![]() |
Re: Tuning pe machete
Ok, ok :D...niste lambo doors n-ar fi rele... dar nu stiu sigur cum sa le fac, si eu am problema asta ...am eu o idee dar nu am pus-o in practica inca :D
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
7 Attachment(s)
Am terminat interiorul la SLR.....
Inainte....si dupa....:oops: |
Re: Tuning pe machete
Cu ce lai vopsit k arata sooper :D
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
Quote:
|
Re: Tuning pe machete
4 Attachment(s)
Am dat jos "stickerele" dupa Porsche si acum vreau sa fac "Lambo Doors" dar trebuie sa gasesc un sistem sa fac in asa mod ca usa sa iasa un pic in afara apoi sa o ridic in sus, nu de alta dar nu pot s-o ridic direct in sus pentru ca o blocheaza stalpul dintre capota si aripa, in restas face-o neagra total sau negru cu argintiul care il are pe ea acum, ceva mici spoilere facute dintr-o tabla mai flexibila, leduri si poate ceva intern, Momentan am pus doar "folie" neagra total (scoci mai lat vopsit si aplicat). Problema sunt "Lambo Doorsurile" astea.Ma gandeam sa las tot sistemul de prindere care-l are dar sa-l tai de unde e sudat de usa apoi sa pun acolo un surub ceva care sa roteasca apoi fac eu ceva care se roteasca doar in sus. Problema e: cu ce dau gaura in prinderea aia? Are doar vreo 2mm latul:???: .
|
Re: Tuning pe machete
2 Attachment(s)
o idee cam infantila dar folositoare. toata lumea are prin casa niste lego, nu? eu facand curat prin camera am gasit niste piese de la un fost ferrari f1. important este ca, dupa mine, pot ajuta destul daca vrei sa faci lambo doors. cel putin la decapotabile. daca observati, conectand cele 3 piese de lego, obtinem un "brat" mobil. poate fi atasat de undeva de prin bord si mascat sau de undeva de prin spate si tot asa, mascat. deschiderea se face ca la lambo daca este fixat in fata(ca in poza 2) sau in sus/spate daca este fixat de spate.
|
Re: Tuning pe machete
1 Attachment(s)
Foarte buna idee Trickz avand in vedere ca pot scoate ornamentul de la usa si ascund mecanismul inauntru (desii il fac cu ceva mai finut, nu cu lego :-P ). Multumesc, am sa incerc.:D
|
Re: Tuning pe machete
Am si eu un Ferrari F50 decapotabil . Scala 1/24 . Culoare:Rosie Marca:Maisto . Planuri de vitor : sa o chituiesc in unele locuri. ca e cam ciobita vopseaua , o vopsea negru mat si niste leduri rosii sub ea. sau vopsea argintie tip crom (si o las fara leduri sau ii pun leduri albe) :)..Astept alte pareri si sugesti. :D O sa revin maine cu poze. De unde as putea sa achizitionez un parbriz asta care e acuma e crapat pe mijloc? . Am masina de la 7 ani . Cand eram mic i-am rupt 3 roti si doar roata de pe stanga fata e functionala :(:help: :shakefist Hai noroc.. :)
|
Re: Tuning pe machete
eu lucrez la bmw-ul meu seria 3 model E46....am scos manerele...trebuie chituita masina...si sa vad ce body kitt ii fac!
|
Re: Tuning pe machete
POZE fratilor... POZEEE!
|
Re: Tuning pe machete
Cum anume modificati voi masinile ? sunt body kituri speciale ?
|
Re: Tuning pe machete
Daca dai o tura pe sectiune gasesti raspunsuri la toate intrebarile ;)
|
Re: Tuning pe machete
Am montat luminile pe Ferrari dar sau terminat bateriile.. arata marfa..;)
Vrem poze,EaGle:-) |
| All times are GMT +2. The time now is 16:06. |
- Copyright 2026 4Tuning