![]() |
Re: PROVOCARI
Quote:
Ce vrei sa spui prin nu ai presiune in turbo?!Ai presiune dar cat da ecu nu cat vrei tu sa fie.Poti pune in external wastegate un arc mai tare dar trebuie din nou remap,altfel risti detonare. |
Re: PROVOCARI
Quote:
|
Re: PROVOCARI
Quote:
|
Re: PROVOCARI
Baieti am si eu o intrebare la voi ca vad ca va pricepeti.....De ce aproximativ la 4000 km se sparge teava de la injectoare la un A4 1.9 TDI din 2001 ?
MS ! |
Re: PROVOCARI
Asa ca o chestie cu ce presiune mergeti in turbo si de care turbo aveti pe masina?1,3 bar golf mk4 1.8t cu turbo standard sau upgrade?.
|
Re: PROVOCARI
Quote:
|
Re: PROVOCARI
Quote:
|
Re: PROVOCARI
Quote:
|
Re: PROVOCARI
Quote:
Stii cumva ce marime ai la turbina pe partea rece si calda interior?Eu merg cu 2 scazand la 7000rpm spre 1.6 de curand:) |
Re: PROVOCARI
Quote:
|
Re: PROVOCARI
Quote:
|
Re: PROVOCARI
Quote:
|
Re: PROVOCARI
Quote:
|
Re: PROVOCARI
Quote:
|
Re: PROVOCARI
Quote:
Nunu!!Atunci aveam doar 300 si eram venit de pe drumuri cu bagaje etc!Faza cea mai proasta a fost ca nu stiam cum sa plec de pe betonu ala din ce turatii sa plec ,gume noi etc.Daca aveam timp sa fac ceva plecari sa vad si eu pe la ce tuartii sa plec sa nu mi moara ,sa mai dau si io jos din bagaje si ce apucam era alta treaba.a mea goala are din fabrica 1740kg deci dai asa cu parerea cam ce balast am mai avut cu juma de rezervor 40l etc.Am facut o mai mult de experienta nu de altceva. |
| All times are GMT +2. The time now is 01:15. |
- Copyright 2026 4Tuning