Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arhiva (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva.html)
-   -   CONCURSUL CONCURSURILOR -2006 (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva/11435-concursul-concursurilor-2006-a.html)

george GMN 12-01-06 11:16

... :blahblah:

TopArt 12-01-06 11:20

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
toata lumea e de acord cu varianta asta de 4 teme ?

1. :arrow:
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
4: noobi - o masina din lateral .

e o varianta periculoasa. eu am sustinut initial, la incepatori, poza \"clasica\" 3/4 fata. daca incepatorii vor lucra pe poza \"lateral\", nu vor avea curajul necesar sa tinda spre avansati sau sa evolueze, vor fi catalogati ca incepatori, vor exista iar si iar discutii inutile si orgolii. asa ca mi se pare mult mai logica varianta \"clasica\", 3/4 fata, pentru incepatori :wink:

2. nu se renunta la restaurare

3. nu se renunta la desen de mana

4. nu se renunta la avansati

5. nu se renunta la high-end

6. nu se renunta la diferite categorii de masini, pentru a demonstra capabilitatile participantilor si a le evidentia la maxim.

7. nu se renunta la participarea activa a membrilor (chiar si a celor care nu participa efectiv la concurs cu lucrari)

totul e sa le completam/integram intr-un mod exemplar.

e o decizie complexa dar va asigur inca o data - transparenta, profesionala, bine gandita. dupa o ultima sedinta cu gratian, veti avea parte de prezentarea concursului :wink:


PS: concursul va incepe (dupa definitivarea completa a TUTUROR detaliilor) la sfarsitul lunii ianuarie.

tng 12-01-06 13:47

dar ce te mai implici tu mey TopArt...
nu stiu din ce pozitie vezi tu concursu asta , de te-ai cam aruncat repede la grupele , clasamente si alte alea ....
din cei mai vechi ... vad ca nimeni nu zice nimic dadi,kickass,madskilz,andrey,horicutz,golfuletz,bl ow,catanos si care mai sunteti ... sunteti de acord cu toate astea?

frozzen 12-01-06 14:35

eu zic ca prea multe grupe strica....si apropo cum clasificati voi care face parte de cat...noob/avansat/high-end
daca particip la avansat...si imi sar toti in cap ca vezi domne sunt high-end...sau particip la noob si zic ca sunt avansat!!!
prea multe categorii o sa incurce userii si in primu rand sistemu de notare!!

shantzu 12-01-06 15:16

pai se stie pe forum cum lucreaza cei de pe aici si nu o sa il lasam sa participe la o anumita grupa :wink: si nu cred ca unul care se pricepe o sa intre la categoria noob :wink:

dshockevo 12-01-06 15:33

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"shantzu\"
pai se stie pe forum cum lucreaza cei de pe aici si nu o sa il lasam sa participe la o anumita grupa :wink: si nu cred ca unul care se pricepe o sa intre la categoria noob :wink:

Si daca intra unul nou pe forum (un VTuner avansat), si se inscrie la noobi ?! acestia din start sunt dezavantajati... :evil: :roll:

frozzen 12-01-06 15:56

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"dshockevo\"
Quote:

Originally Posted by \"shantzu\"
pai se stie pe forum cum lucreaza cei de pe aici si nu o sa il lasam sa participe la o anumita grupa :wink: si nu cred ca unul care se pricepe o sa intre la categoria noob :wink:

Si daca intra unul nou pe forum (un VTuner avansat), si se inscrie la noobi ?! acestia din start sunt dezavantajati... :evil: :roll:


exact asta vruiam sa spun si eu...de ex eu sunt nou pe forum....la ce categorie ma bagi?asa ptr curiozitatea mea sa stiu unde particip;)

TopArt 12-01-06 16:40

Quote:

Originally Posted by \"tng\"
dar ce te mai implici tu mey TopArt...
nu stiu din ce pozitie vezi tu concursu asta , de te-ai cam aruncat repede la grupele , clasamente si alte alea ....

uite \"mey\" tng de ce... citeste, reciteste si ia aminte. eu am prezentat sinteze si conglomerate de fapte, nu m-am aruncat repede... am scris mai in urma, ia de-aici:

Quote:

Originally Posted by \"TopArt\"
- nu doresc sa ingreunez hotararile privind concursul si cursul concursului ci doresc sa adaug cate putin din urmatoarele: originalitate, optiuni in abordare, criterii de departajare viabile, profesionalism, creativitate - toate necesare unui astfel de concurs.
- nu vorbesc in necunostinta de cauza ci in urma experientei participarii la mai multe concursuri nationale/internationale de design, styling si tuning, cu premii si diplome la activ :wink:

lamurit ? :wink:

HoricutzWSR 12-01-06 19:49

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"tng\"
dar ce te mai implici tu mey TopArt...
nu stiu din ce pozitie vezi tu concursu asta , de te-ai cam aruncat repede la grupele , clasamente si alte alea ....
din cei mai vechi ... vad ca nimeni nu zice nimic dadi,kickass,madskilz,andrey,horicutz,golfuletz,bl ow,catanos si care mai sunteti ... sunteti de acord cu toate astea?

well...io ink nu ma pot hotari daka sa ma bag sau nuh...am motivele mele...da` is de acord cu sant0s la structura concursului...duhno`

Rares 12-01-06 20:31

Re
 
Topart are dreptate tng nu stiu cu ce calitate si nu inteleg d c rasp tu la tot ce se scrie nu stiu de ce spui tu la ce nu se renunta si la ce.Parca Organizator Era gratian dai tu premiu cumva ?Am inteles ca lucrezi in 3d max adecavar pt tine e mult mai usor pt o masina din 5 respectiv 3 unghiuri pt ca tu o faci dintrun unghi si se multiplica in toate.oricum explicami si mie si celor mai vechi d c atata abureala pe tine ?

TazAless 12-01-06 20:33

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"frozzen\"
Quote:

Originally Posted by \"dshockevo\"
Quote:

Originally Posted by \"shantzu\"
pai se stie pe forum cum lucreaza cei de pe aici si nu o sa il lasam sa participe la o anumita grupa :wink: si nu cred ca unul care se pricepe o sa intre la categoria noob :wink:

Si daca intra unul nou pe forum (un VTuner avansat), si se inscrie la noobi ?! acestia din start sunt dezavantajati... :evil: :roll:


exact asta vruiam sa spun si eu...de ex eu sunt nou pe forum....la ce categorie ma bagi?asa ptr curiozitatea mea sa stiu unde particip;)

problema asta trebuie rezolvata intr-un fel... topart daca tot te-ai implicat atata cum zicea tng ar fi trebuit sa te gandesti si la problema asta...(dar nu numai tu :roll: ci si organizatorii) de ex. daca vine unu' nou pe forum care are experienta la vt decat noi toti la un loc daca se inscrie la categoria \"noobi\", atunci sigur castiga, si ceilalti raman de prosti...
cum se poate solutiona problema asta ? :wink:

g_unit 12-01-06 20:39

sper ca va dati seama ca asa nu o sa terminam nici odata......MA BUCUR...cand o sa fie ceva concret...TNG, santos, skill'zule..anuntatima si pe mine.....

c i k y 12-01-06 20:47

Nush ce sa zic dar parerea mea este ca va fii prea mare balamucul cu atatea grupe si atatea teme....cel mai bine ar fi sa alegem una din temele astea 4 si aia sa fie definitiva !

TazAless 12-01-06 20:51

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"maskt\"
Nush ce sa zic dar parerea mea este ca va fii prea mare balamucul cu atatea grupe si atatea teme....cel mai bine ar fi sa alegem una din temele astea 4 si aia sa fie definitiva !

COMPLET DE ACORD ! :twisted: (ar fi buna o singura masina din doua unghiuri 3/4 fata & 3/4 spate ce parere aveti ?) si poate si sectiunea desene de mana... dar atat :wink:

Rares 12-01-06 21:16

re
 
Mi se pare cea mai buna alegere nu cu grupe nu cu nimik sa fie doar doua una la restaurarea masini care mi se pare super tare dar de munca :) pt cunoscatori nu e de munca:P si a doua ..o masinaa din doaua unghiuri cum a zis si tazz


All times are GMT +2. The time now is 02:40.

- Copyright 2026 4Tuning