Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto (https://forum.4tuning.ro/22-troubleshooting-howto-mecanica-electrica-probleme-auto.html)
-   -   autodata cine are ? (https://forum.4tuning.ro/22-troubleshooting-howto-mecanica-electrica-probleme-auto/34630-autodata.html)

XBitza 25-10-10 15:55

Re: autodata cine are ?
 
Quote:

Originally Posted by tibi.dumitran (Post 3568666)
Am gasit fisierul da click aici , insa tot nu ma ajuta. Autodata nu porneste. Spune adbcd.exe has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.
A rezolvat cineva problema?
Mentionez ca am urmat intocmai pasii pentru instalare SI am instalat inainte Net.Framework 3.5
Pentru cei interesati, am uploadat fisierul adbcd.dll de 456kb si instructiunile de instalare folosite de catre mine.
Astept pareri, solutii.

Multumesc

Mai descarca inca odata fisierul text de la clawmvp
http://claw.0x0.ro/autodata/autodata.txt

citeste cu atentie si ar trebui sa mearga. Eu l-am probat pe XP sp3 si Vista si a mers pe amandoua. Doar ca dupa ce porneam antivirusul imi stergea fisierul ala "adbcd.dll"

Mai scriu si eu inca o data pasii in RO:

0. Opresti antivirusul

1. Descarca fisierul Dongle de aici http://claw.0x0.ro/autodata/Dongle.zip
Apoi il dezarhivezi si pornesti "setup.exe" din acel folder.

ATENTIE: la instalare selectezi Custom, iar apoi anulezi "Parallel driver installation"

Restartezi sistemul.

2. Montezi imaginea de dvd "AutoData324.iso" si pornesti apoi "install.exe"
(la sfarsit am dat sa ruleze din calculator)

3. Copiezi "adbcd.dll" (456kb) (il gasesti in "Dongle") in locul celui din folderul in care ai instalat Autodata

4. Pornesti "ad_inst.exe" (se afla pe imaginea DVD in folderul "License")
Selectezi limba
Click "Install Driver"
Acum dureaza cateva secunde pana la cateva minute pana iti apare codul.

NU INCHIDE PROGRAMUL

5. Porneste "Autodata_Keygen.exe" si copiaza acolo codul pe care ti l-a afisat la punctul 4, apoi ID Answer code

6. Copiaza codul generat la punctul 5 in programul de la pct.4, apoi apesi Activate Autodata

Si gata
Acum ar trebui sa-ti mearga. Eu nu-l mai folosesc pt. ca are putine detalii la ce-mi trebuie mie.

Spor la treaba

XBitza 25-10-10 15:57

Re: autodata cine are ?
 
am uitat sa spun ca am folosit link-urile postate de clawmvp

http://claw.0x0.ro/autodata/AutoData324.iso
http://claw.0x0.ro/autodata/KeyAutoda%203.24.zip
http://claw.0x0.ro/autodata/Dongle.zip
http://claw.0x0.ro/autodata/autodata.txt

catalin266 04-11-10 19:46

Re: autodata cine are ?
 
cine are sa imi dea si mie un cd key pentru autodata 2005?

gaby_e39 06-12-10 12:18

Re: autodata cine are ?
 
vreau si eu autodata 3.24 va rog zotagabriel@

10GLI 08-01-11 08:58

Re: autodata cine are ?
 
vreau si eu autodata
raspund pe adresa [email protected]

astept raspuns

stima

emanuelstefan87 09-02-11 19:51

Re: autodata cine are ?
 
vreau si eu atodata eu am win 7 am incercat 3.18 si nu imi merge va rog ajutatima si pe mine

iuly_007 09-02-11 22:31

Re: autodata cine are ?
 
baga si xp-ul :)) eu am doo sisteme de operare doar pt autodata si microcat(pt ford)

emanuelstefan87 09-02-11 22:35

Re: autodata cine are ?
 
da vb lumea ca se poate pune si pe 7 daca nu la 3.18 este de sekectat si pt vista ar trebui sa fie compatibil da ma gandeam daca gasesc 3.24 sau 25

iuly_007 10-02-11 18:26

Re: autodata cine are ?
 
Quote:

Originally Posted by emanuelstefan87 (Post 4070215)
ma gandeam daca gasesc 3.24 sau 25

gasesti chitul, dar fara crack :lol:

turbojack 10-02-11 20:04

Re: autodata cine are ?
 
3.24 merge perfect pe 7.Si se gaseste in versiunea full. ;)

parula66 10-02-11 21:13

Re: autodata cine are ?
 
Quote:

Originally Posted by XBitza (Post 3755639)
Mai descarca inca odata fisierul text de la clawmvp
http://claw.0x0.ro/autodata/autodata.txt

citeste cu atentie si ar trebui sa mearga. Eu l-am probat pe XP sp3 si Vista si a mers pe amandoua. Doar ca dupa ce porneam antivirusul imi stergea fisierul ala "adbcd.dll"

Mai scriu si eu inca o data pasii in RO:

0. Opresti antivirusul

1. Descarca fisierul Dongle de aici http://claw.0x0.ro/autodata/Dongle.zip
Apoi il dezarhivezi si pornesti "setup.exe" din acel folder.

ATENTIE: la instalare selectezi Custom, iar apoi anulezi "Parallel driver installation"

Restartezi sistemul.

2. Montezi imaginea de dvd "AutoData324.iso" si pornesti apoi "install.exe"
(la sfarsit am dat sa ruleze din calculator)

3. Copiezi "adbcd.dll" (456kb) (il gasesti in "Dongle") in locul celui din folderul in care ai instalat Autodata

4. Pornesti "ad_inst.exe" (se afla pe imaginea DVD in folderul "License")
Selectezi limba
Click "Install Driver"
Acum dureaza cateva secunde pana la cateva minute pana iti apare codul.

NU INCHIDE PROGRAMUL

5. Porneste "Autodata_Keygen.exe" si copiaza acolo codul pe care ti l-a afisat la punctul 4, apoi ID Answer code

6. Copiaza codul generat la punctul 5 in programul de la pct.4, apoi apesi Activate Autodata

Si gata
Acum ar trebui sa-ti mearga. Eu nu-l mai folosesc pt. ca are putine detalii la ce-mi trebuie mie.

Spor la treaba

cu instructiunile aceste merge instalat:D darrrrrrrrrrrrrrrrr
merge ca dracu:evil::rolleyes2
nu vreau sa ofensez :rolleyes2
vreau doar sa ajut si pe alti:oops:
si pe mine ma ajutat "ceausescu"de pe audi forum(e meritul lui)
asa am procedat si merge super:D

1. Se monteaza imaginea "AutoData324.iso" cu Daemon Tools

2. Prima data se instaleaza din imagine fisierul "Setup.exe" dupa care restartati calculatorul (lasati tot default)

3. Dupa restartare, instalati programul Autodata accesand fisierul "install.exe"

4. Dupa instalarea programului, creati un folder in partitia :C , cu denumirea (ABCD)copiati toate fisierele din folderul "CRACK" din imagine pe partitia C in folderul "ABCD"

- Atentie: nu copiati folderul "CRACK", ci toate fisierele din el, in afara de cele doua foldere "Cracked abcd.dll" si "Microsoft .NET Framework 3.5 SP1"
- Partitia poate sa fie C sau D, sau depinde ce cale ati ales voi la instalare.

5. Dupa ce ati copiat toate fisierele prezentate la pasul 4, deschideti fisierul "ad_inst.exe" din folderul "ABCD"

- Dati click pe butonul "Install driver" si asteptati un moment pana se instaleaza driverul ce simuleaza DONGLE
- Nu uitati sa deschideti si Keygen-ul
- Dupa instalarea driverului copiati codul de la "ID request" in Keygen
- Generati codul de activare si reveniti in fereastra "AD Install... " (ALT + TAB)
- Lipiti codul in locul unde scrie "ID answer" si dati click pe butonul "Activate"

6. Dupa activare copiati fisierul "abcd.dll" din folderul "Cracked abcd.dll" peste cel deja existent din folderul din C:/ADCDA2 ,unde ati instalat programul.

7. Deschideti de pe Desktop Autodata CD3 si bucurati-va de acest program


NOTA: Daca la deschiderea programului veti avea un mesaj de eroare inseamna ca nu aveti instalat Microsoft .NET Framework 3.5 SP1
- Nici o problema, instalati din Microsoft .NET Framework v3.5 SP1 din folderul, CRACK din imaginea iso , fisierul "dotnetfx35.exe"
- Restartati calculatorul, apoi deschideti programul Autodata v3.24

Bafta ;) multumiti lui "ceausescu" de pe http://chisinau.ch

emanuelstefan87 10-02-11 22:01

Re: autodata cine are ?
 
spuneti si mie unde gasesc autodata 3.24 pe torente de unde pot downloada
am cautat pe filelist scenefz isohunt si nu gasesc 3.24 ajutatima si pe mine

iuly_007 10-02-11 22:18

Re: autodata cine are ?
 
strong dc ai incercat?

emanuelstefan87 10-02-11 22:21

Re: autodata cine are ?
 
am retea locala nu gasesc si nu merg hub-uri din tara
cand se aduna o problema nu iasa pana la capat

sacal19 11-02-11 02:35

autodata3.24
 
fratilor va rog cine are un crack de autodata 3.24 il am deja instalat dar nu il pot folosi, plz caut de o luna si pe net si pe strog si nu gasesc un crack bun plz cine poate sa ma ajute sa mil trimita pe mes sau pe mail: [email protected]


All times are GMT +2. The time now is 03:07.

- Copyright 2026 4Tuning