Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Galati / Braila (https://forum.4tuning.ro/42-galati-braila.html)
-   -   Nissan 200SX S14 Project (https://forum.4tuning.ro/42-galati-braila/215753-nissan-200sx-s14-project.html)

71-LEX 04-06-11 15:27

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Cand vedem Nissan'ul pe strazi?? :D

daniwmk 08-06-11 12:24

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Cat de curand ... :D

LAV77 08-06-11 13:56

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Un proiect gandit de la A la Z, cum nu prea se mai fac in Romania. Bafta cu finalizarea si cu vanzarea STI-ului!

Cu 240Z nu ai topic deschis?

daniwmk 09-06-11 22:02

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Multumesc de aprecieri ...
Cat de curand voi face topic si cu el probabil tot aici.

71-LEX 22-06-11 23:27

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
In ce stadiu e Nissan'u? si cat mai e de asteptat pana sa il vedem?

daniwmk 24-06-11 12:21

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
13 Attachment(s)
Nissan ul a intrat in linie dreapta :)
Poze cu ultimele piese pentru motor sosite si ECU Motec.
Intr-un final a ajuns si turbina din seria GTX.

florin_ 25-06-11 06:26

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
smechera turbina ,cred ca e singura din zona si foarte scumpa !

Catalin_br 25-06-11 14:35

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Cam la c CP se doreste sa ajunga masina?

LAV77 27-06-11 08:53

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Quote:
Originally Posted by Catalin_br
Cam la ce CP se doreste sa se ajunga?


Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 4237153)
CP ... cat mai multi ... maxim am spus :D


daniwmk 29-06-11 08:41

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Target de putere nu prea exista sincer.
Vrem sa scoatem aproape maxim din piesele pe care le avem.
Vom avea 2 harti ,una cu 1.2 bar si una cu 1.7-1.8 bar.

baubau racing 01-07-11 12:07

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Hai frate odata ca se termina vara si o sa ai nevoie de tinte in loc de slick-uri.:D

daniwmk 06-07-11 22:21

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
3 Attachment(s)
Gata nene nu te impacienta ca e pe vine :)

LAV77 06-07-11 23:24

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Interesant mod de a incalzi cafeaua. :D

daniwmk 18-07-11 12:16

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
S-a schimbat un pic setup ul am trecut la wastegate extern.
Am vazut si primele rezultate de pe dyno si se pare ca GTX ul 3071r se antreneaza foarte repede inca de la 3000 rpm cu full bost la 3500 rpm.

florin_ 18-07-11 18:09

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
imi place, cana de cafea pe intercooler.....sigur e roman cel care il testeaza ,sau cel putin are radacini din romania


All times are GMT +2. The time now is 21:56.

- Copyright 2026 4Tuning