Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Audi (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi.html)
-   -   cine are audi 100 (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi/13026-audi-100-a.html)

ManiacuV6 29-05-07 02:59

Re: cine are audi 100
 
http://www.manuale********/ INCEARCA AICI.

mhozoc 01-06-07 15:40

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by theabsolutesound (Post 366340)
.....da te cred ca e greu cu banii crede-ma ca stiu cum e dar decat sa bani pe un gunoi prefer sa imi fac ceva de calitate ...eu am zis ca la vara vreau sa ma duc pana la Curtea de Arges sa imi fac toata coloana de la motor pana in spate sa fie de inox si cred ca si borla e destul de ok si ca pret e bun....oricum abia astept sa le pun sa vad cum suna ca si asa cu astea originale e ok dar ceva mai bun nu strica :D:D:D:D:D:D:d

pacat,audi 200 turbo are din fabrica tobe de inox

mhozoc 01-06-07 15:47

Re: cine are audi 100
 
unde gasesc si eu stopuri de audi 100 avant cc din 89 ? se potrivesc cele de pe 80 cc de prin 84-86
multam

bony 04-06-07 10:27

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by mhozoc (Post 929059)
unde gasesc si eu stopuri de audi 100 avant cc din 89 ? se potrivesc cele de pe 80 cc de prin 84-86
multam

sal pe calea grivitei dupa basarab cum mergi spre podu grand pe dreapta chiar pe colt e un magazin mic cu piese import avantajos au de toate incearca acolo magazinu este dupa un sediu BRD . ATS'95 magazin piese auto import calea grivitei 172 tel; 021/2226952 0722300 194

dreyu' 11-07-07 01:21

Re: cine are audi 100
 
3 Attachment(s)
si eu am un audi 100 din 1993,2500 tdi in 5 pistoaneAttachment 301953

donadello 29-07-07 09:56

Re: cine are audi 100
 
Salutare ! In sfarsit am gasit si eu oameni pasionati de Audi 100.Am si eu unul din `79, caroseria care a fost fabricata intre `79 si `83. Din pacate trebuie sa-l vand dar cu mare durere in suflet. Masina e facuta din bara-n bara,mecanica,amortizoare,bucse,tirantii pe fata,bare de directie,cilindrii receptori,furtune frana,etrieri,totul e nou. Motorul e la cota 0 am schimbat cuzinetii,sagmentii fara sa rectific pentru ca nu are uzura deloc,chiulasa are supape si ghiduri noi,injectoare noi, cap injectie perfect si are 136 de cai naravasi.Caroseria e beton si nu a fost lovita. Mai am de rezerva punti de spate si fata,usi,cred ca si o aripa. Interorul e impecabil.Am lucrat la ea cu mana mea timp de 3 ani si am incheiat-o ca din fabrica.As fi bucuros daca ar cumpara-o un cunoscator pasionat de Audi. Pot oferi ajutor si asistenta in continuare pentru intretinere si buna functionare. Oricum merita vazuta daca sunt doritori. Ma puteti suna la 0740113837. Adi.

LYON KING 05-08-07 22:29

Re: cine are audi 100
 
1 Attachment(s)
Am avut si eu unul ta-a-are frumos,(avant, climatronic fullelectric, 2 computere de bord, tuning S4 +xenon) dar l-am vandut.


P.S. - caut negrabit un S4 sau S6 pe platforma C4, cine are A100/S4 sau S6 de vanzare - welkome:oops:

steleeea 08-09-07 20:18

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by horia (Post 428363)
nu aveti cumva de vanzare un motor diesel sau TD 5 cilindri 2000cmc

Am eu un 2.0td 5 pistoane 100hp. Suna-ma! 0765644444-mihai

marius323 13-09-07 17:33

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by LYON KING (Post 1032007)
Am avut si eu unul ta-a-are frumos,(avant, climatronic fullelectric, 2 computere de bord, tuning S4 +xenon) dar l-am vandut.


P.S. - caut negrabit un S4 sau S6 pe platforma C4, cine are A100/S4 sau S6 de vanzare - welkome:oops:

am eu un S4 c4 2,2 turbo tel 0727323450

cipiysarbu 27-09-07 16:05

Re: cine are audi 100
 
sal eu am un audi 80 din 89 tdi de 1.6 si mi-am schimbat directia si am un telescop care imi joaca in teaca si bate mai rau ca inainte sa-l schimb imi piteti da o idee ce as putea face mersi anticipat

rzaharescu 05-10-07 15:51

Re: cine are audi 100
 
ofer set motor pe benzina 2200cmc stare ff buna, chiulasa rectificata, turbina in stare ff buna, cutie automata pt AUDI 200 TURBO ; injectoare noi, garnitura chiulasa, curea distributie , pompa-rulment intinzator noi.
Pret negociabil (sunt din Bucuresti)Renunt la ele cu durere fiindca e o mare problema capul de injectie si.....consumul.
[email protected]
tel. 0724382788

rzaharescu 05-10-07 15:53

Re: cine are audi 100
 
PS Am uitat sa spun ca e in 5 cilindri...
[email protected]

rzaharescu 08-10-07 10:01

Re: cine are audi 100
 
Salutare
Pai decizia a fost luata in sensul ca ultima oara am procurat 3 capete odata dar s-a dovedit ca toate aveau defect...pierdeau benzina. Si am hotarat sa rup pisica, masina e deja eviscerata de ce insemna motorizare pe benzina si asteapta intr-un service autorizat RAR sosirea unui set motorizare diesel.
Problema e ca eu nu am apucat sa circul cu ea in starea initiala, aveam o LANCIA functionala pe care am dat-o la schimb...intre prieteni. Cel care mi-a oferit Audi sustine ca papa cam 8/100 la drum intins si 14/100 in oras...altii au zis ca poate fi mai rau. Nu stiu. Cum ziceam am hotarat sa rup pisica si economic.
Idea e ca ar fi ideal un potential doritor pt motorul si anexele pt. benzina, in care au intrat bani...ar fi pacat sa se gripeze stand in magazie dupa toata revizia.

Castelano 11-10-07 15:40

Re: cine are audi 100
 
am un audi v8..3.6..am si unul de 4.2 cel de 4,2 e disel acum8) ...si printre acestea am un 80 tractiune integrala...motor de 5 in line turbo cel cu 2 filtre de ulei..pt cei cunoscatori..este pe msina...schimbat segmenti injectoare buji etc etc imecapil...care doreste sa cumpere sa ma contacteze/... .. [email protected] am nevoie de o pompa injectie disel turbo..pt 5 pistoane...thx all

Castelano 11-10-07 15:41

Re: cine are audi 100
 
poate un numar de telefon este mai util...0722129244..


All times are GMT +2. The time now is 15:20.

- Copyright 2026 4Tuning