![]() |
Re: Brichete si soldatei
Imi face cu ochiul Indian...:dribble:
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
10 Attachment(s)
Doua zile fructuoase,ieri am luat trei brichete,azi doua.Sambata,chiar mi-am permis sa aleg asa erau de multe,insa si destul de scumpe...Prima,incompleta,insa frumusica;despre SILVER MATCH 55...nici nu mai spun nimic,deosebita,m-am bucurat mult ca am gasit-o,iar ultima,ZIPPO,cu un motiv foarte interesant,celebrele fete ale lui Vargas,pictorul care a devenit cunoscut abia in al doilea razboi mondial,cand pilotii aliati isi pictau pe botul avionului fete frumoase,relativ dezbracate.Pacat ca nu e in cea mai buna stare ,dar oricum e foarte frumoasa,si deloc comuna.
Duminica,am luat prima bricheta,draguta,dar destul de comuna,apoi...am gasit aceasta bricheta,care m-a lasat mut: LAGUIOLE,si au fost chiar superieftine,a compensat ziua de ieri. |
Re: Brichete si soldatei
Foarte interesanta asta Zippo, bravo Ovi!
|
Re: Brichete si soldatei
8 Attachment(s)
am si eu o gramajoara de brichete,nu se poate numi colectie,poate pe viitor
si 4 soldatei pe care i`am vazut mai devreme intr`o postare si mi`am adus aminte de copilarie (2 zile i`am cautat prin casa) 8) |
Re: Brichete si soldatei
Arata bine soldateii!
|
Re: Brichete si soldatei
2 Attachment(s)
Nu am mai gasit brichete interesante in ultima vreme(colegul meu curata tot),asa ca...doar o bricheta luata mai demult,am zis sa astept sa mai vina ceva langa ea(nu a fost cazul),si un soldatel...
|
Re: Brichete si soldatei
Interesant soldatelul!
Nimic CC?? |
Re: Brichete si soldatei
3 Attachment(s)
Astea sunt Ovi..
|
Re: Brichete si soldatei
Sa fie primite,mersi Costi.
|
Re: Brichete si soldatei
2 Attachment(s)
Foarte slaba piata,am luat aceasta bricheta,PENGUIN,JAPAN,desi mai am modele similare,arata mai bine decat in poze,doar a trebuie sa pun piatra si gaz,functioneaza perfect.Acum doua saptamani am gasit o bricheta Ronson,la un arab,Habib,dar cerea omul 40 de lei,desi bricheta era bumbacita rau...asa a vazut el pe net...ce sa-l lamuresti,si am vrut sa-i dau 15 lei,sa nu plec fara nimic din piata.
|
Re: Brichete si soldatei
Avea fomita mare Habibi asta...:lol:
Frumusica ultima! |
Re: Brichete si soldatei
9 Attachment(s)
Dupa o lunga perioada,dar lunga rau,in care nu am gasit mai nimic,azi,ieri de fapt,duminica in targ,am luat trei brichete superbe,pt. mine cel putin,SKAINAR,MADE IN JAPAN,extrem de fina,apoi,desi apare prima in poze,e bricheta RONSON,MADE IN W GERMANY,desi nu imi plac cele cu aprindere electronica,asta chiar e rara,noua in cutie e la 160 de euro,desigur,nu se compara cu DUPONT,dar e foarte frumoasa,Am avut ceva de lucru cu ea,avea un lipici groaznic plus o piesa metalica lipita,dar a iesit ok.Ultima,SCORIA,foarte finuta si ea.In viitor,sper cat mai apropiat,3 brichete de la bunicul sotiei,abia astept sa-mi parvina.
p.s.brichetele le-am luat cu 5 lei bucata,am gasit si Ronsonul de la d-l Habib,evident ca nu a luat-o nimeni,i-am aratat cumparaturile...dar nu s-a lasat. |
Re: Brichete si soldatei
Superbe Ovi...
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:56. |
- Copyright 2026 4Tuning