Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Bagged (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/186089-e46-bagged.html)

soosy 14-11-10 20:55

Re: E46 - Stanced
 
praguriile nu dau bine deloc:|
si eventual ar fi ok o toba subtila dar sa se vada...

parerea mea
bafta

tupeu 14-11-10 21:01

Re: E46 - Stanced
 
eu chiar sunt foarte multumit de praguri cum arata, oricum daca ma deranjeaza ceva la aspect mai incolo, modific :D
acuma fiecare are parerea lui :) si cu tobe mie numi place :)) glumesc, e data jos sa pot lucra la bara spate

edy1092 15-11-10 00:42

Re: E46 - Stanced
 
Pragurile astea impreuna cu toata masina cu aceste praguri arata asa :

"Care este de un comic excesiv prin aspectul caricatural, neobișnuit de caraghios; ridicol, burlesc; bizar. ◊ Categorie, ipostază estetică reflectând realitatea în forme fantastice, bizare, disproporționate, caricaturale"

Praguri mai urate nu puteai pune :rolleyes2 spre deosebire de astea, masina arata superb cu pragurile STOCK

tupeu 15-11-10 06:26

Re: E46 - Stanced
 
deci io am lucrat mult la pragurile astea, tu miai dat de miai jiulit :))
eu probabil vad masina cu bara spate facuta, cu buza pe fata, probabil nu au nici o legatura acum cu masina dar dupa ce le voi finisa la vopsitor si le voi mai turna odata, o sa fie altceva, pentru mine e importanta linia de sub masina sa fie continua si pt asta am nevoie sa cobor un pic bara spate si o idee fata :)

pwr_bz 15-11-10 07:18

Re: E46 - Stanced
 
CLAR!!
Nu se imbina bine deloc pragurile.
Nu pastreaza linia.
Trb altfel lucrate daca era .
Cum gusturile nu se discuta...a alegerea ta.
Eu mi am spus parerea.
Numai bine.

Tazmaniak 15-11-10 09:48

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 3813121)
deci io am lucrat mult la pragurile astea, tu miai dat de miai jiulit :))

Deocamdata cam arata a dauna totala in 20 sec:lol:

Sa speram ca o sa arate...mai bine deocamdata:rolleyes2

Spor la modificat!:-)

P A K E 15-11-10 16:09

Re: E46 - Stanced
 
Man, daca tu esti impacat cum arata nu pot decat sa ma bucur pt tine! Pt asta te felicit, insa cu ce vroiam sa vad nu m-ai castigat! :lol:
Dar mai e timp...

Wilgax 17-11-10 11:34

Re: E46 - Stanced
 
2 Attachment(s)
Mai frumoasa e cu pragurile stock sincer.Ar iesi ceva frumos sa pui pe ea pachet M sau de CSL.Un model, chit ca cel din poza e facelift.

BogdanWRC 23-11-10 04:57

Re: E46 - Stanced
 
2 Attachment(s)
parerea mea e ca dau bine pragurile..dar ce stiu eu? n-am numa cateva premii la activ :lol: asteptati sa fie gata tot proiectu..apoi va apucati de comentat aiurea..stock is for ()s ;)am atasat ceva poze cu sursa d inspiratie..banuiesc

tupeu 24-11-10 21:59

Re: E46 - Stanced
 
:)) cam modest, dar adevarat ce spui
sunt hamann-uri gtr, am luat linii importante de la ele, probabil forma din mijloc nu se vede din cauza negrului, dar 'eu am muncit mult sa fac partea aia' :))
asta e, multi din care comenteaza nu au citit tot topicul, nu dau nume :P, oricum nu sunteti la subect, daca erati atenti, ati fi inteles ca e in shantier masina :P nu da la linii pentru ca inca nu am facut bara spate si buza suplimentara pe fata, dar nu m-am obosit sa comentez zilele astea ca nu are rost
si nu va speriati, pe fata nu cobor mai mult, schimb doar liniile, un pic mai accentuate ca si pragurile :)
o seara minunata sa aveti !

tupeu 24-11-10 22:02

Re: E46 - Stanced
 
apropo, in poza a doua nu-s hamann-uri bogdan :)

BogdanWRC 27-11-10 21:06

Re: E46 - Stanced
 
nu-s..dar nu am gasit sa fie cu negru pe mijloc altceva:P

pro-aux 01-12-10 01:08

Re: E46 - Stanced
 
sa dau si eu cu bata-n balta....nu mergea mai bine ca la partea din spate a preagului sa fie mai drept, in loc sa continue linia aripii spate. pe fata asa vine, aproape drept, dar pe spate e mai retras fata de roata, urmarind aripa.
oricum cand vei face prelungirea si la bara spate va avea continuitate ca nivel.
bafta

Detman 01-12-10 10:09

Re: E46 - Stanced
 
bafta cu masina. sunt nerabdator sa vad cum integrezi pragurile ... adik sa faci bara spate si buza suplimentara pe fata. oricum, gusturile nu se discuta.

@bogdan - lauda de sine, nu miroase a bine.

tupeu 01-12-10 11:06

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by pro-aux (Post 3859502)
sa dau si eu cu bata-n balta....nu mergea mai bine ca la partea din spate a preagului sa fie mai drept, in loc sa continue linia aripii spate. pe fata asa vine, aproape drept, dar pe spate e mai retras fata de roata, urmarind aripa.
oricum cand vei face prelungirea si la bara spate va avea continuitate ca nivel.
bafta

probabil am uitat sa zic, dar pana in vara cand o voi vopsi integral, toate aripile vor veni evazate, asta dupa niste jante 10j spate, 8,5j fata, o sa redesenez aripile dupa jante si ma voi juca cu distantiere pana imi va placea imaginea per total a masinii si atunci capetele de la praguri vor avea inteles :), pana atunci termin si cu barile fata-spate,
dar toate pe rand, ca nici vremea nu tine cu noi (drept ii ca pana acum o fost vreme buna thank god) si nici Boc :))
Eu ma mir ca mai am rabdare dar is convins ca la final imi va placea ce am lucrat.
va doresc un 1 decembrie frumos :)


All times are GMT +2. The time now is 01:13.

- Copyright 2026 4Tuning