![]() |
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
gelos?! wtf:lol:
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
shhht! are dreptate! nu vezi ca am tacut? sunt GELOS..ce mai :lol:
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
am inteles sa traiti!!..ma al naibii cirsti, dar ce repede porneste mtorul asta...doar ii arati cheia si pac o ia...acum pot spune un adevarat FELICITARI!
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
acum ti-as sugera sa-l feliciti cel mult pt achizitie..cat despre cum merge masina mai asteapta o saptamana cu felicitarile de rigoare ca momentan nu si le merita
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
ma nene sa il rulezi sanatos :D bv
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
9 Attachment(s)
Quote:
In legatura cu ultima pagina de discutii nu ma bag:lol: descurcati-va cu Castoire, daca va mancat in fund sa va certati cu el.. Cum se vede si din clipuri motoru porneste la cald bine:-P relantiul sta la 900-960 de tras trage dar am impresia ca are prea multa benzina... cand o accelerez puternic da fum negru, nu ca dizelaru dar da... la capitolul asta mai am putin de reglat/umblat Marea mea problema este la filtru de aer... cand ii pun filtru de aer (filtru de hota sau hartie de filtru de aer) sta la relanti dar daca vreau sa plec de pe loc ineaca carburatoru si merge balbaita cu foarte multa benzina, scoate mult fum negru in sarcina si se accelereaza greu, din pacate nu pot sai pun un gat de lebada ca nu se inchide capota:( maine o sa incerc sa tai din gatu de lebada sa vedem daca are vreo sansa sa intre fara sa macelaresc capota... parerea mea este ca e filtru prea aproape de carburator si daia nu trage cum trebuie aer... alta varianta nu am Duminica am avut prima tentativa de a monta carburatorul cu galeria originala, dar aceasta a refuzat sa coopereze rezultand fisurarea ei:D si mia curs toata apa din motor:D (sub gaurile de admisie se afla canale de apa care comunica cu chiuloasa cu pata calda si pompa de apa) asa ca luni dimineata era la un atelier si am resudato:) am facut 4 garnituri de kilgherit(multumesc Stefan BV58BAR) cu putin mastic si acum tine apa nu trage aer fals pe nicaieri, parghia de acceleratie merge bine, totul este ok:) mai trebuie sai fac un reglaj la avans cu un "echipament profesionist":lol: si cam asta e... Cateva poze:) se poate vedea si traseul electric matisat:) |
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
Cand ma fac mare vreau sa fiu ca tine :lol:
Congrats. :D |
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
Quote:
Quote:
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
Quote:
Motorul nu ar trebui sa isi schimbe deloc mersul/comportamentul cu filtru pus. |
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
Oare plange dupa niste orizontale ?
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
io nu cred :D
filtru e pus fix peste gurile de absorptie si le sufoca trebuie pus mai departe |
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
pana la urma a fost prea mica bucata aia de clingherit gros?
luni seara plec la mare cu suBAR-ul POATE facem o intalnire si o sedinta foto cu pustoaicele astea de varsta a2a :D |
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
Quote:
Vorbim, imi dai un telefon:) |
Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
Foarte mare atentie cu azbestul, ca este cancerigen....
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:54. |
- Copyright 2026 4Tuning