Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Subaru (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru.html)
-   -   STI - RC (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru/8400-sti-rc.html)

SEBASTIAN 27-12-05 19:26

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Razvan P\"
Bancul 4x4 de la Vitan e destul de imprecis , e inertial , nu are ventilator sa simuleze curentii de aer si nu iti poate reda nici o valoare a cuplului motor

Da e o gluma mai sparg si motorul fara racire.
Cum sa-i dai forja fara racire si fara aer corelat cu viteza pe intercooler.
E o crima.
Oricum la inertial e mare problema pt ca electronicele noi pt a nu dezechilibra motorul, arborele nu lasa motorul sa urce in ture f violent limiteaza cuplul si daca nu are sarcina cuplul va fi aiurea lafel ci caii.
Intre cai si cuplu e o mare concordanta ambele masurandu-se cam lafel, in termeni corecti puterea mica si puterea mare.

SEBASTIAN 27-12-05 19:32

oglinzi
 
10 Attachment(s)
noua achizitie
oglinzi de carbon
foarte usoare si foarte aerodinamice

SEBASTIAN 27-12-05 19:36

Am pus si tot pun poze cu ce iau la masina.
Iar uni ma acuza ca nu-s transparent.
Am acum o sursa de obiecte de carbon pt evo, subaru, nissan ... incredibil de misto.

SEBASTIAN 27-12-05 21:03

Inca cateva piesute.

SEBASTIAN 29-12-05 20:50

1 Attachment(s)
:arrow:

SEBASTIAN 29-12-05 21:07

1 Attachment(s)
:arrow: :arrow: :arrow:

SEBASTIAN 08-01-06 10:58

1 Attachment(s)
Incercati sa vedeti ce poate un Skyline comparativ.

alex_night77 09-01-06 22:33

305km/h
 
de curiozitate...ce mashina e cea din clipul cu 305km/h????
ca nu imi pot da seama...e cumva masina ta Sebi? :). :lol:

SEBASTIAN 09-01-06 22:40

Re: 305km/h
 
Quote:

Originally Posted by \"alex_night77\"
de curiozitate...ce mashina e cea din clipul cu 305km/h????
ca nu imi pot da seama...e cumva masina ta Sebi? :). :lol:

Da!

cioli17 11-01-06 16:16

dupa cum era de asteptat ...pana la 180 sa zicem trage bine de tot apoi se cam inmoaie :)

filmul asta este facut dupa ce ai facut toate modifcarile la masina ? asta poate maxim masina , nu ?

kickass 11-01-06 19:19

ai ceva poze mai noi... cu suspensia si oglinzile puse? :roll:

SEBASTIAN 11-01-06 21:16

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"cioli17\"
dupa cum era de asteptat ...pana la 180 sa zicem trage bine de tot apoi se cam inmoaie :)

filmul asta este facut dupa ce ai facut toate modifcarile la masina ? asta poate maxim masina , nu ?

Filmul e facut cu gratian.
Primele patru trepte reprezinta un stare puternic.
Nu se inmoie deloc, chiar devine extrem de violenta la a 5-a.
Filmarea e facuta din bucati, nu am avut loc sa dau un 0...300 si am dat 4 viteze dupa care am calcat cinciul progresiv si 6 lafel.
Mici primele 4 nu sunt la maxim snt o plecare putin virata si schimbate cu mila, la ture sub maxim.
Cand o sa filmez mai mult o sa mai pun, poate vorbesc cu gratan de un brut ceva.

SEBASTIAN 11-01-06 21:35

Era noapte, nu se vedea nimic am dat s eu mai cu grija.
Sa-ti spuna Gratian ca nu se vedea nimic am mers dupa instinct pe linile drepte, era asa un intuneric. Am dat si eu mai cu frica ca nu eram in zona luminata si mai intrau si fraieri in fata.

SEBASTIAN 11-01-06 22:19

plimbare
 
1 Attachment(s)
Un film in joaca, sper sa-l pot incarca.

orlando 11-01-06 22:58

pot spune doar atat...WOW :shock:


All times are GMT +2. The time now is 00:51.

- Copyright 2026 4Tuning