Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura.html)
-   -   '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!! (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/117034-00-integra-dc2-type-rx-1-8-vtec-b18c-new-pics.html)

milad 16-09-10 23:17

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
top job..si unde mai pui ca totul a fost facut pe fuga! nice!

casp3r75 01-10-10 22:03

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
senzatie masina :D cine nu isi doreste o intergra...
poate facem o combinatie si ne trimiti si noua unele piese :lol:

yulasinio 09-12-10 12:36

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
N-am mai postat de ceva vreme pe aici...
Am cumparat un alt eleron intre timp desi nici pe cel Mugen nu l-am terminat inca :oops: am comandat toate bucsile de la bara stabilizatoare spate pentru ca am o mica bataie pe drum denivelat si garnitura O de la distribuitor.
https://i241.photobucket.com/albums/f...1-21152208.jpg
https://i241.photobucket.com/albums/f...1-21152222.jpg

CJ-01-WOB 12-12-10 23:06

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
las-o asa man cu 2 . :-P

yulasinio 13-12-10 08:53

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
O sa am prea multa stabilitate pe spate si nu imi place :o

calin81 03-02-11 16:56

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
superba masina, felicitari, am tot vrut sa-ti scriu si in alte locuri dar nu am mai apucat, aveai topicul inchis...
te felicit, e dementiala!

yulasinio 03-02-11 17:37

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Mersi mult Calin, da nu mai frecventez pe acel site de ceva vreme.

Apropo ti-am vazut ieri topicul, frumos lude ai 8)

calin81 03-02-11 17:56

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Da, stiu, am observat, bine macar ca te-am regasit aici, merci mult si eu

yulasinio 06-03-11 22:50

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Pfff, nu am mai postat aici de ceva vreme :-) Ieri am avut putin timp liber si am miscat ceva la masina. Am dat un amortizor de pe spate jos pentru ca imi faceau impresia ca bat pe drum denivelat. Nici vorba sa fie vreo problema, sunt in stare buna si nu se vede ca fi curs ulei din ele. Cred ca zgomotul vine de la bara antiruliu, am toata bucsaraia pentru ea dar nu vreau sa o schimb pana ce nu ma apuc de munca serios pe partea de suspensie.

Si daca tot m-am murdarit pe maini am zis sa ma apuc de treaba pe eleronul ala galben. Asa ca l-am demontat tot bucati si am smirghelit cateva piese dupa care am lasat-o balta ca facusem scurta la mana :-)) si nu de alta dar trebuia sa incing gratarul :oops:

https://i241.photobucket.com/albums/f...3-05145817.jpg

Pe suportii aia mici trebuie sa dau cu ceva impotriva ruginii inainte sa ii vopsesc, dupa cum se vede si in poza unul e ruginit rau.
https://i241.photobucket.com/albums/f...3-05154830.jpg

Imi place ca e "moale" vopseaua de pe eleron si se ia foarte bine la smirghel. Trebuie sa ma duc la magazin sa imi cumpar o masina de smirghelit ceva ca m-am saturat de lucru manual.
https://i241.photobucket.com/albums/f...3-05165122.jpg
[/quote]

LauX_LauX_LauX 07-03-11 20:30

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Si cand il vopsesti ? :-)

yulasinio 07-03-11 22:54

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
STai sa-l gat odata de pregatit si apoi il si vopsim :-)

Adriano98_R 08-03-11 14:21

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Asa asa baga la smingeluit, spor la munca, sa ne zici cat de repede dai sange la degete lol ;)

yulasinio 09-03-11 19:36

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Stai linistit Adi ca nu ma omor, pic, pic se face plinul ;) Oricum e prea frig acuma sa vopsesc ceva asa ca mai astept.

Adriano98_R 10-03-11 00:43

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 4156606)
Stai linistit Adi ca nu ma omor, pic, pic se face plinul ;) Oricum e prea frig acuma sa vopsesc ceva asa ca mai astept.


Da da cunosc procesul bine ;)

krys_26 10-03-11 10:38

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
frumoasa masina o masina la care multi viseaza,am urmarit pe unde ai mai postat si am vazut ca esti pintre putinii care chiar vor sa ajute cu ce stie.bafta in continuare.

yulasinio 10-03-11 11:07

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Mersi mult krys :-)

idmobb 30-03-11 08:15

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Salut. Capitonajul de la capota este pus de tine ? Mie asa mi se pare si as vrea sa fac si eu ceva de genul. aa Am rezolvat treaba cu sonda lambda :) am pus una originala.
Frumoasa tare Integra.

yulasinio 30-03-11 09:15

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Capitonajul a fost pe masina cand am cumparat-o dar nu e mare lucru sa pui unul, iti trebuie niste material si un adeziv bun.

Ma bucur ca ai rezolvat problema :-)

idmobb 30-03-11 15:54

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Ce fel de material?

yulasinio 30-03-11 16:28

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
De care gasesti, asta arata ca o carpeta de interior. Stiu ca la dacie vindeam ceva carpete asemanatoare pentu interior.

Toyboy 31-03-11 02:06

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
bun bun ;)
sper sa dau si eu jos zilele astea insonorizarea de alchitran de sub mocheta :rolleyes2

yulasinio 31-03-11 09:05

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Eu tot imi caut capota sa o schimb dar nu gasesc nimic pe gustul meu :-)

Da, da aia jos ca are vreo ~5kg ;)

yulasinio 30-03-12 15:42

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Mama de un an de zile nu am mai scris pe thread-ul asta :oops:

Nici nu prea am facut multe la masina ca am fost ocupat cu altele. AM mai fost prezenti odata pe track in Septembrie si de atunci mai mult a hipernat. Anul asta sper sa am timpul si banii necesari sa ma ocup de ea.
Bara fata Mugen a fost vanduta si m-am intors la cea OEM cu lip-ul Spoon, de cateva zile am achizitionat o capota de carbon care urmeaza sa fie vopsita odata cu bara fata, lip-ul, pragurile si bara spate.

[IMG]http://farm7.static.***********/6155/6137608466_0398017e1b_z.jpg[/IMG]

https://i215.photobucket.com/albums/c...4965copy-1.jpg

https://i241.photobucket.com/albums/f...3-28184851.jpg

fanete 31-03-12 01:32

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
ai asteptat tu fix un an sa mai scrii... acum cand o sa mai scrii iar, la anu? :)

nu prea inteleg capota, a fost gri si ai cojit tu vopseaua?

bafta.

yulasinio 31-03-12 12:47

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Pe 4T nu am mai intrat numai sa citesc ce se mai intampla pe aici. Am updatat topicul la masina pe forumul din semnatura ;)

Capota asa am luat-o, a fost vopsita gri si decojita, oricum o sa o vopsesc si eu asa ca nu ma deranjeaza.

Adriano98_R 01-04-12 11:36

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Bravo, in sfarsit ti-ai gasit capota :D

yulasinio 01-04-12 23:57

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Am prins una in sfarsit si una chiar buna la un pret subtire.

Seamana un pic cu a ta plus ca e dry carbon asa ca e usoara ca un fulg ;)

CJ-01-WOB 02-04-12 00:36

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Nice!
will keep yea busy

kitz` 02-04-12 12:44

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
felicitari pentru masina:shock:

luvdog 05-07-12 01:24

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
3 Attachment(s)
stiu ca vrei,dar te mai intereseaza??? ;)

amadeus_and 05-07-12 12:31

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by luvdog (Post 5090825)
stiu ca vrei,dar te mai intereseaza??? ;)

$$$$$?????

yulasinio 05-07-12 23:46

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Tu vrei sa ma pui la cheltuiala :D

luvdog 05-07-12 23:54

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 5092107)
Tu vrei sa ma pui la cheltuiala :D

scoate banii de la saltea ca mucegaiesc mah :lol:

luvdog 05-07-12 23:55

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 5092107)
Tu vrei sa ma pui la cheltuiala :D

scoate banii de la saltea ca mucegaiesc mah :lol:

bogdan100 06-07-12 12:04

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Salut . Cand ajungi in tara? :D

yulasinio 06-07-12 12:59

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Salut Bogdane, am fost in tara la inceputul lui Iunie dar nu am stat numai o saptamana prin Alba si am fost prins rau. Scuze ca nu te-am anuntat :oops:


All times are GMT +2. The time now is 15:31.

- Copyright 2026 4Tuning