Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

ulie.cozmi 24-04-10 19:52

Re: VW Vento - Proprietari
 
geomar ai cumva plasticele alea din portbagaj de la vento??alea ce vin pe laterale, sa fie in stare buna,ne rupte si sa nu fie murdare
si plasticul ala ce se pune chiar in spate pe tabla aia care vine acolo intre stopuri(unde e cuiul ala pt inchiderea la porbagaj..

big bastard 02-05-10 15:47

Re: VW Vento - Proprietari
 
Salutare tuturor......O nouă întrebare .....pe marginile aripilor am niste ornamente de plastic şi am observat ca doua din ele s-au dezlipit si vreau să le aduc la starea inţială dar nu prea ştiu ce adeziv să folosesc drept pentru care apelez la ajutorul vostru ...multumesc!

Picinell 03-05-10 13:22

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by ulie.cozmi (Post 3289380)
scump scump,dincolo era mai ieftin..
vezi ca nimeni pe forumul asta nu cere 300 lei pe un electromotor,dapoi pe un alternator.
bafta oricum.
anyway am gasit la jumate pretul tau..

pretul unui electromotor golf / vento sh ... de benzina este intre 100 si 150 lei ...
eu am dat 120 in stare super buna ... il am de 1 an pe masina si merge ca nou ...

ulie.cozmi 03-05-10 19:54

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by Picinell (Post 3329440)
pretul unui electromotor golf / vento sh ... de benzina este intre 100 si 150 lei ...
eu am dat 120 in stare super buna ... il am de 1 an pe masina si merge ca nou ...

din aia ziceam si eu ca e ff scump la bani aia,gasisem si eu la 180 lei, dar am zis sa intreb si aici sa vad daca are omul si cati bani cere..dar am ramas putin mirat..nah asta e fiecare cere cat vrea pe marfa lui :)
pana una alta am facut din 3 electromotoare 1 :)) ..care la baza e de golf 1,fara reductor :D dar ma folosesc bine de el:twisted: merge ca nou :)

clau lcf 03-05-10 20:15

Re: VW Vento - Proprietari
 
PROBLEMA baieti. Avand jumatate de prag de pe dreapta cam slab prins, ieri intr-un viraj la 150 km/h mi l-a luat vantul. L-am cautat o perioada, dar nimic. E pe camp. Maine ma duc inapoi dupa el la vreo 90 de km. Sper sa il gasesc. Daca nu o sa dau de el, stiti vreo oferta? Pragul ornament pe partea dreapta. Jumatatea din fata si plasticul de deasupra de vine pe tot pragul. Ms ms

clau lcf 05-05-10 00:07

Re: VW Vento - Proprietari
 
Am fost si nu am gasit nimic.....:(

clau lcf 09-05-10 19:30

Re: VW Vento - Proprietari
 
Baieti vand trapa de pe corrado, pt ca nu se potriveste perfect. Trapa este de golf 3, presupun ca merge si pe vento. Asta e link ul... https://forum.4tuning.ro/501-anunturi...ml#post3346573

claus_tazz 11-05-10 01:08

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut la toti..akum am intrat si eu aici la voi...am si eu un ventoliksi am ceva mai multe modifikari facute:D o sa revin si ku niste pozici dupa ce dau de kap kum sa le pun...

clau lcf 11-05-10 12:04

Re: VW Vento - Proprietari
 
Sa il stapanesti sanatos !!! Ce dotari are, ce motor, cat ai dat pe el?

big bastard 11-05-10 12:42

Re: VW Vento - Proprietari
 
salutare tuturor

incep sa fac crize de nervi ...azi a aparut o noua belea.....inchiderea centralizata; inchid usile din cheie si cand vreau sa le deschid imi coboara doar geamurile iar usile nu se deschid ca sa nu mai pun la socoteala ca nici alarma nu se dezactiveaza (fiind ce-a dinfabrica se activeaza si dezactiveaza cand inchid respectiv deschid usile din cheie), am incercat sa deschid usa tragand de pinul de la coltul geamului dar nicio sansa pt ca sa face vacum permanent deasemeni fara rezultat. va rog dati-mi o solutie. raman dator

catav 11-05-10 18:48

Re: VW Vento - Proprietari
 
7 Attachment(s)
am si eu un vento.
Data nasterii: 07.1994
Motor 1.9TDI, 1Z, 90cp, 4geamuri electrice +trapa. in rest fara abs, clima sau airbaguri. am luat`o asa sa scot o taxa mica. Are discuri pe spate.
Schimbat la ea ulei, placute frane fata+spate, Telescoape fata, flanse, capete de bara. I-am montat si o cotiera, niste huse, un set de difuri pe spate, schimbat dif portiera, niste becuri pt far albastre si cam atat. la aspect as face cateva modificari dar nu sa ma abat foarte mult de la original.
Pun jos si cateva poze mai vechi. Cand voi mai face altele noi voi mai posta.

NightDevil 11-05-10 23:17

Re: VW Vento - Proprietari
 
cumpar faruri + capota de vento ... [email protected]

claus_tazz 11-05-10 23:48

Re: VW Vento - Proprietari
 
7 Attachment(s)
merci frumos clau
an 1993 motor 2.0i suspensie sport.skimbate toate consumabilele(adik placute frane ,filtre ,si multe altele)niste boxe bune spate un tub in portbagaj si eu zik k sta destul de bine...alte mici modifikari facute d emine dar cred k cel mai bine vor vb pozele.... pozele sunt ceva mai vechi dar o sa revin ku altele mai noi.....

geomar 12-05-10 17:09

Re: VW Vento - Proprietari
 
frumoasa masina, bafta la ea.banuiesc faptul ca interiorul este vopsit, am mai vazut ceva asemanator la un golf 3 dar era un autocolant de 2-3 mm grosime in culoarea mahonului

mafteicon 12-05-10 18:48

Re: VW Vento - Proprietari
 
ptr claus: ai vrut sa scapi de ea? am vazut-o la variante. si eu am vrut sa o dau, dar m-am razgandit. decat sa o dau degeaba mai bine o pastrez. sunt masini super la piese consumabile. preturi de preturi ptr. buzunarele din timpurile pe care le traim! bafta! si multi KM.


All times are GMT +2. The time now is 09:15.

- Copyright 2026 4Tuning