Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Bagged (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/186089-e46-bagged.html)

moise 18-11-11 13:28

Re: E46 - Bagged
 
Felicitari pentru

http://www.stancenation.com/

Iar pe tumblr (un fel de site socializare/comunitate de bloggeri) poza ta este pe 5 blog-uri deja....

http://www.freshjuicebox.com/post/12962586365/lowbmw

http://7vnzro3.tumblr.com/post/12964...uicebox-lowbmw

http://chrisxvi.tumblr.com/post/1296...x-lowbmw#notes

http://antyon.tumblr.com/

http://iknowshit.tumblr.com/post/129...uicebox-lowbmw


Masina ta face inconjurul lumii..........

gbrheaton 18-11-11 13:33

Re: E46 - Bagged
 
pfff arata DEMENTIAL!!! bravo!!!

alexufo 18-11-11 16:30

Re: E46 - Bagged
 
vis indeplinit...

tupeu 24-11-11 18:55

Re: E46 - Bagged
 
5 Attachment(s)
Update: Anhelo ayes :)), numar mic pe fata, obd2 bluetooth :D

Next: continui la portbagaj, o sa fie lumini multe (led-uri), plexiglass, butelia polishata, oglinzi, etc...

inca sunt nelamurit de material, poate ma ajutati cu niste poze, portbagaje facute, am gasit ceva interesant, velur visiniu, arata interesant, culoarea e cu semnu intrebarii.

mareo 24-11-11 19:33

Re: E46 - Bagged
 
Ai reusit cu numarul?? :-)

tupeu 24-11-11 19:35

Re: E46 - Bagged
 
da, mersi mult de ajutor :) mare domn :D

bujuKYL 24-11-11 23:32

Re: E46 - Bagged
 
fratele meu esti incredibil!!! nu te opresti niciodata vrei sa fie cel mai kooooolll bmw din lume? sper sa reusesti chiar imi doresc asta!!! esti de invidiat pentru alti, este o arta curata si nebuna ceea ce faci tu!!! farurile sunt bestiale, numarul la fel, acum treci la fundul ei cu munca iti tin pumnii si sper sa iasa ceva:shock::shock::shock:....chiar imi doresc din tot dinadinsul sa fac cunostiinta cu bmw-ul tau personal!!!! cand am drumuri la cluj neaparat trebuie sa ti-l vad sa pot dormi noaptea linistit!!!:lol::D8)

lupalb 25-11-11 09:32

Re: E46 - Bagged
 
si unde va fi pozitionat numarul? ca sincer, la cum arata bara aia, nu prea ai unde sa il pui sa nu dea ca fiind din alt film....
eventual stiu eu, sa il pui pe laterala?? pe mijloc oricum nu cred ca are ce cauta.
Dar ... "anhelo" arata intr-un mare fel.... sunt CFL neon nu?

mabial 25-11-11 14:23

Re: E46 - Bagged
 
Am vazut-o prima data in ceva poze pe telefon la cineva nu mai retin ,am ramas afis,dupa care am avut ocazia sa o vad pe viu.Acuma dintr-o gresala am gasit topicul,nici nu stiam ca are topic.Felicitari pentru nivelul la care ai adus aceasta masina,felicitari pentru rabdarea,timpul,banii investiti .Merita pe deplin !Si acuma ca ti-am citit si topicul si am vazut ca nu ti-au agreat multi unele mutari,pana la urma tot de partea ta au ajuns ..secretul e sa astepti sa vezi rezultatul final si dupa aceea sa iti spui parerile.Cel mai mult imi place ca e TRANTITA nu gluma(ai si putin noroc cu air-ul) :)dar oricum e nebunie bmw-ul !

minimal.madness 26-11-11 21:20

Re: E46 - Bagged
 
Ba ejneboon cum arata masina :shock:
Felicitari pentru munca depusa.Arata ... de visss

DrifterGT 27-11-11 02:26

Re: E46 - Bagged
 
Felicitări pentru toată munca depusă. Așa mașină mai rar vezi.

gti_85 29-11-11 17:19

Re: E46 - Bagged
 
Absolut superba! https://forum.4tuning.ro/images/icons/icon14.gif

bogdy.ghetto 20-12-11 16:33

Re: E46 - Bagged
 
http://www.***********/photos/48790344@N05/5811946205/

tupeu 20-12-11 16:49

Re: E46 - Bagged
 
Mersi de poza, stiu masina, si tipu cunoaste masina mea, de pe stanceworks, ii plac borbet-urile :)) eu astept sa le schimb, si apropo de buza, modelu ala va fi la mine pe fata ;
Momentan lucrez la faruri, portbagaj, si la interior, dar cred ca va fii luuuunga iarna asta, asa ca am timp sa le fac pe toate pana voi iesi cu ea din nou pe strada :D

bogdy.ghetto 20-12-11 17:22

Re: E46 - Bagged
 
Nu ai pt ce! :) am vazut masina si ma dus cu gandu la tine...si daia ti-am trimis poza! Spor la treaba!

lupalb 20-12-11 17:42

Re: E46 - Bagged
 
inlocuiti * cu f lickr .com

BlackBC 20-12-11 18:36

Re: E46 - Bagged
 
Felicitari pentru masina, probabil cea mai cool din tara.

tupeu 31-12-11 13:54

Re: E46 - Bagged
 
La multi ani ! :)

https://youtu.be/0lNcQ-lyYng

iviTe 31-12-11 13:58

Re: E46 - Bagged
 
Blana! :twisted: La Multi Ani!

Devu 31-12-11 14:04

Re: E46 - Bagged
 
Cu siguranta cel mai frumos E46 din tara. Felicitari pentru toata munca depusa.

Sarbatori fericite, un an nou mai bun.

GJ 64 GAB 31-12-11 14:08

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4802153)

Foarte frumos !

La mulţi ani şi toate cele bune !

tupeu 26-01-12 21:58

Re: E46 - Bagged
 
1 Attachment(s)
Camber me?!?!? :)

GOGU_VL 26-01-12 22:11

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4849179)
Camber me?!?!? :)

DOAMNE FERESTE SI APARA :lol::lol: CAT DE FRUMOS ARATA DIN SPATE :shock:
ASA ARATA SI DIN LATERAL SI DIN FATA ?

Auras 26 27-01-12 20:57

Re: E46 - Bagged
 
Arata superb :shock:

florinfty 28-01-12 13:11

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4849179)
Camber me?!?!? :)

E deja wallpaper! Felicitari!

tupeu 28-01-12 13:22

Re: E46 - Bagged
 
10 Attachment(s)
Update: Farurile Quad Projectors modificate :) am ajuns in penultima faza cu ele, urmeaza sa le reglez, sa pun becurile si sa leg angel-urile si ce mai trebuie

xenon-ul va fi de 8000K, posibil pe faza lunga sa pun h7 pe led, am gasit ceva "tun" de 68 de leduri :),

asa, si la proiectoare voi schimba doar becurile sa fie la fel de 8000K, momentan sunt de 6000K, cine are nevoie sunt de vanzare :) H11

RIcKO 28-01-12 13:36

Re: E46 - Bagged
 
Ba , tu lasere faci acolo , inventezi ceva arme noi ? vai de capul meu cum arata , esti incredibil , cred ca toata rabdarea din lume e in tine ..:)))) ne vedem la vara la o sesiune de photo shooting sau laser shooting :)))))

bogdy.ghetto 28-01-12 13:52

Re: E46 - Bagged
 
8000K nu este prea albastra nuanta? parerea mea...eu zic ceva de 6000K era perfect! Spor la treaba!

tupeu 28-01-12 13:59

Re: E46 - Bagged
 
am stat pe ganduri sa pun de 10000 :) dar am renuntat la idee, eu zic ca in lupe o sa arate f bine 8000, la lumina si becurile halogen m-au satisfacut asa ca... chiar daca 6000 vede mai bine, vreau sa improspatez un pic imaginea masinii.

... si cu o culoare mai rece, va arata mai 'cool' :)))

alex_mecanicu2007 28-01-12 18:07

Re: E46 - Bagged
 
Bestial o iesit colegu:D adu farurile la meeting:))

alexufo 28-01-12 19:16

Re: E46 - Bagged
 
I: oare ce face acum la -15 grade bimeru???
R: isi asteapta farurile !!! si apoi primavara sa inceapa showurile

zepolikahhh_ 28-01-12 21:45

Re: E46 - Bagged
 
un pic cam inalta,zici ca e tractor :lol::lol:
e grava rau,sa te bucuri de ea in continuare

tudorcluj 29-01-12 13:55

Re: E46 - Bagged
 
Foarte frumos si interesant ce ai reusit sa faci . trebuie sa ne intalnim saptamanile astea sa iau emlema de capota daca o mai ai si sa vad frumusetea asta de masina .8)

tupeu 05-02-12 08:24

Re: E46 - Bagged
 
4 Attachment(s)
cam aici am ajuns cu farurile...
mi-a ajuns kit-ul xenon ii exact ce imi doream ca si culoare
in a doua poza se vede diferenta de culori:
faza lunga halogen (de-ala albastru cica), proiectoarele ceata sunt xenon 6000, faza scurta este xenon 8000
pe viitor va fi 8000 si pe ceata
iar farurile mai urmeaza sa le reglez

s-ar putea faza lunga sa o pun pe led, ce parere aveti?

tupeu 07-02-12 19:51

Re: E46 - Bagged
 
6 Attachment(s)
Update: am montat in sfarsit farurile pe masina...

am facut un fel de doua feluri in spate pentru a izola faru de umiditate, vopsite negre normal, sa para cat de oem si din compartimentul motor

inca nu stiu ce fac cu faza lunga, xenon sau led ?!? mai mult pentru blitz-uri ca de folosit faza lunga pot ridica farurile din reglaj deci nu e problema... daca as vedea la cineva cum arata pe led poate m-as lamuri

alex_mecanicu2007 07-02-12 19:56

Re: E46 - Bagged
 
or iesti bestiale! abia astept sa o vad pe live:d

myky99 07-02-12 20:01

Re: E46 - Bagged
 
au iesit super bine...super super...ai dat direct cu vopsea peste cromul acela...sau ai folosit si ceva intermediar? ca am de gand sa fac aceiasi operatiune....

tupeu 07-02-12 20:05

Re: E46 - Bagged
 
pai daca faci pasii necesari unei vopsiri, va iesi bine, matuit primer etc...
in mod normal nu are ce sa se intample ca is in spatele sticlelor deci contact cu praf apa etc nu este...

myky99 07-02-12 20:08

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4869493)
pai daca faci pasii necesari unei vopsiri, va iesi bine, matuit primer etc...
in mod normal nu are ce sa se intample ca is in spatele sticlelor deci contact cu praf apa etc nu este...

stiu asta...dar voiam sa o fac bine..nu sa ma trezesc ca se cojeste dupa 2 sapt.... ma apuc maine usor de ele...ca am destul timp....pisi o sa mai tot stea parcata:))

tupeu 07-02-12 20:11

Re: E46 - Bagged
 
nu avem ce face :)... rabdare sa fie pana se dezgheata vremea


All times are GMT +2. The time now is 11:08.

- Copyright 2026 4Tuning