Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - DNG (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/287622-e36-dng.html)

zpzpzpo 14-04-13 22:28

Re: E36 - DNG
 
iti trebuie brate reglabile ,unghiuri negative,plm...intr o luna faci cauciucurile noi varza.
Nu stiu daca se merita,mai ales in Romania.

Joltanu` 14-04-13 22:37

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by zpzpzpo (Post 5439694)
iti trebuie brate reglabile ,unghiuri negative,plm...intr o luna faci cauciucurile noi varza.
Nu stiu daca se merita,mai ales in Romania.

Este un compromis pe care mi-l asum...
Cui nu-i plac chestiile astea, in mod sigur nu se merita dar mie da, deoarece o fac pentru mine si asta imi doresc de la masina mea + ca in Brasov avem drumuri bune :-)

DonnLuca 15-04-13 21:02

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5439711)
Este un compromis pe care mi-l asum...
Cui nu-i plac chestiile astea, in mod sigur nu se merita dar mie da, deoarece o fac pentru mine si asta imi doresc de la masina mea + ca in Brasov avem drumuri bune :-)

Da! Da! Tine-o tot asa! :D

Joltanu` 15-04-13 21:20

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 5440944)
Da! Da! Tine-o tot asa! :D

Ms ms, incerc :-)

DonnLuca 15-04-13 21:23

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5440977)
Ms ms, incerc :-)

Incet incet! Pan la meeting mai e! Iar drumurile in Brasov nu se strica asa repede:)))

Joltanu` 15-04-13 21:46

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 5440984)
Incet incet! Pan la meeting mai e! Iar drumurile in Brasov nu se strica asa repede:)))

Vreau sa termin in 2 maxim 3 saptamani sa ma mai bucur si eu de ea. Pai vad ca deja le si repara :-)

DonnLuca 15-04-13 21:52

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5441040)
Vreau sa termin in 2 maxim 3 saptamani sa ma mai bucur si eu de ea. Pai vad ca deja le si repara :-)

Atunci spor la treaba...si eu vreau sa incep pe la a mea cate ceva. hai cu calduraa!8)

Joltanu` 15-04-13 21:58

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 5441064)
Atunci spor la treaba...si eu vreau sa incep pe la a mea cate ceva. hai cu calduraa!8)

Ms, la fel si tie!

Joltanu` 27-04-13 17:43

Re: E36 - DNG
 
1 Attachment(s)
......

blade18 27-04-13 19:26

Re: E36 - DNG
 
blana !!!! :shock:

Joltanu` 07-05-13 14:13

Re: E36 - DNG
 
5 Attachment(s)
Un mic bonus: nuca oem.
Urmeaza in scurt timp sa pun si jantele pe masina, ca m-am saturat de astea de iarna.

BaiatBun 07-05-13 15:38

Re: E36 - DNG
 
Salut ,tot Carub am si eu inchiderea,vezi ca modulul are un buton mic ascuns,bagat mai inauntru,e pt reser,apropo,ti-ai dus la copiat cheia ,sau ai pus lama de pe cheia oem in cheia carub,si la tine lama din cheia Carub e prinsa intr-un surubel mic?

Joltanu` 07-05-13 21:03

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by BaiatBun (Post 5462941)
Salut ,tot Carub am si eu inchiderea,vezi ca modulul are un buton mic ascuns,bagat mai inauntru,e pt reser,apropo,ti-ai dus la copiat cheia ,sau ai pus lama de pe cheia oem in cheia carub,si la tine lama din cheia Carub e prinsa intr-un surubel mic?

Da este carub, stiu de buton ca eu l-am montat :-) , dupa doua zile fara baterie s-a resetat alarma si imi piuie cand o pornesc, am incercat tot felul de combinatii sa-l setez la loc dar nu merge. Am copiat cheia dar dupa ceva timp s-a rupt si am pus lama originala.

BaiatBun 08-05-13 06:39

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5463305)
Da este carub, stiu de buton ca eu l-am montat :-) , dupa doua zile fara baterie s-a resetat alarma si imi piuie cand o pornesc, am incercat tot felul de combinatii sa-l setez la loc dar nu merge. Am copiat cheia dar dupa ceva timp s-a rupt si am pus lama originala.

Cum ai reusit sa pui lama originala,ai luat-o la polizor ,pila?Eu momentan am scos lama din telecomanda si am si cheia originala,sunt in dubii,sa copiez lama sau sa schimb lama cu cea oem

Joltanu` 08-05-13 21:07

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by BaiatBun (Post 5463574)
Cum ai reusit sa pui lama originala,ai luat-o la polizor ,pila?Eu momentan am scos lama din telecomanda si am si cheia originala,sunt in dubii,sa copiez lama sau sa schimb lama cu cea oem

Te sfatuiesc sa folosesti lama originala, o iei la polizor si dai o gaura mica sa treaca surubul.


All times are GMT +2. The time now is 09:44.

- Copyright 2026 4Tuning