Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia 1300 `76 - B 44 DVL (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/107813-dacia-1300-76-44-dvl.html)

pokemonu` 21-07-11 19:59

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
cautati pompa de Suzuky gsxr1300 (Hayabusa) are motor tot 1.3 l e super sport deci o sa-i dea benzina destula . numai cu adaptarea vezi cum faci , daca iti reuseste o sa fie super :)

bolidu' 21-07-11 20:01

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
hai ca ai zis-o si tu..asta pe ultimele doua pagini spune clar ca nu are bani si tu ii dai la temelie cu pompa de hayabusa de parca s-ar gasii pe toate drumurile..:)) un HUCO ar fii cea mai potrivita.

Castoire 21-07-11 21:12

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
hai sa facem lumina ca aparent fiecare isi da cu parera care mai de care [macar picati si voi de acord pe o singura treaba :lol:], momentan bani de investit in masina nu prea sunt, luna care vine masina trebuie sa faca un drum in afara bucurestiului si are nevoie de ceva improvizat cat sa faca fata pana acolo.. de cand i-a pus motoru a stat mai mult pe dreapta..daca s-a plimbat 3 zile in 2 sapt e bine.. din idea de economie..plus ca azi a facut ceva probleme [rusiiineeeeee :P]. deci in esenta e nevoie deca provizoriu dar cat de cat ok, dupa aia se va face treaba cum trebuie, cu ce trebuie.. cu punerea motorului s-a lalait din diverse motive si acum s-a trezit ca are probleme cu el pe ultima suta de metri..

ideile marete pt mai tarziu, acum va rugam improvizati! si da stim ca cu bani putini nu se face treaba buna dar nu are incotro

Old_boy 21-07-11 21:14

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by bolidu' (Post 4476425)
Avansul e reglat dupa ureche. A zis ca il asteapta pe Stefan sa vina cu lampa stroboscopica si il regleaza.


daaa sa vina lampa stroboscopica!!! :peace:

daca dai o bere si luni, dupa ce ma trezesc, vin la tine sa imi dai "marfa" si sa reglam martoaga

b08ygs 21-07-11 21:23

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by Old_boy (Post 4479585)
daaa sa vina lampa stroboscopica!!! :peace:

daca dai o bere si luni, dupa ce ma trezesc, vin la tine sa imi dai "marfa" si sa reglam martoaga

Te astept ca painea calda:lol: poate imi dai carburatoru tau de Lada sa-mi fac concediu cu el:lol:

@Castoire, se va rezolva problema cu putini bani, la inceputul saptamani trebuie sa apara un Weber 32 DARA dupa care vreau sa iau niste piese pentru Weberu meu 32 DAR:D sa facem probe si cu ala si mai am un carburator rusesc dublucorp care vreau zilele astea sa-l pun sa vad cum merge:) si ca ultima metoda(stiu ca e tiganie si saracie) Carfil TATA!!!! ce atatea dublucoaprte cvadruplu coarpe:lol: tot Carfilu e baza:D

Nu e cazu de pompa de Hayabusa sau alte avioane... in primul rand ca nu sunt bani si doi la mana benzina am prea multa, 3 bari e foarte multa benzina:lol:

Old_boy 21-07-11 21:47

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by b08ygs (Post 4479612)
Te astept ca painea calda:lol: poate imi dai carburatoru tau de Lada sa-mi fac concediu cu el:lol:

esti o paine calda? :lol: se rezolva ma... nu are rost sa iti dau carb de lada pt ca tre reglat pe motor... ce crezi ca e asa plug and play?

Fauru_13_XWN 22-07-11 08:44

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
ma mir ca ai pus osu la treaba dar pana la urma sef de lucrare a fost bolidul
orcum daca tot esti asa nemultumit de carburatoare pompe benzina si chitros :p de fel puteai sa pui o injectie de 1.8 16 v sau f3n .... si poate atunci erai si tu multumit poate :p
si daca tot vrei sa il faci carburatie nu mai trage saurma pe nas sa pui carburator dublu corp scos din pamant
bagi mana la sosete si cauti doua delorto sau webber si faci galerie sau cauti
chiar era un anunt mai demult
ori facem treaba ori nu mai facem chitrosule :p

b08ygs 22-07-11 22:07

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Fauru_13_XWN (Post 4480174)
ma mir ca ai pus osu la treaba dar pana la urma sef de lucrare a fost bolidul
orcum daca tot esti asa nemultumit de carburatoare pompe benzina si chitros :p de fel puteai sa pui o injectie de 1.8 16 v sau f3n .... si poate atunci erai si tu multumit poate :p
si daca tot vrei sa il faci carburatie nu mai trage saurma pe nas sa pui carburator dublu corp scos din pamant
bagi mana la sosete si cauti doua delorto sau webber si faci galerie sau cauti
chiar era un anunt mai demult
ori facem treaba ori nu mai facem chitrosule :p

Esti unic:-| se vede ca la 9:44 inca dormeai ca ai mancat o tona de litere si jumate din mesaj e pe dos:lol: dar te inteleg;) iti inteleg supararea:-P

Revenind, azi am reglat culbutori ca jumate din ei erau anapoda...i-am facut 0,25 cu 0,30 am dat jos carburatoarele moto am pus galeria de dublucorp, mi-am pus sondele de ceas si bec cum trebuie ca aveam niste probleme cu ele, nu-mi indica temperatura, mi-ar umblat la cablaju de la proiectoare ca faceau figuri...

Maine trebuie sa apara un Weber DIR 32:D pentru o proba:) poate il confisc de la proprietar:-p

p.s. si 2 poze cu distanta dintre etrier si janta:-P

Old_boy 24-07-11 23:56

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
haha am ajuns :)) cand vrei lampa stroboscopica dai un buzz pe telefon... ca oricum vin sa imi iau jucariile de la tine :>

rob3rt0 26-07-11 08:21

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
https://www.youtube.com/watch?v=49duHS7KS6Q

https://www.youtube.com/watch?v=KlKzr...eature=related

Castoire 26-07-11 10:42

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
iti dai seama..ce-ai tu n-are nimeni

auzi..dar nu filmezi si cum intorci cheia in contact? dar cand iti pui odorizant nou de ce nu faci poza? mai fa o dubla la esapamentu ala ca nu cred ca s-a vazut bine.. are nevoie de 3 filmari

AnduRace 26-07-11 10:56

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Hai ca o dati in diverse deja... :rolleyes2

bogdan_evo 26-07-11 11:21

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Quote:

Originally Posted by Castoire (Post 4488179)
iti dai seama..ce-ai tu n-are nimeni

auzi..dar nu filmezi si cum intorci cheia in contact? dar cand iti pui odorizant nou de ce nu faci poza? mai fa o dubla la esapamentu ala ca nu cred ca s-a vazut bine.. are nevoie de 3 filmari

aiurea esti !!! :sad:
lasa omu sa ne arate ce are de aratat :-P
P.S felicitari Cristi pt munca depusa ,suna ft. bine :-P

Castoire 26-07-11 11:34

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
:lol: ce-mi place mie de voi

pai il incurajam sa arate mai mult..off :(

faustino 26-07-11 12:26

Re: Dacia 1300 `76 - B 44 DVL
 
Eu banuiesc faptul ca, Castoire ar fi de fapt gelos pe ce face Cristi...


All times are GMT +2. The time now is 02:44.

- Copyright 2026 4Tuning