Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

Sorinel_ionut89 31-05-10 17:05

Re: VW Vento - Proprietari
 
am sunat la o gramada de parcuri si persoana care dezmembreaza vento si golf 3 dar nimeni nu are ce imi trebuie si ma gandeam ca poate are cineva.ms frumos

geomar 31-05-10 17:12

Re: VW Vento - Proprietari
 
ce anume te intereseaza ?

claus_tazz 31-05-10 21:00

Re: VW Vento - Proprietari
 
dac ne zici si ceti trebuie ...poate te poate ajuta careva de pe aici:D:idea:

bzsa 01-06-10 08:46

Re: VW Vento - Proprietari
 
scrie cu o pagina in urma sunt si poze :D

Sorinel_ionut89 01-06-10 17:29

Re: VW Vento - Proprietari
 
sau daca poate cineva sa imi zica seria de la masina lui sa pot sa comand de la magazin dar sa fie asa cum imi terbuie mie.am postat pe o pagina anterioara ce imi trebuie.multumesc frumos

vw_power 01-06-10 18:01

Re: VW Vento - Proprietari
 
mali84 vezi ca problema prietenului tau poate fi din clapeta de acceleratie (data jos si curatata) sau senzorul de pe clapeta , dar depinde de ce motor are

NightDevil 02-06-10 08:03

Re: VW Vento - Proprietari
 
un centru de dezmebrari in bucuresti unde gasesc vento i-mi poate spune si mie cineva ?

paul_ral 02-06-10 08:56

Re: VW Vento - Proprietari
 
Nu este in Bucuresti, stiu eu unul de Anglia, depinde de ce piese ai nevoie

Sorinel_ionut89 02-06-10 16:25

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by NightDevil (Post 3409449)
un centru de dezmebrari in bucuresti unde gasesc vento i-mi poate spune si mie cineva ?

daca gasesti sa imi zici si mie te rog frumos poate rezolv si eu problema mea.multumesc

NightDevil 02-06-10 16:58

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 3409550)
Nu este in Bucuresti, stiu eu unul de Anglia, depinde de ce piese ai nevoie

daca ai drum pe acolo vreau si eu o capota .. nu exista dezmabrari in bucuresti care au un vento ? am nevoie de o capota ..

clau lcf 02-06-10 18:52

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by claus_tazz (Post 3400507)
dac e mono punk ar trebui sa aibe si injektoare... e o singur arampa ku 4 injectoar ek si a mea...verifikatile si pelea poat enu deskid bine l arelanti.. eu pe ale mele leam skimbat da mie incepus asami mearga in 3... k de skimbat e kam skumpa si rampa aia da eu zik so verifikati..verifik ace am zis pan aku k nu tr es abagi nic un ban si vezi dupaia .. bafta...si spor la treaba..

TRADUCERE.......

"Daca e monopunct ar trebuii sa aibe si injectoare...E o singura rampa cu 4 injectoare, ca si a mea...Verificatile si pe alea, poate nu deschid bine la relantiu.. Eu pe ale mele le-am schimbat, dar mie incepuse sa imi mearga in 3. De schimbat e cam scumpa si rampa aia, dar eu zic sa o verificati. Verifica ce am zis eu pana acum, ca nu trebuie sa bagi nici un ban. Vezi dupa aia. Bafta.. si spor la treaba.".........

Mai CLAUS_TAZZ....Da-o incolo de treaba. Decand ai inceput sa postezi pe topicul asta, scrii numai in 2 peri. Ma dor ochiii de la "vocabularul" tau. Chiar e asa greu sa scrii cum trebuie????



Monopunct (unu)
Multipunct (mai multe)

;)

mali84 02-06-10 20:35

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by vw_power (Post 3408034)
mali84 vezi ca problema prietenului tau poate fi din clapeta de acceleratie (data jos si curatata) sau senzorul de pe clapeta , dar depinde de ce motor are

Ms fain de sfat man! Am sa ii spun sa verifice si la acceleratie.:-)

claus_tazz 02-06-10 22:09

Re: VW Vento - Proprietari
 
da imi cer skuze kr enu a inteles ce am skris eu pe akolo dar eu mai am si neste probleme ku tastatura si o mai ia rasna si scrie aiurea iar ku kestia ku monopunct..stiu si eu kre e diferenta credema k am fost si eu skoala auto si am practikat si meseria de ajutor de mekanik vreo 3 ani..si ma pricep ...da am citit monopunct da mam dus ku gandu la a mea...si de ai aam luato si ii explikam da mam inkurkat pe akolo...o sa incerc s afiu mai atent ce skriu pe akolo:))):twisted:skuze dak vam bagat in ceata si nati inteles nik:))))

paul_ral 02-06-10 22:28

Re: VW Vento - Proprietari
 
Hahahaha! Nu ai inteles nimic!

Sorinel_ionut89 03-06-10 16:47

Re: VW Vento - Proprietari
 
si nimeni nu poate sa ma ajute si pe mine cu plasticele alea pt panou sau sa imi dea o idee?


All times are GMT +2. The time now is 09:15.

- Copyright 2026 4Tuning