Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

claus_tazz 19-05-10 21:56

Re: VW Vento - Proprietari
 
kre stie krei treaba ku resoftatu asta la masina?
in ce const ael?k am tot vazut k fac toti pe aci ??ce face el mai exact???

b-37-ssp 21-05-10 13:42

Re: VW Vento - Proprietari
 
Salut. Cine stie de unde se alimenteaza lampa de la torpedo + ma intereseaza. Am masurat si nu imi vine curent? Mersi.

claus_tazz 21-05-10 15:43

Re: VW Vento - Proprietari
 
din kate imi aduk eu aminte se alimenteaza direct din tablou sau dak nu de sus de la lampa din plafon..nu mai stiu sigur..am impresia k are si siguranta verifik dak mai e buna...o sa ma uit mai bine si o sati zik sigur...bafta.

claus_tazz 23-05-10 16:26

Re: VW Vento - Proprietari
 
9 Attachment(s)
am revopsit jentile k sa nu mai fie asa intunekate ...mie imi place kum a iesit...sper sa va plaka si voua...

VentoVRY 23-05-10 19:58

Re: VW Vento - Proprietari
 
foarte frumos, au iesit super si dau foarte bine pe masina

ai folosit sprei sau la pistol??

claus_tazz 23-05-10 21:20

Re: VW Vento - Proprietari
 
merci ..am folosit sprei.. nu la pistol...e vopsita de mine :D

geomar 25-05-10 20:11

Re: VW Vento - Proprietari
 
NOUL VENTO ADICA VW POLO SEDAN, ARE CAREVA DINTRE VOI SI IMAGINI CU VIITORUL VENTO CE SE PRECONIZEAZA SA APARA IN 2012 ?

fiderzen 25-05-10 20:33

Re: VW Vento - Proprietari
 
gresesti...vento(jetta mk3) se trage din jetta mk2...iar dupa vento a fost Bora(Jetta mk4), apoi Jetta 5 (le vedeti pe strazi des)....:D

geomar 25-05-10 20:36

Re: VW Vento - Proprietari
 
nu gresesc au scris si ziarele dar este si pe net dar nu am reusit sa gasesc fotografii, au auzit ca exista si un prototip

claus_tazz 25-05-10 21:50

Re: VW Vento - Proprietari
 
1 Attachment(s)
asta am gasit pe net...o fi asa???

claus_tazz 25-05-10 21:54

Re: VW Vento - Proprietari
 
5 Attachment(s)
:twisted:am mai gasit altele....

VentoVRY 25-05-10 22:00

Re: VW Vento - Proprietari
 
fiderzen are dreptate, din seria Jetta face parte Vento,
din ce poze ai gasit tu, este noul polo sedan, cea ce ai zis si tu, care sunt modele si din 98 daca cauti ai sa gasesti, iar daca acest noul model din 2012 o sa se denumeasca vento ar fi o treaba sa il renasca :D cu toate ca as vrea sa vad un model nou pe platforma de corado, ca la ce a iesit de la sirocco e bestial

clau lcf 27-05-10 21:14

Re: VW Vento - Proprietari
 
Baieti am bagat vento-ul la vanzare. Plec din tara pe 2 iulie si vreau sa il vand ca nu plec in vacanta. Daca vrea cineva un vento glx tdi 110 cai,motor AFN, an 97 cu multe optiuni la pret negociabil bla bla bla... sau pret fix 3200 E.NU se negociaza sub suma asta. Masina este intretinuta, si merge f bine. Ca defecte , are amortizoarele de schimbat, o bucsa pe spate, si bucsile stabilizatoare pe fata.

big bastard 28-05-10 13:20

Re: VW Vento - Proprietari
 
Salut din nou..ieri am observat ca daca las masina la ralanti si apas scurt acceleratia pana in capat scoate fum negru si gros de numa' chestia e ca pana acum nu a facut asa ....nu demult am schimbat uleiul (castrol)....aveti idee de la ce scoate asa mult fum......a si era sa uit ..in mers nu scoate fum
meci

bzsa 28-05-10 14:13

Re: VW Vento - Proprietari
 
poate sa influenteze si carburantul
si eu am patit dar la mine cand apasam brusc parca ineca


All times are GMT +2. The time now is 09:15.

- Copyright 2026 4Tuning