Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   al meau Cielo '95 gle (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/44561-meau-cielo-95-gle.html)

nucu_as 09-01-08 12:43

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Quote:

Originally Posted by DACIA-Wrc (Post 1283455)
pe cat is jentile? le vinzi?

nu man le am de vreo 3 ani din targ...sunt pe 13" in litera legii...asa ca nu le dau....plus de asta mie imi plac mult de tot...finutze si frumoase...au fost si ieftine...vreo 600 de mii bucata

bogdane' mie imi plac ornamentele...o sa imi cumpar si un eleron micutz plus deflectoare de aer...si gata infrumusetarea....

DACIA-Wrc 09-01-08 12:49

Re: al meau Cielo '95 gle
 
ca am gume 185/50/13 :P dar n`am jenti si astea erau chiar frumoase
oricum sa le stapanesti sanatos

Geo_ZGA 09-01-08 13:28

Re: al meau Cielo '95 gle
 
50/13? :lol: o sa ajungi la dimensiuni de tricicleta daca mai scazi un pic...

DACIA-Wrc 09-01-08 21:32

Re: al meau Cielo '95 gle
 
si cat am umblat sa gasesc gumele alea...cateva luni am cautat ca`s dimensiuni cam rare....si gata cu oftopicul sa nu se supere :P

nucu_as 10-01-08 09:25

Re: al meau Cielo '95 gle
 
no problemo....:-P

ce parere aveti despre deflectoarele de aer care sunt mai bune? cele lipite sau cele in culisa geamului? care or fi mai bune, mai frumoase estetic?

Geo_ZGA 10-01-08 10:32

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Eu zic ca alea in culisa geamului, din cate am vazut eu sunt si mai mari, acopera mai mult... si nici nu stai sa le lipesti la milimetru, sa risti sa le pui stramb.
ai gasit pe undeva in culisa geamului? ca si eu caut si nu am gasit, nici macar in vestitul targ Vitan...

nucu_as 10-01-08 11:01

Re: al meau Cielo '95 gle
 
mai cica ar exista prin craiova dar pe vremea asta cine mai ajunge pe acolo...am inteles ca sunt in jur de 150 ron...daca aflu ceva mai detaliat te anunt ca si eu vreau tot in culisa geamului...

ps: cica in culisa geamului nu prea e bine ca fortezi geamul...si se buleste in timp si macaraua....o fi adevarat?

Geo_ZGA 10-01-08 12:44

Re: al meau Cielo '95 gle
 
nu prea imi vine sa cred, dar e posibil... :( oricum eu am vazut pe o gramada de masini in culisa geamului: Mercedes, Opel, Bmw... si nu prea imi vine sa cred ca "bulesc" ceva.
si la 150 ron mi se pare exagerat... pe autodaewoo erau cu ~50 ron, doar ca nu mai au decat pt tico acum :(
pana la urma as lua si adezive (dar nu la banii astia), numai sa nu-mi mai intre apa cand stau cu geamul deschis. sunt fumator si.... stau mai mereu cu geamul crapat sa iasa fumul si sa scrumez.

nucu_as 10-01-08 13:15

Re: al meau Cielo '95 gle
 
si eu tot fumator dar nu scrumez pe geam...arunc tigarea insa pe geam...de intrat apa nu intra sigur sigur pt ca am intrebat pe cineva care are si se plangea doar ca geamul culiseaza mai greu cand ajunge la capat...si pretul nu sunt sigur dar pe undeva pe la 150 ron sigur poate mai mult sau mai putin...eu voiam de mult sa imi iau deflectoare doar ca nu am stat de capul lor sa ma interesez...si sincer nici bani...am cheltuit pe prostii pe acasa...electronica, it etc...

dun3_g 10-01-08 13:35

Re: al meau Cielo '95 gle
 
daca te intereseaza atat de tare, mai am eu o buc, cea de la sofer....pt ca cealalta s-a spart..... daca esti din bucuresti, ne intalnim maine seara sau dumica, nu iti cer nici un ban pe ea

dun3_g 10-01-08 13:36

Re: al meau Cielo '95 gle
 
Quote:

Originally Posted by dun3_g (Post 1285264)
daca te intereseaza atat de tare, mai am eu o buc, cea de la sofer....pt ca cealalta s-a spart..... daca esti din bucuresti, ne intalnim maine seara sau dumica, nu iti cer nici un ban pe ea

este model care se prinde in cheder

Geo_ZGA 10-01-08 14:09

Re: al meau Cielo '95 gle
 
pai eu sunt din Bucuresti :D

nucu_as 14-01-08 11:02

Re: al meau Cielo '95 gle
 
1 Attachment(s)
uite jentile mele ATS de pe masina si linkul cu ele...eu pana acum n-am stiut ca sunt asa scumpe, bine ale mele sunt pe 13" cele din link sunt pe 15"

nucu_as 14-01-08 14:16

Re: al meau Cielo '95 gle
 
http://www.alloydreams.ro/?page=prod...Id=1&ProdId=14

nucu_as 15-01-08 09:24

Re: al meau Cielo '95 gle
 
acum am o intrebare...acum cu inghetul asta experimentez niste zgomote noi in masina...pe spate in dreptul unei boxe nu imi dau seama unde dar in zona aia se aude un zgomot, mai degraba un scartait asa ca de plastic suparator zic eu...parca face sa zic ca vechiul cablu de kilometraj de la dacia 1310 a lu' tata....stiti ce poate fi? vi s-a intamplat si voua....????


All times are GMT +2. The time now is 06:44.

- Copyright 2026 4Tuning