Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

claus_tazz 14-05-10 21:43

Re: VW Vento - Proprietari
 
exact ce tiam zis eu ei ast aincercara sa faca dar nu stiura kum....iar kesti aku senzoru din use sti k tiam zis si eu k e pozibil sa nu mai fac acontact sa se fi bulkit si ii da k e us adeskisa tot timpu...eu la actuala akum imi pornea alarma singura in mers..k eram in trafik si a trebuit sai skot un "pin" mam uitat in kartea ei si akum nu mai am treab ku ia numai k nu mi se mai autoblokeaza..atat tot dar o inkid eu din telekomanda...nai cei face dekat sa gasesti.UN DOKTOR BUN IN ELECTRIKA...altfel nu faci nik....

bzsa 15-05-10 05:17

Re: VW Vento - Proprietari
 
vand sistem de usi lamboo cu telescope 2500 nm
pret 400E
revin cu poze

b-37-ssp 15-05-10 13:26

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by b-37-ssp (Post 3192149)
salutare! Am o problema la vento: atunci cand franez masina incepe sa bata uneori se misca si volanul alteori simt in pedala, tin pedala de frana apasata constant si masina franeaza mai accentuat, apoi isi da drumul, iar franeaza accentuat iar isi da drumul, de aici si "bataia". Eu unul ma gandesc cu groaza ca sunt discurile de vina -ovalizate- desi au fost schimbate acum 5000 km cu tot cu placute si intre timp am schimbat si un set de jante pe fata pentru ca cele vechi erau destul de obosite. Astept pareri poate s-a mai lovit cineva de aceeasi problema. Multumesc.

Problema s-a rezolvat. Am schimbat din nou discurile de frana, celelalte s-au ovalizat din ce motiv nu stiu...

clau lcf 15-05-10 19:26

Re: VW Vento - Proprietari
 
cumpar prag ormanent original pe partea dreapta macar sa fie. nimeni?

claus_tazz 17-05-10 22:10

Re: VW Vento - Proprietari
 
10 Attachment(s)
cam asa arata masinutza mea akum.....in kurand o sa mai fie si alte modificari...dar am o problema am pierdut "fusta "aia din fata nu mai am dekat jumate...unde pot gasi si eu??:?::-P

VentoVRY 17-05-10 23:13

Re: VW Vento - Proprietari
 
foarte frumoasa, o bijuterie de masina, totusi parca as merge pe alta culoare a jantelor, parca o inchide prea tare, dar asta este doar parerea mea

drum intins si fara gropi :D

bogdy27 18-05-10 11:36

salut tuturor
 
care stie cum se anuleaza alarma din fabrica la vw vento?

claus_tazz 18-05-10 15:56

Re: VW Vento - Proprietari
 
merci la fel si tie......aku pe jenti am negru mat asta mia venit si mi sa parut mai misto dekat argintiu de erau ele...la inceput am vrut s ale fac kuloarea masini dar mam razgandit....u kam ce kuloare ai crede k sar potrivi??

claus_tazz 18-05-10 16:00

Re: salut tuturor
 
dak sti unde e alarma urmarestei firu de alimentare si anulezai alimentarea..
asta e cel mai simplu mod de anulare..la golf 4 stiu k era legata direct de baterie si am desfacut de akolo..eu la vento meu o am legata direct din tablou electrik..
vezi si u pe akolo...bafta!!

fiderzen 18-05-10 18:37

Re: VW Vento - Proprietari
 
claus_tazz

pune te rog o poza si cu motorul :D

claus_tazz 18-05-10 19:04

Re: VW Vento - Proprietari
 
motorul e de 2.0 benzina 110 cp .te intereseaza ceva anume sau doar asa??knd o sa fac poze o sa pun..dak vrei sa sti ceva anume despre motor intreabama k eu am skimbat motoru pe ea si e skimbat de mine ku manutele mele:D:D

VentoVRY 19-05-10 09:00

Re: VW Vento - Proprietari
 
3 Attachment(s)
dupa parerea mea, la o masina ca a ta ar merge in 2 culori, poti merge cu spitele negre iar buza sa fie ori argintie ori chiar culoarea masini, e doar parerea si cred ca culoarea jantelor schimba mult aspectu per ansamblu al masini, la o masina putin mai inchisa la culoare, asa cum este si a ta, jantele trb sa fie putin mai deschise la culoare, iar pt o masina cu o culoare mai deschisa jantele sa fie spre negru, dar dupa cum ziceam e doar parerea mea :D

am reusit si eu sa imi achizitionez niste jante foarte urate in prima faza dar nu chiar la fel de urate la sfarsit, timpul alocat pentru curatare si vopsire a fost scurt iar pentru curatirea vopselei prost aplicata a fost un chin, sau altfel spus rupere de degete

claus_tazz 19-05-10 11:04

Re: VW Vento - Proprietari
 
da merci mult pt sfat initial asa am vrut si eu sa le fac de la inceput si sa fac doar marginea kuloarea masini dar numi iesea dung adreapta ...(imi tremur amainile) si mam lasat pagubas....o sa mai incerc sa vad poate o sami iese dak nu o sa las doar spitele negre si restul o sal fac kuloarea masini..o sa vad:) ink o data merci si per sa iasa ceva frumos si la u.dak mai e vreo parere despre masian nu ezita si spuneo:P:P

VentoVRY 19-05-10 13:31

Re: VW Vento - Proprietari
 
dar atunci cand le vopsesti incearca sa acoperi ce nu vrei sa vopsesti cu banda de aia care se pune la usi atunci cand se varuieste, daca te uiti la pozele atasate de mine asa cum am proejat sa nu vopsesc cauciucul, si dupa ce acoperi totul ....poate sa iti tremure mana ca nu mai conteaza :d

spor la munci si drum intins

fiderzen 19-05-10 20:08

Re: VW Vento - Proprietari
 
vreau doar sa vad ce tip de motor ai pe ea:P
Eu tot 2.0 8v am pe vento, cod motor ABA, ala cu admisia pe desupra ...eram doar curios :P


All times are GMT +2. The time now is 17:23.

- Copyright 2026 4Tuning