![]() |
Re: cine are audi 100
http://www.manuale********/ INCEARCA AICI.
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
unde gasesc si eu stopuri de audi 100 avant cc din 89 ? se potrivesc cele de pe 80 cc de prin 84-86
multam |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
3 Attachment(s)
si eu am un audi 100 din 1993,2500 tdi in 5 pistoaneAttachment 301953
|
Re: cine are audi 100
Salutare ! In sfarsit am gasit si eu oameni pasionati de Audi 100.Am si eu unul din `79, caroseria care a fost fabricata intre `79 si `83. Din pacate trebuie sa-l vand dar cu mare durere in suflet. Masina e facuta din bara-n bara,mecanica,amortizoare,bucse,tirantii pe fata,bare de directie,cilindrii receptori,furtune frana,etrieri,totul e nou. Motorul e la cota 0 am schimbat cuzinetii,sagmentii fara sa rectific pentru ca nu are uzura deloc,chiulasa are supape si ghiduri noi,injectoare noi, cap injectie perfect si are 136 de cai naravasi.Caroseria e beton si nu a fost lovita. Mai am de rezerva punti de spate si fata,usi,cred ca si o aripa. Interorul e impecabil.Am lucrat la ea cu mana mea timp de 3 ani si am incheiat-o ca din fabrica.As fi bucuros daca ar cumpara-o un cunoscator pasionat de Audi. Pot oferi ajutor si asistenta in continuare pentru intretinere si buna functionare. Oricum merita vazuta daca sunt doritori. Ma puteti suna la 0740113837. Adi.
|
Re: cine are audi 100
1 Attachment(s)
Am avut si eu unul ta-a-are frumos,(avant, climatronic fullelectric, 2 computere de bord, tuning S4 +xenon) dar l-am vandut.
P.S. - caut negrabit un S4 sau S6 pe platforma C4, cine are A100/S4 sau S6 de vanzare - welkome:oops: |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
sal eu am un audi 80 din 89 tdi de 1.6 si mi-am schimbat directia si am un telescop care imi joaca in teaca si bate mai rau ca inainte sa-l schimb imi piteti da o idee ce as putea face mersi anticipat
|
Re: cine are audi 100
ofer set motor pe benzina 2200cmc stare ff buna, chiulasa rectificata, turbina in stare ff buna, cutie automata pt AUDI 200 TURBO ; injectoare noi, garnitura chiulasa, curea distributie , pompa-rulment intinzator noi.
Pret negociabil (sunt din Bucuresti)Renunt la ele cu durere fiindca e o mare problema capul de injectie si.....consumul. [email protected] tel. 0724382788 |
Re: cine are audi 100
PS Am uitat sa spun ca e in 5 cilindri...
[email protected] |
Re: cine are audi 100
Salutare
Pai decizia a fost luata in sensul ca ultima oara am procurat 3 capete odata dar s-a dovedit ca toate aveau defect...pierdeau benzina. Si am hotarat sa rup pisica, masina e deja eviscerata de ce insemna motorizare pe benzina si asteapta intr-un service autorizat RAR sosirea unui set motorizare diesel. Problema e ca eu nu am apucat sa circul cu ea in starea initiala, aveam o LANCIA functionala pe care am dat-o la schimb...intre prieteni. Cel care mi-a oferit Audi sustine ca papa cam 8/100 la drum intins si 14/100 in oras...altii au zis ca poate fi mai rau. Nu stiu. Cum ziceam am hotarat sa rup pisica si economic. Idea e ca ar fi ideal un potential doritor pt motorul si anexele pt. benzina, in care au intrat bani...ar fi pacat sa se gripeze stand in magazie dupa toata revizia. |
Re: cine are audi 100
am un audi v8..3.6..am si unul de 4.2 cel de 4,2 e disel acum8) ...si printre acestea am un 80 tractiune integrala...motor de 5 in line turbo cel cu 2 filtre de ulei..pt cei cunoscatori..este pe msina...schimbat segmenti injectoare buji etc etc imecapil...care doreste sa cumpere sa ma contacteze/... .. [email protected] am nevoie de o pompa injectie disel turbo..pt 5 pistoane...thx all
|
Re: cine are audi 100
poate un numar de telefon este mai util...0722129244..
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:20. |
- Copyright 2026 4Tuning