Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   B 64 M V P (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/22107-64.html)

B-64-MVP 19-01-12 19:24

B 64 M V P
 
4 Attachment(s)
uite aici cateva poze suplimentare cu termometru pe display verde si un alt model mai compact ! ! !

b08ygs 19-01-12 21:42

Re: B 64 M V P
 
Care este pretul pentru un astfel de kit? Tin sa cred ca display-ul se poate schimba,sa pui alta luminozitate:-P un electrician bun poate face operatiunea asta

Devu 19-01-12 21:52

Re: B 64 M V P termometru
 
Quote:

Originally Posted by B-64-MVP (Post 4835762)
Am reusit sa achizitionez un termometru special facut pentru logan de un electronist priceput, asa arata si va fi montat intre vitezometru si turometru ca in poze :twisted:! ! ! Arata temperatura exterioare si cea interioara cu ajutorul celor 2 senzorii ! ! !

Arata bine si pe albastru, e mai "fresh".

B-64-MVP 29-01-12 12:59

B 64 M V P
 
Merci Devu, da asa am considerat si eu, ca e mai fresh pe albastru ;) !!! Un kit complet cu doi senzori exterior-interior a costat 130 ron, pentru cei interesati dati un pm si va dau numarul de contact.

pokemonu` 12-02-12 20:51

Re: B 64 M V P
 
Foarte interesanta ideea de a pune termometrul ala in plafon , dar nici un bord nu arata rau ... succes

B-64-MVP 13-02-12 15:59

B 64 M V P Oglinzii Duster !!!
 
6 Attachment(s)
Cateva poze cu oglinzile de Duster 8), smirgheluite bine si pregatite pentru vopsit. Ramane sa cumpar doar sticlele (oglinzile) !!!! De montat le montez cand va fii vreme mai buna :) !!!

B-99-SAA 14-02-12 08:03

Re: B 64 M V P
 
Looking good :D Asta da investitie :)

ynp_46 14-02-12 15:27

Re: B 64 M V P
 
MVP-ule, alea de mcv ce faci cu ele?

B-64-MVP 15-02-12 23:30

Re: B 64 M V P
 
Nu am avut drace de mcv, nu m-au atras niciodata, sory, te serveam cu mare placere !!!

B-64-MVP 30-04-12 17:47

B 64 M V P
 
8 Attachment(s)
MVP-ul a primit un nou filtru de aer K&N :lol:!!!

911lau 30-04-12 18:39

Re: B 64 M V P
 
tare , vreau si eu =))

B-64-MVP 01-05-12 11:06

B 64 M V P
 
Pai cand ma satur eu de el ti-l pasez :lol:!!!!

B-64-MVP 01-09-12 23:30

B 64 M V P
 
12 Attachment(s)
Cateva poze cu interiorul si cu oglinzile de Duster, dupa care am stat 1 luna !!!!!

B-64-MVP 10-09-12 11:18

B 64 M V P
 
5 Attachment(s)
Au sosit si farurile 8) !!!
Faruri noi logan bixenon cu lupe Morimoto, diametru lentila: 2.8" , lampi: D2s 6000k, balaste digitale slim 35W, Angeleye alb !!!

valy1233 10-09-12 12:12

Re: B 64 M V P
 
se fabrica si faruri cu lupa? :grandpa:

b08ygs 10-09-12 12:37

Re: B 64 M V P
 
Da e fabricat de un custom shop :lol: se observa in poze siliconu transparent :-P

De ce nu a folosit silicon negru? Cred ca arata mult mai bine sau macar la asta transparent sa taie excesu:-P

B-64-MVP 10-09-12 14:28

B 64 M V P
 
4 Attachment(s)
Normal ca se fabrica si cu lupa, dar trebuie sa stii unde sa intrebi 8) ! ! !
YGS-ule nu le-am lipit eu, dar nu ma deranjeaza culoarea sau excesul de silicon , e mai bine ca e mai mult, ieri dupa montaj am fost direct la spalatorie si nu s-au aburit deloc, deci a iesit lucrare de nota 10 !!! Uite si cateva poze cu ele pe masina !!!!!

valy1233 10-09-12 15:09

Re: B 64 M V P
 
is putin cam mari,dar arata beton 8)

kupidhon 28-09-12 20:52

Re: B 64 M V P
 
cat ai dat pe difuzoarele din fata de jos, nu tweeterele , ce dimensiue au, esti multumit de le, de unde se pot achizitiona !!

B-64-MVP 29-09-12 19:03

B 64 M V P
 
Pai pe fata am Hertz Dieci de 16.5 cm si aproximativ 60-70 w, le-am luat de la un coleg din club, sunt super multumit de ele, mult mai bune ca MTX-urile de pe spate, din pacate acest model nu se mai fabrica, exista un inlocuitor la Hertz, dar merita toti banii !!!!

gandacu 29-09-12 21:52

Re: B 64 M V P
 
fratimiu poti sa+i dai foc te pupa fratele tau:-P

B-64-MVP 30-09-12 16:39

Re: B 64 M V P
 
n-ai sa vezi 8), cum sa-i dau foc, asta renaste din propria cenusa :twisted:, e data "dreak" !!!!

B-64-MVP 12-10-12 19:02

B 64 M V P
 
15 Attachment(s)
Ghetto Tuning !!!

ynp_46 13-10-12 16:56

Re: B 64 M V P
 
Frumos:-)

B-99-SAA 16-10-12 14:59

Re: B 64 M V P
 
LIKE! Ai dat in spray capota, nu?

B-64-MVP 16-10-12 17:40

B 64 M V P
 
13 Attachment(s)
Da capota e vopsita provizoriu, pana la "El grande finale ! ! !" cu vopsirea totala :D !!!
Alta lucrare la rand : lumini de gabarit Renault Laguna 2 pentru fetele de usi fata 8)! ! !

B-64-MVP 19-01-13 16:29

B 64 M V P
 
25 Attachment(s)
Ceva update-uri la MVP ! ! !

=> Volan PH2 imbracat in piele :lol:
=> Stop central full led Lexus Style :twisted:
=> Module leduri plafoniera ;)
=> Luminile de gabarit de Laguna portiere fata :idea:
=> Eliminat cele 3 centuri spate :rolleyes2
=> Insonorizat Polita spate + Inele MDF :!::!::!:
=> New player Pioneer DEH 1500UB 8)

Devu 20-01-13 12:57

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by B-64-MVP (Post 5206861)
Ghetto Tuning !!!

Clean like a baby's ass:!:

B-64-MVP 20-01-13 13:57

B 64 M V P
 
Cam asa Devu, mai are cateva locuri de astupat :D ! ! ! Merci ! ! !

B-99-SAA 22-01-13 14:31

Re: B 64 M V P
 
Misto volanu, o sa dea bine! :D

B-64-MVP 22-01-13 17:27

B 64 M V P
 
9 Attachment(s)
L-am urcat repede pe masina, nu mai aveam rabdare 8) ! ! !

Alex30 24-01-13 20:55

Re: B 64 M V P
 
Arata frumos,sa-l invarti cu placere.

PS: De unde l-ai luat si cu cat ? Un Pm daca e. Ms

ynp_46 24-01-13 21:47

Re: B 64 M V P
 
Foarte frumos volanul MPV-ule, sa il tocesti cu placere:-). Foarte frumos imbracat, meserias baiatu`8)

B997NDL 25-01-13 02:02

Re: B 64 M V P
 
zi-ne si noua unde ai imbracat volanul. :) arata beton. vrem si noi :D

B-64-MVP 25-01-13 21:02

B 64 M V P
 
Merci de complimente :lol:, volanul l-am achizitionat de pe forumul dedicat marcii autohtone LogaN, de la un coleg care si-a luat volan de Duster, a fost 250 cu tot cu transport, un pret bun zic eu ! ! ! Si de imbracat l-am trimis la colegul Leo Negrescu de la Craiova, acolo m-am lasat pe mana lui si iata ce a iesit ! ! !

ynp_46 25-01-13 21:17

Re: B 64 M V P
 
Opera de arta8)

B997NDL 25-01-13 21:37

Re: B 64 M V P
 
inca o intrebare. :) ce culoare are masina. da bine, dar e greu de identificat. :D

B-64-MVP 26-01-13 05:38

B 64 M V P
 
NDL-ule merci mult de apreciere ! ! ! Desigur si tie YNP-ule cu rosiatica ta ! ! ! Culoarea masini este un VERDE CAMELEON METALIZAT, care s-a fabricat la Mioveni intre 2005 - 2009 parca, e o culoare dementiala, atrage privirii, dar foarte pretentioasa, se mordareste repede, se vad zgarieturile si aproape orice "dent" :sad: ! ! ! Codul de uzina parca este asta TE51F

B-64-MVP 01-02-13 14:38

B 64 M V P
 
7 Attachment(s)
New stuff 8) ! ! !

ICE-M@N 07-02-13 09:16

Re: B 64 M V P
 
MVP-ule numai lucruri frumoase aduci la masina asta, tine-o tot asa.
P.S. : mai fa-i si tu o sedinata foto.


All times are GMT +2. The time now is 18:00.

- Copyright 2026 4Tuning