Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Oltcit (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit.html)
-   -   vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi! (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit/15043-vreau-modific-rm-putin-tunez-exterior-astept-idei-sfaturi.html)

e_Max 29-03-07 21:40

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
asa parca mai vi deacasa cam cat mai ajunde un motor de 1.3

edy77_driver 30-03-07 07:22

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
eu l-am gasit la 300 ron cu acte...acum nu stiu cit mai e in alte parti.

Radu.Dobromirescu 30-03-07 09:55

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Bine ca te-ai razgandit...bafta in continuare...

e_Max 30-03-07 21:17

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 824525)
eu l-am gasit la 300 ron cu acte...acum nu stiu cit mai e in alte parti.

pai prin alte partzi sigur e mai scump
iar mie numi trebuie cu acte mie imi trebuie decat motoru

edy77_driver 31-03-07 06:53

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
pai si cum treci noul motor in talon?daca nu ai actele pe el?

e_Max 31-03-07 13:49

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 826113)
pai si cum treci noul motor in talon?daca nu ai actele pe el?

simplu pun decat setul motor ca se potriveste

edy77_driver 01-04-07 06:51

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
pai asa mia bine il refaci pasta d ela 0 daca tot il desfaci.

e_Max 01-04-07 13:53

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
pai oricum la al meu trebuie o reconditzionare de motor pana nu se incalzeste nu sta la relanti mai ales iarna sau nu numai cand e mai frig asa trebuie sa stau cam o juma de ora pana ajunge sa mearga normal cea ce nu e bine

Danutz Bratosin 01-04-07 16:15

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
pai nici un oltcit nu sta la relanti pe motor rece...tre sa stai si u sa se incalzeasca k sa mearga cum vrea muschiu tau..pana se incalzeste o ti si u din soc cam la 1000 si ceva de turatii si cu cat se incalzeste motoru mai mult cu atat creste turatia si u mai iei din soc pana se incalzeste de tot si atunci impingi socu de tot...atunci masina tre sa stea la relanti perfect

e_Max 01-04-07 16:39

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 827905)
pai nici un oltcit nu sta la relanti pe motor rece...tre sa stai si u sa se incalzeasca k sa mearga cum vrea muschiu tau..pana se incalzeste o ti si u din soc cam la 1000 si ceva de turatii si cu cat se incalzeste motoru mai mult cu atat creste turatia si u mai iei din soc pana se incalzeste de tot si atunci impingi socu de tot...atunci masina tre sa stea la relanti perfect

pai frate stiu treaba asta dar mtorul meu e cam dereglat intzelegi am mai zis ca trebuie sa umblu in el sal pun la punct

Danutz Bratosin 01-04-07 16:41

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
pai il lasi si u mai intai sa se incalzeasca si dupa aia il reglezi...doar nu reglezi motoru la rece

e_Max 01-04-07 16:47

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
asa este dar pun pariu ca o aprindere electronica ar cam schimba mult situatzia asta cine stie poate am si joc in aprindere+culbutori sau tacheti fiindca nu mereg rotund are un rateu am constatat chestiai asta si la itp cand sau luat gazele turatzia ne ste cat de cat constanta la relanti

edy77_driver 02-04-07 07:45

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
nu cred ca o aprindere elecctonica te va ajuta mult...incearca mai bine si vezi ce ai in motor ca sigur e ceva pe acolo...si eu am la fel pe langa faptul ca merge intrerupt imi si afuma bujiile 3 si 4 si scoate fum ingrozitor de mult si isi tine relantiul dupa ce afum tot orasu.stiti pe cineva care face reductii pentru ceasurile de presiune si temp?vreau sa cumpar una urgent.

Radu.Dobromirescu 02-04-07 11:31

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
la mine e o problema cu socu...ori ca il trag ori ca nu degeaba nu imi creste deloc turatia nici o deosebire ce sa fie??

edy77_driver 02-04-07 14:39

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
cred ca e din reglajele de la carb
si eu am patit asa si am mai umblat la regalje si apoi a functionat socul insa acum nu mai functioneaza motorul...azi il schimb.


All times are GMT +2. The time now is 01:07.

- Copyright 2026 4Tuning