![]() |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
da a mai fost sau mai este unul pe la billa ... galben ... vazusem poze pe undeva dar nu mai stiu ...unde
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Poze am vazut si eu in acelasi loc unde era si ala portocaliu!Da nu a mai aparut nici o poza cu nici unul...!
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
10 Attachment(s)
M-am dus cu ideea, sa sun la poarta la om sa il rog sa scoata dodgeul viper din garaj sa fac cateva poze!Cand am ajuns,surpiza,masina era in curte!Am sunat la poarta dar nu era nimeni acasa,am facut cateva poze printre gard!O sa mai merg,poate il gasesc acasa sa fac cateva poze si din spate,poate la motor,interior ;)!Cateva date tehnice: Dodge Viper Snakeskin de 150.000 dolari. O firmă de tuning auto din Statele Unite a scos pe piaţă 20 de exemplare, adică o ediţie limitată. . Bijuteria pe patru roţi are un motor de 8,4 litri cu 10 cilindri în V. Un "monstru" care consumă 25 de litri de benzină în oraş, dar prinde suta în mai puţin de 4 secunde. "Interiorul este din piele şi în scaune are inserţii de piele de şarpe.Caroseria este realizată integral din carbon.
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
la ce masina are... putea sa plateasca pe unu cu 50 de mii sa`i dea protectia jos de pe usa de la garaj ... si sa isi schimbe gardu lateral:)))
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Alaturi sta un mosnegut linistit ;);)!E prima data cand vad masina in curte,de cate ori ma duc e in garaj probabil!Eu am venit si iesea cineva din curte si intra iesea si intra cu ceva in mana si l-am intrebat pe tata: ala e patronu?Si tata a zis ca nu e el...el a bagat masina intr-o parcare si discuta cu cineva si eu ma plictiseam si m-am dus pana la poarta lui si am dat cu ochi de dodge!Am fugit repede,am luat camera si am sunat la poarta de 3 ori in interval de 2 ore!M-am spanzurat pe gardu ala cum am putut si am facut cateva poze!Mai are si dita cainele:(:(:(!Tata merge in copou la persoana aceea in fiecae wekeend,poate wekeendul viitor gasesc propietarul dodgeului acasa!Acum era bine ca era in curte...asa cand e in garaj,deranjez omul...!
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
6 Attachment(s)
Multumesc mult D3mON!Raman dator ;);)!
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
VIPERUL numai 25 in oras consum? Glumesti....crede-ma...ala ia 25 la drum intins.Se duce la peste 30---cam in 35
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Porpietarul asa a declarat pentru ziar,tot ce am scris la date tehnice, sunt vorbele propietarului luate dintr-un ziar!Sper sa ma duc wekeendul viitor,sa-l gasesc acasa si o sa il intreb mai multe chestii,cum ar fi:ce l-a facut sa cumpere un viper si nu un f430 sau un gallardo,cat consuma,daca are de gand sa il vanda,etc.!
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
5 Attachment(s)
Nu stiu daca e asa tare, am vazut-o in azi in fata la hala centrala, am mai vazut o toyota MR2 cu numere de Iasi :D!
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Limo vezi ca umbla prin Iasi un Mondeo ST 2008 ... ceva in genu
http://davidshanahan.files.wordpress...d-mondeo-2.jpg cauta`l :P |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
3 Attachment(s)
Multumesc mult CRyS',multumesc la toti cei care ma tin la curent cu masinile din Iasi!Va multumesc!Am vazut un chrysler 300c limuzina si un lincoln town car (cred) de vanzare amandoua la iesire din Iasi,dupa Caremil, pe dreapta!Am mai vazut un CLS AMG,cel putin asa scria (CLSul era parcat in Pacurari si era cu numere de Franta)!Multumesc celor care au avut rabdare cu mine, multumesc in special lui CRyS' ca mi-ai edita posturile de n ori si ca ai avut rabdare cu mine si inca are !
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
ar trebui sa iti faci o lista ... sa notezi tot ce ai de pozat ..;))
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Stai calm,le retin (la varsta asta am numai masini in cap ) : pe primul loc este f430, pe locul 2 este DB9 iar locul 3 este S 63 AMG,cam atat mai important :D!
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Limuzina, vorbesc la modul cel mai serios, ar trebui sa fii fotograf pentru cei de la ziare gen Cancan. Ei au nevoie de oameni care sa caute masini tari (si nu numai) si sa le pozeze.
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
300c-ul ala e ala de la hotel Europa ?sau asta e altul
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Ala de la Europa parca avea numarul "personalizat". Ca si Audi-ul, BMW-ul...
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
1 Attachment(s)
Era in parcare la Mall,se uita un gardian urat la mine si de asta nu am facut poze din toate unghiurile!Dupa parerea mea nu este AMG...!
P.S:Chryslerul de la hotel Europa avea LMO la numar ( cred)! |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Ai dreptate...LMO avea la numar...mi-ai adus aminte:)
Nu sunt sigur ca e AMG...nu cred ca mai avea sigla 4matic. Alte elemente "ciudate" nu avea? De obicei modelele AMG au si jante schimbate...la interior mai apar ceva modificari... |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Absolut nimic,m-am uitat si pe tetiere si la ceasurile de bord si la jante,nu avea nici o inscriptie AMG!
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
2 Attachment(s)
CL 500! Mai aveam o poza cu el din fata,dar nu o gasesc. (Am aflat unde are casa propietarul Aston Martinului ;) )
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
12 Attachment(s)
Am iesit la o plimbare : Un Cadilac CTS in Piata Unirii in parcare la hotel Unirea, pe Independentei un Bentley (cel cu MEM la numar) a intrat in parcare si eu bucuros alergam sa traversez si cand colo a intrat pe o parte si a iesit pe cealalta,Bentleyul crem l-am vazut pe Copou,Toyota MR2 de care va spuneam cu cateva zile in urma tot pe Copou si un Audi in Piata Unirii!De Ferrari si Aston Martin nici urma :sad::sad:!
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
6 Attachment(s)
a6 e a unui prieten de familie e bestial ;) si tot odata f. vechi
bucurate de mai multe poze limuzina! ;) scz de claritate dar is de vreo 2 ani;)) Attachment 568775 Attachment 568776 Attachment 568777 Attachment 568778 Attachment 568779 Attachment 568780 |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
https://www.youtube.com/watch?v=fDAYqlo-V2w eu am turbat cand am vazut::|:|:|:!
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
1 Attachment(s)
Am reusit sa fac doar 1 poza,ce masina este ???
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Cred ca e un Mitsubishi GTO...
http://the-car-club.co.uk/Images/Pic...005%5D-400.jpg |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
in ce stil se uita tipa din spate la tine limuzina... esti chiar asa frumos?:))))
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Limuzina....vaneaza o Corsa OPC albastra cu nr rosii... :P
Indice: ori la piatza de la Hala Centrala, ori la cea din Alexandru...ori pe Splai Bahlui ...! |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
ori in garaj ;)
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Masina sta numai in garaj:) Ies la plimbare cu ea o data sau de 2 ori maxim pe saptamana.Sunt perioade cand o scot o data la 2 saptamani:) :lol: Masina momentan are numere rosii fiindca am luat-o pe data de 9 iunie de la dealer.Va primi nr negre definitive de bucuresti luna viitoare pe 9 iulie;) Deci in concluzie,limuzina,te admir ca esti un tip caruia ii place sa pozeze masini prin iasi,dar a mea e greu sa o prinzi in trafic deoarece ii place sa hiberneze prin garaj...:lol: Cu respect,Cazimir
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
mai bine nu spuneai .. 8-| prima oara te intreaba unde stai de acuma... si vine sa i`o scoti din garaj sa ii faca poze din toate unghiurile... ca si povestea cu viper`ul.. oricum din partea mea felicitari pt exemplar!
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Asa D3mON fi rau,baga-i porstii in cap!Stai linistit ca deja iam trimis un privat ;););)!Da totusi la ala cu dodgeul se merita ...totusi e un dodge viper!Nu o sa ma duc acasa la om pt un Opel,sa fim seriosi:D!La Ferrari,Aston Martin,Viper da...acolo se merita:D!
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
L-am vazut si eu pe Pacurari!Unde l-ai vazut ca nu imi dau seama??
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Langa mitropolie , cum cobori de la primarie spre petron
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Cu putin noroc,maine am sa va fac o surpriza!Totul e sa am putin noroc ;)!
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
limo ... gaseste toyota mr2 ul ca e prea bestial.. e pe pacurari pe la 2-3 noaptea mereu.
ah..si vezi ca e si un topic cu kitch tunning.. acolo cred ca ai avea mai multe victime.. doar sa nu te ia proprietarii la bataie.. |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
acel mr2 spyder .. se gaseste cel mai des in fatza la Warda
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:25. |
- Copyright 2026 4Tuning