuning