![]() |
Re: Roman
Nick , tocmai am aflat :) Supra aia e vanduta in Anglia dupa 2 sapt ce a venit cu ea. nu are nici o problema , nimic , merge tun:) dar e vanduta in Anglia.
|
Re: Roman
nck xx n-am zis nimic despre masini,cred ca m-ai confundat :P pai ma tentase si pe mine sa cumpar una dar costa destul de mult,oricum e grozava :)
|
Re: Roman
Era grozava masina numai ca pacat ca era RHD.....am avut si eu ocazia sa merg cu vreo 2 masini RHD cu un land cruiser si un 406 coupe si chiar in fata pe locul din stanga.....ce pot sa spun ca pe drumuri cu numai o banda e cel mai urat sa le conduci
Si sa ma scuzi Dragosh_Asb daca te-am inteles gresit |
Re: Roman
Eu conduc in fiecare zi un Land Cruiser Benzinar(2006)( B 70 XYD) 4.0 vvt-i de la 265 de cai(stock) adus la 311 . crede-ma ca traiesc un vis de fiecare data cand ma urc la volan , si mai am ocazia mai rar sa pun mana pe S-type ala roshu (B 41 CWH) :X :D .
|
Re: Roman
Acel S-type nu e cel din fata hotelului?
|
Re: Roman
nici o problema nck :) e dificil cu volan pe dreapta, nu m-as urca intr-una decat daca ar fi modelul de Evo lancer de 400 caluti
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
stiu si eu S-Type-ul , imi place,ce performante are?
|
Re: Roman
Am observat ca il conduce o doamna;)).....da tu conduci prin oras?
|
Re: Roman
Dragos cumva ai un Lancer negru cu plafon rosu?
|
Re: Roman
Quote:
Quote:
|
Re: Roman
Inseamna ca ai ceva tupeu de conduci prin oras.....eu nu am curaj:D
|
Re: Roman
nu nu nck, eu conduc solenza tatei deocamdata :P dar stiu lancer-ul de care zici,imi place sunetul care il scoate
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
Bine ca ti-o dau ai tai.....mie mi-ar da masina de cap daca i-as cere sa ma plimb cu ea:D
|
Re: Roman
pai de ce n-au incredere in tine?
|
Re: Roman
Pai de ce zic ca pe jaguar pun mai greu mana , ca mama nu prea mi-o da , si cand mi-o da imi spune sa ma duc direc in carto-drom , cu toate ca ea nu stie ca s-au construit blocuri acolo :)) iar tata mi-o da ca are incredere in mine , stie cum merg , de multe ori mai era la petreceri si era beat si il duceam eu acasa :)
|
Re: Roman
Salut baieti!vad ca ne'am strans cativa pe aici, poate facem si noi o intalnire, sau mergem toti la intanirea de la piatra ce ziceti?
|
Re: Roman
Pai Dragos avand in vedere faptul ca in toamna abia imi iau carnetu nu imi dau masina sa ies pe drumuri cu ea....pe cand cand ma duc la tara imi da masina si pot sa ma plimb cu ea cat vreau....doar sa ajunga motorina pt ca sa ne intoarcem:D.....incredere are tata in mine......cand ma duc cu el la spalatorie el pleaca si bea o cafea imi lasa mie cheile sa bag masina si sa am grija de ea
Bogdane eu nu prea am cum sa ajung la Piatra....cred ca mai bine daca ne-am strange la noi la inceput pana ne mai formam si gasim impatimiti ai tuningului |
Re: Roman
Pai am vorbit cu Morpheusmaster , sa facem la roman , eu deja am cum sa aduc 12-13 baietii cu masini . si pana atunci mai fac rost de vreo 2-3 :)
|
Re: Roman
aaaa permisul era problema,lasa ca el se rezolva ,bine ca are incredere, aveam prieteni care nu pupau masina decat cu tata in dreapta :) salut WRC, e o idee buna cu piatra, ps. lipsesc 2 ore, seara buna !
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
Asa e daca stii ca nu ai plasticul in portofel....cand am invatat sa conduc am inceput in carto-drom si conduceam printre masini de la scoli de soferi si imi era putin frica nici nu cunosteam dimensiunile masinii eram foarte incordat.....acum m'am obisnuit dupa aproape 3 ani numai ca nu imi place sa stau cu ambele maini pe volan m'am invatat rau si cand ma gandesc ca la scoala trebuie sa ma invat cu ambele maini....:D
|
Re: Roman
Quote:
eu ma duc vineri la piatra sa'mi iau permisul ca acum merg cu dovada si o sa ma duc si seara la intalnirea de la stadion |
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
Eu am mers cam mult cu fratimiu si m'am cam obisnuit cu condusul agresiv si din "pacate" mi'a cam intrat si asta in sange:D....lui fratimiu ii ardea o data sa faca curse cu passat'u prin roman...cred ca am facut cu el mai putin de 5 min de acasa (de langa lukoil) pana in piata mica
|
Re: Roman
ai facut prea mult 5 minute :))
|
Re: Roman
am luat'o pe la casa casatoriei iar acolo in curba la stanga a tras frana de mana ce mijto s'a dus masina....si era si un pic ud si patina in continuu.....2 zile cat a fost atunci acasa masina nu a avut consum mai mic de 9-10:))
|
Re: Roman
pey si eu cand ma duc cu masina pe coclauri si o cuplez 4x4 nici eu nu am consum mai mik de 16.5% :)))
|
Re: Roman
senzatiile te fac sa uiti de consum
|
Re: Roman
aici ai dreptate dragos......cand simti ca te baga in scaun si simti adrenalina cum iti curge prin vene nici nu iti mai vine sa te uiti pe bord:D
|
Re: Roman
exact, pe viitor asa mi-ar placea sa am pentru viata de zi cu zi o masina normala cu motor sub 2.0 ... dar pentru zilele alea cand te mananca talpa si mana dreapta as vrea un motor ceva ( desi toti care m-au auzit au sarit mai tare ca mama ca e periculos si asa mai departe )
|
Re: Roman
Eu ma uit frate :)) ca am motor de 4.0 turbo , super sugativa , eu cu 100ron nu fac Bacaul dus si intors :) iar cu un audi a6 1.9 tdi , cu 55 ron , a facut Iasiul dus si intors :)
|
Re: Roman
Pfff....se aduna lumea ! Eu mai am 1 an si 20 de zile pana la 18,deci mai am de asteptat. Tata nu-mi da masina nici sa-l omori ! Daca e vreo intalnire gasesc eu pe cineva,nu-i asa dragos(scturoag) ?:)) Salut
|
Re: Roman
observ ca incepe sa fie miscare pe la roman :) ...
|
Re: Roman
Quote:
Quote:
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
Quote:
|
Re: Roman
Frate...ii stiu si eu pe unii dintre ei...sa lasam la oparte oamenii care vad in masina aspirator de gagici...eu vb. de oameni pasionati de tuning...nu de talpari...nu vreau sa dau nume, doar am zis ce am avut de zis.
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:47. |
- Copyright 2026 4Tuning