![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
exact ce tiam zis eu ei ast aincercara sa faca dar nu stiura kum....iar kesti aku senzoru din use sti k tiam zis si eu k e pozibil sa nu mai fac acontact sa se fi bulkit si ii da k e us adeskisa tot timpu...eu la actuala akum imi pornea alarma singura in mers..k eram in trafik si a trebuit sai skot un "pin" mam uitat in kartea ei si akum nu mai am treab ku ia numai k nu mi se mai autoblokeaza..atat tot dar o inkid eu din telekomanda...nai cei face dekat sa gasesti.UN DOKTOR BUN IN ELECTRIKA...altfel nu faci nik....
|
Re: VW Vento - Proprietari
vand sistem de usi lamboo cu telescope 2500 nm
pret 400E revin cu poze |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
cumpar prag ormanent original pe partea dreapta macar sa fie. nimeni?
|
Re: VW Vento - Proprietari
10 Attachment(s)
cam asa arata masinutza mea akum.....in kurand o sa mai fie si alte modificari...dar am o problema am pierdut "fusta "aia din fata nu mai am dekat jumate...unde pot gasi si eu??:?::-P
|
Re: VW Vento - Proprietari
foarte frumoasa, o bijuterie de masina, totusi parca as merge pe alta culoare a jantelor, parca o inchide prea tare, dar asta este doar parerea mea
drum intins si fara gropi :D |
salut tuturor
care stie cum se anuleaza alarma din fabrica la vw vento?
|
Re: VW Vento - Proprietari
merci la fel si tie......aku pe jenti am negru mat asta mia venit si mi sa parut mai misto dekat argintiu de erau ele...la inceput am vrut s ale fac kuloarea masini dar mam razgandit....u kam ce kuloare ai crede k sar potrivi??
|
Re: salut tuturor
dak sti unde e alarma urmarestei firu de alimentare si anulezai alimentarea..
asta e cel mai simplu mod de anulare..la golf 4 stiu k era legata direct de baterie si am desfacut de akolo..eu la vento meu o am legata direct din tablou electrik.. vezi si u pe akolo...bafta!! |
Re: VW Vento - Proprietari
claus_tazz
pune te rog o poza si cu motorul :D |
Re: VW Vento - Proprietari
motorul e de 2.0 benzina 110 cp .te intereseaza ceva anume sau doar asa??knd o sa fac poze o sa pun..dak vrei sa sti ceva anume despre motor intreabama k eu am skimbat motoru pe ea si e skimbat de mine ku manutele mele:D:D
|
Re: VW Vento - Proprietari
3 Attachment(s)
dupa parerea mea, la o masina ca a ta ar merge in 2 culori, poti merge cu spitele negre iar buza sa fie ori argintie ori chiar culoarea masini, e doar parerea si cred ca culoarea jantelor schimba mult aspectu per ansamblu al masini, la o masina putin mai inchisa la culoare, asa cum este si a ta, jantele trb sa fie putin mai deschise la culoare, iar pt o masina cu o culoare mai deschisa jantele sa fie spre negru, dar dupa cum ziceam e doar parerea mea :D
am reusit si eu sa imi achizitionez niste jante foarte urate in prima faza dar nu chiar la fel de urate la sfarsit, timpul alocat pentru curatare si vopsire a fost scurt iar pentru curatirea vopselei prost aplicata a fost un chin, sau altfel spus rupere de degete |
Re: VW Vento - Proprietari
da merci mult pt sfat initial asa am vrut si eu sa le fac de la inceput si sa fac doar marginea kuloarea masini dar numi iesea dung adreapta ...(imi tremur amainile) si mam lasat pagubas....o sa mai incerc sa vad poate o sami iese dak nu o sa las doar spitele negre si restul o sal fac kuloarea masini..o sa vad:) ink o data merci si per sa iasa ceva frumos si la u.dak mai e vreo parere despre masian nu ezita si spuneo:P:P
|
Re: VW Vento - Proprietari
dar atunci cand le vopsesti incearca sa acoperi ce nu vrei sa vopsesti cu banda de aia care se pune la usi atunci cand se varuieste, daca te uiti la pozele atasate de mine asa cum am proejat sa nu vopsesc cauciucul, si dupa ce acoperi totul ....poate sa iti tremure mana ca nu mai conteaza :d
spor la munci si drum intins |
Re: VW Vento - Proprietari
vreau doar sa vad ce tip de motor ai pe ea:P
Eu tot 2.0 8v am pe vento, cod motor ABA, ala cu admisia pe desupra ...eram doar curios :P |
| All times are GMT +2. The time now is 17:23. |
- Copyright 2026 4Tuning