Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club TICO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/37962-club-tico.html)

STREET 21-01-10 12:54

Re: Club TICO
 
aXXo saptamana viitoare o sa apara poze cu bi-xenon H4 de 6000k pe Tico.
poze detaliate inainte si dupa montaj.

aXXo 21-01-10 13:22

Re: Club TICO
 
Pana la ce valoare, este limita admisa de "lege"? (Adica cati xxxxk)

STREET 21-01-10 13:27

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by aXXo (Post 2999407)
Pana la ce valoare, este limita admisa de "lege"? (Adica cati xxxxk)

sunt ilegale. pentru ca aduci modificari luminilor de drum. pentru ca nu ai lupa pentru ca nu si apalator pentru far pentru ca pentru ca ....

aXXo 21-01-10 13:29

Re: Club TICO
 
Cate "neconveniente" sunt si in romania asta. Si, deci, daca nu sunt direct din fabrica, teoretic nu avem voie sa le punem?
Cel mai sigur, totusi, ar fi cele de 4300k (maxim 5000k), nu?

coman razvan 21-01-10 13:50

Re: Club TICO
 
Eu am avut de 6000k, m-a oprit decateva ori si nu mi-a spus nimic de ele! Acum mi-am pus de 5000k, se vad mai bine, mult mai bine pe vreme urata (ploaie, ceata ... etc.)! Eu iti recomand de 35w la 5000k! ;) Spor!

TM32CIP 21-01-10 14:22

Re: Club TICO
 
Aratati-mi si mie o persoana careia i s-a retinut talonul sau a fost amendat pentru ca masina nu era dotata cu xenon de fabrica, si au fost montate ulterior IN ROMANIA. Sper ca nu se vor mai scrie inca 3 pagini pe topic pe tema asta INUTILA. Va rog frumos nu mai creati discutii doar de dragul de a posta, pentru ca judecand la rece, sunteti si suntem toti pe un forum de masini modificate iar legea spune clar ca orice modificare etc in plus fata de dotarile de fabrica a unui auto se sanctioneaza ... etc ... asta inseamna ca forumul nu ar mai trebui sa existe, sau sa se numeasca 4cars, ca doar tuningul e ilegal nu ? sau sa existe foarte FOARTE putine topicuri cu masini OMOLOGATE pentru care s-au platit multi bani, si restul masini stock.

SKR* 22-01-10 02:10

Re: Club TICO
 
9 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by TM32CIP (Post 2999625)
Aratati-mi si mie o persoana careia i s-a retinut talonul sau a fost amendat pentru ca masina nu era dotata cu xenon de fabrica, si au fost montate ulterior IN ROMANIA. Sper ca nu se vor mai scrie inca 3 pagini pe topic pe tema asta INUTILA. Va rog frumos nu mai creati discutii doar de dragul de a posta, pentru ca judecand la rece, sunteti si suntem toti pe un forum de masini modificate iar legea spune clar ca orice modificare etc in plus fata de dotarile de fabrica a unui auto se sanctioneaza ... etc ... asta inseamna ca forumul nu ar mai trebui sa existe, sau sa se numeasca 4cars, ca doar tuningul e ilegal nu ? sau sa existe foarte FOARTE putine topicuri cu masini OMOLOGATE pentru care s-au platit multi bani, si restul masini stock.

Sa intelegem ca nu vom avea probleme cu xenoanele? Apropo, are cineva un kit xenon SH de vanzare? Da, stiu ca nu este bazar aici, dar una e sa cauti strict produsul, alta e sa discuti cu alti posesori de Tico, poate sunt niste "secrete".


PS. Nu am prezentat masina, decat la sectiunea Car-Audio, pun cateva poze aici.

STREET 22-01-10 10:31

Re: Club TICO
 
Baieti daca politia vrea sa va faca proces verbal va face si daca masina nu ii modificata. Se uita la cauciucuri intreaba de trusa sanitara, triunghiuri, extinctor si multe altele. Asa ca daca vreti xenoane, folie, tobe si altele puneti'le linistiti si vedeti la fata locului ce se poate face.

aXXo 23-01-10 15:50

Re: Club TICO
 
Baieti,

Aveti idee, o sugestie, ceva: sa-mi fie pompa de frana pe duca? Adica, din a doua sau a treia pedala tine frana mult mai bine. Apoi, il las cateva minute si iar din a doua sau a treia pedala tine iar bine frana... De aerisit, sunt aerisite bine canalele. Voi ce credeti c-ar fi?

Multumesc.

TM32CIP 23-01-10 15:56

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by aXXo (Post 3006679)
Baieti,

Aveti idee, o sugestie, ceva: sa-mi fie pompa de franda pe duca? Adica, din a doua sau a treia pedala tine frana muuult mai bine, si mai sus. De aerisit, sunt aerisite bine canalele. Voi ce credeti c-ar fi?

Multumesc.


PRIMUL lucru verifica garnitura de la pompa, acea pastila, care are rol si de supara (daca o pot numi asa). recomand sa schimbi lichidul ca e ieftin, si aeriseste toata instalatia din nou, dupa manevra cu garnitura.
Daca persista problema, ori tulumba ori pompa sunt de vina.
Bafta

aXXo 23-01-10 15:59

Re: Club TICO
 
Multumesc frumos @TM32CIP. O sa verific maine sau poimaine si revin cu o completare.

aXXo 23-01-10 19:18

Re: Club TICO
 
1 Attachment(s)
Pun si eu o poza haioasa sa mai inveselim lumea pe aici, cu al meu ticozaur... are si el barba :))

L.E. : Nu le vānd :)

SKR* 23-01-10 19:24

Re: Club TICO
 
Nu vinzi jantele alea :D ?

tico mid 24-01-10 18:47

Re: Club TICO
 
salut
cat mai costa niste bari fata -spate de tico si unde le gasesc ,,trebui sa ma apuc de reparat la ticomobil

tico mid 24-01-10 18:49

Re: Club TICO
 
mai am o intrebare....
la autentificare se ia de ine dca am parbrizu spart?


All times are GMT +2. The time now is 06:48.

- Copyright 2024 4Tuning