Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Machetele mele scara 1/24 (https://forum.4tuning.ro/689-machetele-mele-scara-1-24.html)
-   -   Machetele mele - Racer21 (https://forum.4tuning.ro/689-machetele-mele-scara-1-24/138540-machetele-mele-racer21.html)

Racer21 02-03-10 18:55

Re: Machetele mele - Racer21
 
2 Attachment(s)
News! :D Voi reveni cu poze, prezentare etc, ce zic de pe acum e ca sunt 4 exemplare superbe de Ferrari, ca masini, dar si machetele sunt foarte frumoase, check out! Pozele cat de curand! Pe care o vreti cel mai mult? sa stiu sa-i fac niste poze cat pot eu de bine :D

D.Y ¬ 02-03-10 19:07

Re: Machetele mele - Racer21
 
Frumoasă rău Testarossa şi cea albă. Neapărat să le faci alte poze, merită!!:oops:

lopez23 02-03-10 20:22

Re: Machetele mele - Racer21
 
wow ...ce ai tu acolo .le-ai cumparat pana la urma ..felicitarile mele debea stept sa le prezinti ai niste piese grele pe acolo ..250 lm-ul alb e superb ce mai

Darius DMS 03-03-10 07:09

Re: Machetele mele - Racer21
 
[vei vedea,nu vei vedea mesajul,putin imi pasa,eu doar imi dau cu parerea]

felicitari de noile achizitii,in speial de CEI 3 250......bafta in continuare

Racer21 03-03-10 15:04

Re: Machetele mele - Racer21
 
6 Attachment(s)
Multumesc tuturor de aprecieri! :D

@D.Y: Da, Testarossa e frumusica, dar 250lm (cea alba), e de vis, de-abia astept sa-i fac o prezentare :D
@Lopez: Merci sefu'. N-am vrut sa ratez okazia, le vroiam neaparat in colectia de Ferrari, si uite ca au aparut. Sper inca sa mai apara, 348tb, 550 si multe altele :D
@DMS: Da, am vazut mesajul, merci mult de apreciere. Dar tot nu inteleg de ce ai atata ură fata de mine, lumea care nu cunoaste scandalul acela, ar crede ca eu ti-am dat cea mai mare tzeapa de pe pamant, cand vad atata ură. Pur si simplu...acel schimb a picat, atata tot, n-am pierdut bani, n-ai pierdut bani, n-am pierdut macheta, n-ai pierdut macheta :-)

Azi, vine prima macheta, le prezint in ordinea in care le-am desfacut din colet :lol: Scuzati pozele, insa promit ca la 250-uri vor veni poze muuult mai frumoase :-)

1/24 Ferrari 308 GTB (BBurago Italy)

e30_eVG3n 03-03-10 18:02

Re: Machetele mele - Racer21
 
Dragut asta, dar capota motorului nu se deschide? Asa pare cam sec...

Darius DMS 03-03-10 19:07

Re: Machetele mele - Racer21
 
eu nu am ura fata de tine..eu nu urasc lumea,doar sunt suparat pe ei si nu am nici o treaba...eu scriu aici ca m-a minunez cum ai ajuns la un stadiu asa ridicat,seria 250 e ceva superb,mai ales ca eu nu am 250TR....eu te felicit frumos,tot tacamul,dar daca e sa vorbesc ceva cu tine mess sau tel.,cred ca as intra in conflict cu tatal tau(stii despre ce vorbesc) si nu am chef de asa ceva.....eu daca iti cer sa ne impacam si ne impacam(ceea ce nu cred),daca ne prinde tatal tau ca vorbim pe mess,atata imi trebuie mie si tie....

scuzati offtopic moderatorilor....va rog sa ma scuzati,dar...

VENOX 03-03-10 23:48

Re: Machetele mele - Racer21
 
Ca executare nu e f. reusita, dar are ceva aparte, poate doar din cauza ca e Italy. Oricum per total e frumoasa!
PS: Felicitari pentru toate achizitiile dealtfel, foarte misto!

Racer21 04-03-10 13:15

Re: Machetele mele - Racer21
 
Quote:

Originally Posted by e30_eVG3n (Post 3143304)
Dragut asta, dar capota motorului nu se deschide? Asa pare cam sec...

Nup, din pacate nu se deschide :sad: Sincer sa fiu, nu ma deranjeaza acest lucru foarte tare, avand in vedere ca macheta asta a fost aproape gratis (era bonus pe langa cele 3 250:D). Insa totusi, pentru un BBurago Italy...e putin cam, eh, acceptabil sa zicem, printre putinele Ferrari cu care BB Italy a dat greş :-)

Quote:

Originally Posted by Darius DMS (Post 3143626)
eu nu am ura fata de tine..eu nu urasc lumea,doar sunt suparat pe ei si nu am nici o treaba...eu scriu aici ca m-a minunez cum ai ajuns la un stadiu asa ridicat,seria 250 e ceva superb,mai ales ca eu nu am 250TR....eu te felicit frumos,tot tacamul,dar daca e sa vorbesc ceva cu tine mess sau tel.,cred ca as intra in conflict cu tatal tau(stii despre ce vorbesc) si nu am chef de asa ceva.....eu daca iti cer sa ne impacam si ne impacam(ceea ce nu cred),daca ne prinde tatal tau ca vorbim pe mess,atata imi trebuie mie si tie....

scuzati offtopic moderatorilor....va rog sa ma scuzati,dar...

Mersi de aprecieri inca odata, cu vorbitul pe mess mai asteptam putin, ok? :-) Sa vb cu tatal meu, vedem. Daca te intereseaza ceva mult, da-mi PM, daca nu vom putea vb pe mess, ca un PM nu-i problema

Quote:

Originally Posted by VENOX (Post 3144833)
Ca executare nu e f. reusita, dar are ceva aparte, poate doar din cauza ca e Italy. Oricum per total e frumoasa!
PS: Felicitari pentru toate achizitiile dealtfel, foarte misto!

Ai dreptate, e made in Italy (chiar daca e printre cele mai slabe) si e Ferrari, asta o face sa fie in colectie! :D

Poze cu restul o sa incerc sa fac in urmatoarele zile, acum nu prea e soare, si vreau totusi sa le fac niste poze afara, sunny day :-)

Gabriel_175 04-03-10 15:14

Re: Machetele mele - Racer21
 
Mi se pare mie sau Ferrari Testarossa(primul Ferrari din stanga)parca ii lipseste un far.Ai avut vreo problema cu Lotusul Elise?A mea nu se inchide usa stanga si are niste metal adaugat unde nu trebuie.Am aceeasi model si culoare.Daca vrei sa vb iti trimit un PM cu id ca mai am si alte masini.

Darius DMS 04-03-10 18:18

Re: Machetele mele - Racer21
 
fratle meu,nu ai ce sa vorbesti cu el.....din ce mi-a zis el in telefon,cum nu ma lasat sa zic o silaba,o litera si mi-a inchis telefonul in nas..pe cuvantul meu,ai cu cine vorbi??.....
de intereseat,ce sa ma intereseze inafara de 250TR care ma omor pentru el(sa nu exageram).....ma rog...vezi ce faci si...ce naiba,bafta

Racer21 05-03-10 13:59

Re: Machetele mele - Racer21
 
Quote:

Originally Posted by Gabriel_175 (Post 3146321)
Mi se pare mie sau Ferrari Testarossa(primul Ferrari din stanga)parca ii lipseste un far.Ai avut vreo problema cu Lotusul Elise?A mea nu se inchide usa stanga si are niste metal adaugat unde nu trebuie.Am aceeasi model si culoare.Daca vrei sa vb iti trimit un PM cu id ca mai am si alte masini.

Nu lipseste farul la Testarossa :shock: Cu Lotus-ul n-am probleme la deschiderea usii, ambele se deschid foarte bine, chiar cel mai bine dintre toate machetele 1/36 :D Si de metal adaugat aiurea nu se poate vorbi, intradevar, sunt sanse sa fie niste unflaturi de vopsea micute, dar metal adaugat n-are a mea :-) Ai PM cu id de mess, vb there :-)

Quote:

Originally Posted by Darius DMS (Post 3146975)
fratle meu,nu ai ce sa vorbesti cu el.....din ce mi-a zis el in telefon,cum nu ma lasat sa zic o silaba,o litera si mi-a inchis telefonul in nas..pe cuvantul meu,ai cu cine vorbi??.....
de intereseat,ce sa ma intereseze inafara de 250TR care ma omor pentru el(sa nu exageram).....ma rog...vezi ce faci si...ce naiba,bafta

Da, eu pot vorbi fara nicio problema, dar depinde foarte mult de starea cuiva cand vorbesti cu el (nu ma refer la o persoana anume, si eu cand sunt mai nervos sau obosit n-am prea mult chef de vorba); Testa nu e de vanzare, poate mai incolo :-)

Pozele incerc sa vi le aduc cat pot de repede, numai ca azi n-am avut cum sa le fac ca a fost o zi asa de naspa ca vreme, a nins, plouat din cand in cand, si n-am putut sa fac poze :sad:

Racer21 06-03-10 19:59

Re: Machetele mele - Racer21
 
5 Attachment(s)
:arrow: 1/24 Ferrari 250TR (BBurago Italy)

Bubu21 06-03-10 20:05

Re: Machetele mele - Racer21
 
Foarte frumos modelul;PMise pare mie sau este mochetata?Bafta:D:D

Darius DMS 06-03-10 20:09

Re: Machetele mele - Racer21
 
ghinion ca e fara parbriz...ti l-as face eu(ca stiu) dar stii treaba...bafta


All times are GMT +2. The time now is 21:22.

- Copyright 2024 4Tuning