Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   my tuning r5 (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/212343-my-tuning-r5.html)

bujuKYL 13-05-11 11:49

Re: my tuning r5
 
sau nu-l intereseaza criticile si continua sa posteze munca lui anapoda si aiurea pe acea masina!

fazekasnfs 21-05-11 22:24

Re: my tuning r5
 
8 Attachment(s)
cateva poza

faustino 22-05-11 07:51

Re: my tuning r5
 
E pur si moueve.....

aleks 22-05-11 10:51

Re: my tuning r5
 
Toba aia chiar e ok...

bujuKYL 22-05-11 18:37

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 4342522)
Toba aia chiar e ok...

se putea si mai bine, mult mai bine! recunosti?

B XX ADI 22-05-11 22:02

Re: my tuning r5
 
sincer acum si voi sunteti prea carcotasi...toba cum a zis si aleks e ok:)

aleks 23-05-11 08:47

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by bujuKYL (Post 4343326)
se putea si mai bine, mult mai bine! recunosti?

Tobele HD sunt printre cele mai ok de pe piaţă, eu numai aşa ceva montez pe maşini, pentru că nu am niciun retur la garanţie, indiferent de motiv.

bujuKYL 23-05-11 21:48

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 4344531)
Tobele HD sunt printre cele mai ok de pe piaţă, eu numai aşa ceva montez pe maşini, pentru că nu am niciun retur la garanţie, indiferent de motiv.

eu unul am mers pe isotta imi place foarte mult sunetul care il provoaca fata de remus, sau multe altele!

o.s 24-05-11 19:38

Re: my tuning r5
 
mai asculta si tu lumea ca n-au fost idei rele.... cu banii pe care i-ai bagat in muzica faceai masina sa arate nemaipomenit.....

masina are potential dar singurele lucruri bune care l-ai facut sunt toba si bad boy-ul.....

am si eu o idee daca vrei asculti, daca nu, faci cum vrei....dar....pacat de masina ca r5 sunt din ce in ce mai rare ....

vopsesti-o si daca vrei neaparat in 2 culori fa-o rosu cu negru ( mai ai elemente negre pe masina si da mai bine)...ia-ti niste jante negre cu buza rosie (parerea mea e ca ar arata demential) si las-o mai pe burta .... si restu lasa-le stock....+ interioru finisat da cu bun gust nu ca pana acum....( lasa bordu negru tot....daca vrei iluminarea fa-o rosie...si vezi tu ce mai e de facut)...ideea ar fi s-o faci cat mai simpla si de bun gust...

bujuKYL 24-05-11 22:00

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by o.s (Post 4348529)
mai asculta si tu lumea ca n-au fost idei rele.... cu banii pe care i-ai bagat in muzica faceai masina sa arate nemaipomenit.....

masina are potential dar singurele lucruri bune care l-ai facut sunt toba si bad boy-ul.....

am si eu o idee daca vrei asculti, daca nu, faci cum vrei....dar....pacat de masina ca r5 sunt din ce in ce mai rare ....

vopsesti-o si daca vrei neaparat in 2 culori fa-o rosu cu negru ( mai ai elemente negre pe masina si da mai bine)...ia-ti niste jante negre cu buza rosie (parerea mea e ca ar arata demential) si las-o mai pe burta .... si restu lasa-le stock....+ interioru finisat da cu bun gust nu ca pana acum....( lasa bordu negru tot....daca vrei iluminarea fa-o rosie...si vezi tu ce mai e de facut)...ideea ar fi s-o faci cat mai simpla si de bun gust...

aia e! imi place gandirea ta! sa combine utilu cu placutu nici stock dar nici ca si acuma, ar putea so lase si cu barile originale si mai pe burta vorba ta! dar sa arate bine, ar merge un interior macar imitatie piele daca de piele nu are bani, motorul sa-l restaureze total sa-l faca ca si nou si multe altele dar daca nu vrea are avioane in cap! sincer...acum e alegerea lui iti dai seama! BANI LUI, MASINa LUI!!!

o.s 24-05-11 22:48

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by bujuKYL (Post 4348928)
aia e! imi place gandirea ta! sa combine utilu cu placutu nici stock dar nici ca si acuma, ar putea so lase si cu barile originale si mai pe burta vorba ta! dar sa arate bine, ar merge un interior macar imitatie piele daca de piele nu are bani, motorul sa-l restaureze total sa-l faca ca si nou si multe altele dar daca nu vrea are avioane in cap! sincer...acum e alegerea lui iti dai seama! BANI LUI, MASINa LUI!!!


ai dreptate dar nu cred ca el merita masina aia.....adica mai mult o strica in loc sa iasa ceva frumos...

eu chiar mam bucurat cand am vazut ca masina mea a fost batjocorita si dupa aceea a ajuns pe mainile mele...





inca un sfat....da jos ledurile si neoanele k dai rau in kitch....mai rau decat ai dat-o deja...:)

o.s 24-05-11 23:03

Re: my tuning r5
 
serios... nu vrei sa vinzi masina? ofer pe ea 300e in toamna ma c si-o iau....
poate unii vor rade ca nu merita dar eu vad potential in masina...

bujuKYL 25-05-11 08:52

Re: my tuning r5
 
6 Attachment(s)
ispirate de undeva daca nu ai sursa de inspiratie!!1...uite postez cateva poze sa vezi o mica-mare mare mare diferenta! si mai simple si tunate!

o.s 25-05-11 12:35

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by bujuKYL (Post 4349706)
ispirate de undeva daca nu ai sursa de inspiratie!!1...uite postez cateva poze sa vezi o mica-mare mare mare diferenta! si mai simple si tunate!

ala albastru e demential:X

tm8bnz 25-05-11 16:52

Re: my tuning r5
 
Sunteti offtopic,lasati omul sa isi exprime creativitatea pt amuzamentul nostru !
Orice sfat de bun gust va fi (posibil) sters !

o.s 27-05-11 18:34

Re: my tuning r5
 
nu mai faci nimica cu masina??

un "TUNNING" , ceva?

fazekasnfs 28-05-11 11:13

Re: my tuning r5
 
6 Attachment(s)
Un pic de lucru .

renaulr5 02-06-11 10:27

Re: my tuning r5
 
da ce faci acolo pregatesti pt Satu Mare???;))

fazekasnfs 02-06-11 13:52

Re: my tuning r5
 
aaaa.. nu numa amreparat motorul .

o.s 02-06-11 13:54

Re: my tuning r5
 
da ce-o avut.... ce modificari mai faci?:)

fazekasnfs 02-06-11 15:39

Re: my tuning r5
 
1 Attachment(s)
Ampus nou setmotor nou pompa de ulei nou filtru de ulei ,alt carburator solex alta chiulasa + garnitura nou disc pentru ambreaj,etc

o.s 02-06-11 15:41

Re: my tuning r5
 
Inca un alt lucru bun pe care l-ai facut.... Bravo....

Sa vedem ccu ce modificari mai vii in continuare

fazekasnfs 02-06-11 15:43

Re: my tuning r5
 
ok mersi acuma barele si grila vreau sa termin si pragurile.dupa aia trebe vopsit si un oglinz dreapta ,si mai am unpic de lucru cu bord .

o.s 02-06-11 15:55

Re: my tuning r5
 
spor la treaba si sa vii cu poze:)

graty 17 03-06-11 09:48

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4369612)
Ampus nou setmotor nou pompa de ulei nou filtru de ulei ,alt carburator solex alta chiulasa + garnitura nou disc pentru ambreaj,etc

cu banii care i-ai bagat in motoru asta iti cumparai un 1.4 turbo...

Cata_UNU 03-06-11 11:03

Re: my tuning r5
 
Turbo! :lol:

faustino 03-06-11 11:09

Re: my tuning r5
 
Rugam banarea lui graty pentru idei folositoare...:lol:

expres 04-06-11 10:42

Re: my tuning r5
 
ba sincer omu e cam penibil ce face el !

DAR ! , eu apreciez ce faace .. totu vad ca e homemade si poate chiar se pricepe la unele chestii ... ca are gusturie de maroneata ... asta e alta parte :D

nu te poti caca in gusturile omului

trafy-vr6 04-06-11 10:44

Re: my tuning r5
 
este de apreciat totusi. Din greseli invata

BH 59 FIF 05-06-11 10:27

Re: my tuning r5
 
Cat ceri pe ceasul indicator din dreapta? https://forum.4tuning.ro/attachment.p...6&d=1304328948

graty 17 05-06-11 10:47

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by BH 59 FIF (Post 4375125)
Cat ceri pe ceasul indicator din dreapta? https://forum.4tuning.ro/attachment.p...6&d=1304328948

ceas de indicator:lol:

fazekasnfs 05-06-11 12:51

Re: my tuning r5
 
nuie devanzare.

BH 59 FIF 05-06-11 21:18

Re: my tuning r5
 
Ok. Ca idee, pot sa-ti dau pe el unul identic (doar ca Seri Jaeger - adica ca si ala de-l ai tu in mijloc) si ceva diferenta.

DaBotta 06-06-11 01:00

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by BH 59 FIF (Post 4376325)
Ok. Ca idee, pot sa-ti dau pe el unul identic (doar ca Seri Jaeger - adica ca si ala de-l ai tu in mijloc) si ceva diferenta.

Tu chiar crezi ca el intelege ceva din ce i-ai zis tu aici ? :))

fazekasnfs 06-06-11 12:28

Re: my tuning r5
 
Multumesc dar nu il scimb pentru ca asta amcautat.

Racer21 06-06-11 22:04

Re: my tuning r5
 
bai deci de la inceput am ras de n-am putut, la unele posturi de-ale tale chiar mi-au dat lacrimile (de ras bineinteles:lol:) . Esti criminal, cred ca dau subscribe la thredul asta numai sa vad ce mai pui :)))

Bine ca 4t n-are emoticonul =)), deoarece ar fi fost ultra-folosit aici :lol:

szoke_sz 06-06-11 22:13

Re: my tuning r5
 
nuie deras.=))

o.s 06-06-11 23:10

Re: my tuning r5
 
Ai mai facut ceva la masina....mai pune si tu niste poze:)

Eugen_TL 06-06-11 23:17

Re: my tuning r5
 
replies: 437
views: 26,260

De aceea lumea se uita la tv la toate "valorile", ii place caterinca-cola-seminte. :lol:

bujuKYL 06-06-11 23:19

Re: my tuning r5
 
toata lumea ii spune cam aceasi treaba! dar ce sa faci daca nu intelege si continua...nu pot intelege cum il iau majoritatea la batjocura si el nu are nici o reactie:rolleyes2!!!


All times are GMT +2. The time now is 22:38.

- Copyright 2026 4Tuning