Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Fest in Bucharest (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/19375-vw-fest-bucharest.html)

EvLSant0S 12-07-06 10:04

Re: VW Fest in Bucharest
 
Quote:

Originally Posted by RoSonic
Doar VW.... sau se poate si cu "verisoare"? :)

sigur, dar parcheaza separat ;)

mmneg 12-07-06 10:11

Re: VW Fest in Bucharest
 
si se ocupa cineva de parcarea pe caprarii?

Hondarul 12-07-06 10:15

Re: VW Fest in Bucharest
 
Ati ales vreo ruta speciala pentru a merge in coloana? Ca pana la urma asta inseamna fest... Sa mergi in coloana prin mai multe locatii ca lumea sa admire caravana. Cel putin asa se intampla la Bimmerfest in SUA... aia care au inventat festurile auto.

GolfuletzS 12-07-06 10:18

Re: VW Fest in Bucharest
 
e od iferenta mare intre SUA si romania... o sa facm si o coloana daca e..... dar.... astea sunt posibilitatile in romania ne conformam dupa ele..... !

bogdan_wrc 12-07-06 10:53

Re: VW Fest in Bucharest
 
Hondarul..poate festurile vin totusi din germania... Fest e cuvant in german... si la ei pasiunea pt masini e mai mare si mai de timpuriu decat la americani.. (daca mai pui ca si bimmer tot din germana vine... ) (oricum si VW fest au traditie pe afara! ) anyway...ei organizeaza si cu acordul statului, gen politie, coloana oficiala..acorduri samd.
deci posibil ca a noastra coloana sa nu fie vazuta asa bine de autoritati. organizatorii sa isi faca simtita prezenta si sa organizeze si parcarea..sa nu fie nevoie sa vb doar noi intre noi.. ca altceva e o turma condusa de un cioban si alta una fara stapna..fie ea si turma cu pedigree..

F_L_R 12-07-06 15:22

Re: VW Fest in Bucharest
 
-Felicitari penru initiativa, daca am sa fiu in buc voi fi cu siguranta prezent. Cat despre coloana aveti grija ca aveti nevoie de autorizatie!!!! .....acum depinde de cat de mare este coloana...daca sunteti 10-15 (ceea ce nu cred )va descurcati voi daca ve ti fi mai multi o sa trageti militia dupa voi....nu va doresc evenimente neplacute asa ca aveti grija. Distractie placuta!!!!!

Hondarul 12-07-06 15:39

Re: VW Fest in Bucharest
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc
Hondarul..poate festurile vin totusi din germania... Fest e cuvant in german... si la ei pasiunea pt masini e mai mare si mai de timpuriu decat la americani.. (daca mai pui ca si bimmer tot din germana vine... ) (oricum si VW fest au traditie pe afara! ) anyway...ei organizeaza si cu acordul statului, gen politie, coloana oficiala..acorduri samd.
deci posibil ca a noastra coloana sa nu fie vazuta asa bine de autoritati. organizatorii sa isi faca simtita prezenta si sa organizeze si parcarea..sa nu fie nevoie sa vb doar noi intre noi.. ca altceva e o turma condusa de un cioban si alta una fara stapna..fie ea si turma cu pedigree..

Ar fi pacat sa fie doar o intalnire si atat. Macar acolo, un traseu, prin centru, ca sa atraga privirile oamenilor.
Cat despre istoria bimmerfestului... trust me. Bimmer vine din engleza, asa cum si revista Bimmer este americana. Dar nu asta e subiectul. Ci daca e fest, fest sa fie... Organizatorii, dupa parerea mea, cred ca ar trebui sa ia in calcul si o "plimbarica" prin oras in caravana cuminte, cu avariile puse, ca sa aiba lumea ce filma si admira.

SpeedeR 12-07-06 15:48

Re: VW Fest in Bucharest
 
pai bag p_wla in ei de politai...nu mai ai voie sa t plimbi pe strada?!
sa comenteze ceva...curios sunt sa vad pentru ce se iau de noi... k de fapt, nimeni nu se cunoaste cu nimeni ;) e doar trafic....

Hondarul 12-07-06 15:50

Re: VW Fest in Bucharest
 
lumea se sperie prea usor... doar nu va adunati in scopuri murdare, sa faceti revolutie sau miting. Deci nu se ia nimeni de voi. In schimb... placerea de a merge in trafic in caravana, nu se compara cu nimic.;)

GolfuletzS 12-07-06 15:51

Re: VW Fest in Bucharest
 
dap daca te uiti din punctul asta de vedere e doar trafic..... si avem acelasi traseu... :)) coincidenta.... :P


nu acu vb la modul serios... daac o sa facem o coloana mergem.. toti usor.. sa se uite lumea sa vada... si sa admire si sa le placa.... mergem usor.... si aia e :P

EvLSant0S 12-07-06 18:16

Re: VW Fest in Bucharest
 
OMG ! Cata agitatie ....
chill !!

so ! plimbarica .. se va face... exact, ciudat ar fi sa NU se faca.. si e destul de usor ! si cum zicea si hondarul e pacat ! sa nu se faca,deci se face !
:D exista oameni care.. faceau astea d mult .. prin iarna .. :P

anyway , deci asta cu plimbarea, apoi
cu parcarea ..
de asta sunt organizatori , vor fi desemnati 5-6 baieti care sa se ocupe strict de parcare .. si tot asa ..

o singura chestie ar fi de spus, cand il vezi pe UNU , cu card de ORGANIZATOR .. ajutor ... orice .. respecta-l , si fa cum zice el , ca sa iasa bine .. ca daca incep figurile .. e nasol .. si e pacat..


anyway
ce vroiam de fapt sa va anuntz..
primisem acum 2 zile .. o veste proasta, cum ca RWN`ul nu vine , insa azi :D mi s-a spus ca.. nush cum/dc nu mai pleaca la mare, vine la VW FEST !


alaturi de rwn , mai vine si un polo gti ...

o sa fie frumos ..

EvLSant0S 12-07-06 18:23

Re: VW Fest in Bucharest
 
GolfTuning : 0741 969 785
MadSkillz : 0727 553 745
EvLSant0s : 0723 354 805

aveti aici ,din nou , numerele la care puteti sa apelati , daca mai e cineva de acord, sa-mi dea numarul , sa-l pun langa astea, ca nu-mi permit sa pun numerele voastre fara acordul vostru ,deci cine mai considera ca poate sa ajute cu un sfat la tel, cu orice, sa-mi dea nr. pe pm , facem o listuta mai mare ..
ca sa fim siguri ca putem comunica si-n ziua cu pricina , cu cei ce nu-s din buc si nu numai ..

minirally 12-07-06 18:25

Re: VW Fest in Bucharest
 
era chestia aia..ca daca sunt in acelasi loc mai mult de 10 pers/masini,si se discuta blabla,sunt considerate curse ilegale,sau ceva de genu..asa ca..mai bine vorbiti dinainte,sa fie ceva organizat legal..cred eu..:rolleyes2

EvLSant0S 12-07-06 19:55

Re: VW Fest in Bucharest
 
chestia aia nu are legatura cu circulatia ,cand se sta in parcare mai multe pers , etc, e vb de nr de pers.

peste 6 pers. se considera .. ca e strangerea in grup in vederea comiterii unor fapte ilicite ..
ceva de genul insa, chestie penibila, care nu face decat sa sparga gasca, ori sa o mute in alt loc.

dar.. chestia asta o sa se intample in parc ..
n-au ce sa faca mai ...
pur si simplu ..


si legea aia o bagau cand te prindeam noaptea 20 de masini relativ tari care.. na .. era pe fatza.. dar asa ? ziua ? in parc ? wtf ?
sper sa nu apara probleme de genul asta ..

si sigur. . era ok sa fie legal ..sa fie sponsori .. multi .. hehe cate si mai cate , asta e ..

RoSonic 12-07-06 22:32

Re: VW Fest in Bucharest
 
Atat timp cat acolo e parcare... nu au ce sa zica.... sa se ia ca ce.. ca au parcat oamenii masinile?
ca si-n pescarus.. nu au de ce sa se ia ca e lumea stransa.... (exceptie evident cand mai incepe un cercule sau altceva si atunci au motiv)

Asa ca fara frica! ca nu-i nimic ilegal, atat timp cat nu se face nimic ilegal ;)


All times are GMT +2. The time now is 07:58.

- Copyright 2026 4Tuning