Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Piatra-Neamt (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt.html)
-   -   Roman (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt/44061-roman.html)

scturoag 19-01-09 17:44

Re: Roman
 
Nick , tocmai am aflat :) Supra aia e vanduta in Anglia dupa 2 sapt ce a venit cu ea. nu are nici o problema , nimic , merge tun:) dar e vanduta in Anglia.

Dragosh_Asb 19-01-09 17:44

Re: Roman
 
nck xx n-am zis nimic despre masini,cred ca m-ai confundat :P pai ma tentase si pe mine sa cumpar una dar costa destul de mult,oricum e grozava :)

nck_xx 19-01-09 17:49

Re: Roman
 
Era grozava masina numai ca pacat ca era RHD.....am avut si eu ocazia sa merg cu vreo 2 masini RHD cu un land cruiser si un 406 coupe si chiar in fata pe locul din stanga.....ce pot sa spun ca pe drumuri cu numai o banda e cel mai urat sa le conduci
Si sa ma scuzi Dragosh_Asb daca te-am inteles gresit

scturoag 19-01-09 17:54

Re: Roman
 
Eu conduc in fiecare zi un Land Cruiser Benzinar(2006)( B 70 XYD) 4.0 vvt-i de la 265 de cai(stock) adus la 311 . crede-ma ca traiesc un vis de fiecare data cand ma urc la volan , si mai am ocazia mai rar sa pun mana pe S-type ala roshu (B 41 CWH) :X :D .

nck_xx 19-01-09 17:55

Re: Roman
 
Acel S-type nu e cel din fata hotelului?

Dragosh_Asb 19-01-09 17:56

Re: Roman
 
nici o problema nck :) e dificil cu volan pe dreapta, nu m-as urca intr-una decat daca ar fi modelul de Evo lancer de 400 caluti

scturoag 19-01-09 17:59

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by nck_xx (Post 1993754)
Acel S-type nu e cel din fata hotelului?

Ba da :) dar pun mana mai rar pe el ca are treaba mama cu el :)

Dragosh_Asb 19-01-09 18:00

Re: Roman
 
stiu si eu S-Type-ul , imi place,ce performante are?

nck_xx 19-01-09 18:01

Re: Roman
 
Am observat ca il conduce o doamna;)).....da tu conduci prin oras?

nck_xx 19-01-09 18:04

Re: Roman
 
Dragos cumva ai un Lancer negru cu plafon rosu?

scturoag 19-01-09 18:04

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by Dragosh_Asb (Post 1993770)
stiu si eu S-Type-ul , imi place,ce performante are?

Nu`i cine stie ce , are un motor 2.7 TurboDiesel cu 207bhp(stock) , acum dupa ce ii resoftat si schimbata evacuarea cu una sport by jaguar , are in jur de 230. oricum . o masina fiabila , confortabila , frumoasa , luxoasa si necostisitoare.

Quote:

Originally Posted by nck_xx (Post 1993773)
Am observat ca il conduce o doamna;)).....da tu conduci prin oras?

Pai doamna care il conduce e mama , il conduc prin oras , dar foarte rar pun mana pe el ti-am spus , cu toyota ies in fiecare zi aproape :)

nck_xx 19-01-09 18:06

Re: Roman
 
Inseamna ca ai ceva tupeu de conduci prin oras.....eu nu am curaj:D

Dragosh_Asb 19-01-09 18:08

Re: Roman
 
nu nu nck, eu conduc solenza tatei deocamdata :P dar stiu lancer-ul de care zici,imi place sunetul care il scoate

scturoag 19-01-09 18:08

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by nck_xx (Post 1993795)
Inseamna ca ai ceva tupeu de conduci prin oras.....eu nu am curaj:D

Pai , totusi , conduc cu bun simt , imi pun centura , nu ma urc beat la volan , merg in cet , si respect regulile de circulatie , si nu ma sparg in figuri in oras:) daca imi vine mie cheful sa ma invart sau ma duk pe coclauri cuplata 4x4 , ma duc in carto drom sau la kaufland nu in oras :)

nck_xx 19-01-09 18:10

Re: Roman
 
Bine ca ti-o dau ai tai.....mie mi-ar da masina de cap daca i-as cere sa ma plimb cu ea:D

Dragosh_Asb 19-01-09 18:12

Re: Roman
 
pai de ce n-au incredere in tine?

scturoag 19-01-09 18:12

Re: Roman
 
Pai de ce zic ca pe jaguar pun mai greu mana , ca mama nu prea mi-o da , si cand mi-o da imi spune sa ma duc direc in carto-drom , cu toate ca ea nu stie ca s-au construit blocuri acolo :)) iar tata mi-o da ca are incredere in mine , stie cum merg , de multe ori mai era la petreceri si era beat si il duceam eu acasa :)

26WRC 19-01-09 18:16

Re: Roman
 
Salut baieti!vad ca ne'am strans cativa pe aici, poate facem si noi o intalnire, sau mergem toti la intanirea de la piatra ce ziceti?

nck_xx 19-01-09 18:16

Re: Roman
 
Pai Dragos avand in vedere faptul ca in toamna abia imi iau carnetu nu imi dau masina sa ies pe drumuri cu ea....pe cand cand ma duc la tara imi da masina si pot sa ma plimb cu ea cat vreau....doar sa ajunga motorina pt ca sa ne intoarcem:D.....incredere are tata in mine......cand ma duc cu el la spalatorie el pleaca si bea o cafea imi lasa mie cheile sa bag masina si sa am grija de ea
Bogdane eu nu prea am cum sa ajung la Piatra....cred ca mai bine daca ne-am strange la noi la inceput pana ne mai formam si gasim impatimiti ai tuningului

scturoag 19-01-09 18:17

Re: Roman
 
Pai am vorbit cu Morpheusmaster , sa facem la roman , eu deja am cum sa aduc 12-13 baietii cu masini . si pana atunci mai fac rost de vreo 2-3 :)

Dragosh_Asb 19-01-09 18:20

Re: Roman
 
aaaa permisul era problema,lasa ca el se rezolva ,bine ca are incredere, aveam prieteni care nu pupau masina decat cu tata in dreapta :) salut WRC, e o idee buna cu piatra, ps. lipsesc 2 ore, seara buna !

scturoag 19-01-09 18:20

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by nck_xx (Post 1993843)
Pai Dragos avand in vedere faptul ca in toamna abia imi iau carnetu nu imi dau masina sa ies pe drumuri cu ea....pe cand cand ma duc la tara imi da masina si pot sa ma plimb cu ea cat vreau....doar sa ajunga motorina pt ca sa ne intoarcem:D.....incredere are tata in mine......cand ma duc cu el la spalatorie el pleaca si bea o cafea imi lasa mie cheile sa bag masina si sa am grija de ea

E altceva sa bagi masina in garaj sau sa circuli pe drumu de tara unde nu sunt multe masini , crede-ma primele zile in trafic cu masina era un stress ptr mine . nu stiam regulile toate , ma claxonau , ma incadram gresit , de multe ori ma repezeam sa ma bag pe banda din dreapta si era intermitenr la dreapta si opream acolo ca eu trebuia sa o iau tot inainte si etc , primele zile au fost un cosmar , si frica de politie la fel , daca vedeam o duba ceva , ma panicam acceleram , frana, ma ascundeam , dar nu avea nimeni nimic cu mine , de frica . acum m-am obisnuit , e totul ok:)

nck_xx 19-01-09 18:28

Re: Roman
 
Asa e daca stii ca nu ai plasticul in portofel....cand am invatat sa conduc am inceput in carto-drom si conduceam printre masini de la scoli de soferi si imi era putin frica nici nu cunosteam dimensiunile masinii eram foarte incordat.....acum m'am obisnuit dupa aproape 3 ani numai ca nu imi place sa stau cu ambele maini pe volan m'am invatat rau si cand ma gandesc ca la scoala trebuie sa ma invat cu ambele maini....:D

26WRC 19-01-09 18:28

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 1993854)
E altceva sa bagi masina in garaj sau sa circuli pe drumu de tara unde nu sunt multe masini , crede-ma primele zile in trafic cu masina era un stress ptr mine . nu stiam regulile toate , ma claxonau , ma incadram gresit , de multe ori ma repezeam sa ma bag pe banda din dreapta si era intermitenr la dreapta si opream acolo ca eu trebuia sa o iau tot inainte si etc , primele zile au fost un cosmar , si frica de politie la fel , daca vedeam o duba ceva , ma panicam acceleram , frana, ma ascundeam , dar nu avea nimeni nimic cu mine , de frica . acum m-am obisnuit , e totul ok:)

eu n'am avut probleme de astea, dar uneori merg asa de tare prin oras in cat si eu am sperii si am permis de cateva zile... sunt cam coxar si consumul e cam maricel stau numai in ture chiar daca am motor mic, de acum o sa merg si eu mai incet nu numai frica de accidente dar ma gandesc si la masina..
eu ma duc vineri la piatra sa'mi iau permisul ca acum merg cu dovada si o sa ma duc si seara la intalnirea de la stadion

scturoag 19-01-09 18:31

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by nck_xx (Post 1993882)
Asa e daca stii ca nu ai plasticul in portofel....cand am invatat sa conduc am inceput in carto-drom si conduceam printre masini de la scoli de soferi si imi era putin frica nici nu cunosteam dimensiunile masinii eram foarte incordat.....acum m'am obisnuit dupa aproape 3 ani numai ca nu imi place sa stau cu ambele maini pe volan m'am invatat rau si cand ma gandesc ca la scoala trebuie sa ma invat cu ambele maini....:D

tu conduci de 3 ani ... eu de 9 :)

nck_xx 19-01-09 18:34

Re: Roman
 
Eu am mers cam mult cu fratimiu si m'am cam obisnuit cu condusul agresiv si din "pacate" mi'a cam intrat si asta in sange:D....lui fratimiu ii ardea o data sa faca curse cu passat'u prin roman...cred ca am facut cu el mai putin de 5 min de acasa (de langa lukoil) pana in piata mica

scturoag 19-01-09 18:37

Re: Roman
 
ai facut prea mult 5 minute :))

nck_xx 19-01-09 18:40

Re: Roman
 
am luat'o pe la casa casatoriei iar acolo in curba la stanga a tras frana de mana ce mijto s'a dus masina....si era si un pic ud si patina in continuu.....2 zile cat a fost atunci acasa masina nu a avut consum mai mic de 9-10:))

scturoag 19-01-09 18:41

Re: Roman
 
pey si eu cand ma duc cu masina pe coclauri si o cuplez 4x4 nici eu nu am consum mai mik de 16.5% :)))

Dragosh_Asb 19-01-09 21:06

Re: Roman
 
senzatiile te fac sa uiti de consum

nck_xx 19-01-09 21:24

Re: Roman
 
aici ai dreptate dragos......cand simti ca te baga in scaun si simti adrenalina cum iti curge prin vene nici nu iti mai vine sa te uiti pe bord:D

Dragosh_Asb 19-01-09 21:29

Re: Roman
 
exact, pe viitor asa mi-ar placea sa am pentru viata de zi cu zi o masina normala cu motor sub 2.0 ... dar pentru zilele alea cand te mananca talpa si mana dreapta as vrea un motor ceva ( desi toti care m-au auzit au sarit mai tare ca mama ca e periculos si asa mai departe )

scturoag 19-01-09 21:29

Re: Roman
 
Eu ma uit frate :)) ca am motor de 4.0 turbo , super sugativa , eu cu 100ron nu fac Bacaul dus si intors :) iar cu un audi a6 1.9 tdi , cu 55 ron , a facut Iasiul dus si intors :)

VladM 20-01-09 21:33

Re: Roman
 
Pfff....se aduna lumea ! Eu mai am 1 an si 20 de zile pana la 18,deci mai am de asteptat. Tata nu-mi da masina nici sa-l omori ! Daca e vreo intalnire gasesc eu pe cineva,nu-i asa dragos(scturoag) ?:)) Salut

stefan_88 20-01-09 21:36

Re: Roman
 
observ ca incepe sa fie miscare pe la roman :) ...

scturoag 20-01-09 21:39

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 1996915)
Pfff....se aduna lumea ! Eu mai am 1 an si 20 de zile pana la 18,deci mai am de asteptat. Tata nu-mi da masina nici sa-l omori ! Daca e vreo intalnire gasesc eu pe cineva,nu-i asa dragos(scturoag) ?:)) Salut

Asha`i ... vii cu mine ! :)

Quote:

Originally Posted by stefan_88 (Post 1996919)
observ ca incepe sa fie miscare pe la roman :) ...

Salut Stefan ! inca nu e nimic , stai sa vin eu acasa(momentan sunt in anglia) sa vedeti activitate , am sa vin si cu poze , eu din vara trecuta sunt pornit tare pe lucrul asta , sa facem un meeting.

morpheusmaster 20-01-09 21:41

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by stefan_88 (Post 1996919)
observ ca incepe sa fie miscare pe la roman :) ...

Frate la noi a fost intotdeaua miscare...nu stiti voi, nu am vrut sa va spunem dar NOI SUNTEM CEI MAI MARI TUNNERI!!! 4tunningforum tuneri...adica suntem...dar ne place anonimatul...ne place sa vorbim pe forum...sa ne blituim pe strada cand ne vedem...dar nu oprim, nu ne intalnim...:)) e un nou mod de a face intalniri :)...ne intalnim pe forum, vb. pe forum. ne intrecem pe forum ;) (wrc, team luat coae...am bagat a 4a si am apasat butonu ne NoS si mam duuuuuss)...gata stefane, stai ca am terminat si o liniuta virtuala...cum ziceam...ei ***...nu se misca nimic...

stefan_88 20-01-09 21:41

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 1996944)
Asha`i ... vii cu mine ! :)



Salut Stefan ! inca nu e nimic , stai sa vin eu acasa(momentan sunt in anglia) sa vedeti activitate , am sa vin si cu poze , eu din vara trecuta sunt pornit tare pe lucrul asta , sa facem un meeting.

pai te asteptam ... :)

scturoag 20-01-09 21:52

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by stefan_88 (Post 1996950)
pai te asteptam ... :)

Deja am vorbit cu vreo 7-8 baieti , o sa fie prezenti , si inca 2-3 care nu stiu inca , si nah , poate mai aduce Bogdan sau careva pe vreunul , am sa vorbesc si cu George Iftene sa vorbeasca cu TZG , stiu ca ei sunt prieteni , mai urmeaza de vorbit cu "Asafte" cu un Opel Astra Albastru (XIR are la nr)si cu cei mai importanti invitati ... Fratii Anania(2 Subaru WRX STI , Chrystler 300C West Coast Style , Dodge Ram) , sper sa vina ei 2 , daca vin . o sa faca un super show :)

morpheusmaster 20-01-09 21:55

Re: Roman
 
Frate...ii stiu si eu pe unii dintre ei...sa lasam la oparte oamenii care vad in masina aspirator de gagici...eu vb. de oameni pasionati de tuning...nu de talpari...nu vreau sa dau nume, doar am zis ce am avut de zis.


All times are GMT +2. The time now is 16:47.

- Copyright 2026 4Tuning