![]() |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
top job..si unde mai pui ca totul a fost facut pe fuga! nice!
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
senzatie masina :D cine nu isi doreste o intergra...
poate facem o combinatie si ne trimiti si noua unele piese :lol: |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
N-am mai postat de ceva vreme pe aici...
Am cumparat un alt eleron intre timp desi nici pe cel Mugen nu l-am terminat inca :oops: am comandat toate bucsile de la bara stabilizatoare spate pentru ca am o mica bataie pe drum denivelat si garnitura O de la distribuitor. https://i241.photobucket.com/albums/f...1-21152208.jpg https://i241.photobucket.com/albums/f...1-21152222.jpg |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
las-o asa man cu 2 . :-P
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
O sa am prea multa stabilitate pe spate si nu imi place :o
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
superba masina, felicitari, am tot vrut sa-ti scriu si in alte locuri dar nu am mai apucat, aveai topicul inchis...
te felicit, e dementiala! |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Mersi mult Calin, da nu mai frecventez pe acel site de ceva vreme.
Apropo ti-am vazut ieri topicul, frumos lude ai 8) |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Da, stiu, am observat, bine macar ca te-am regasit aici, merci mult si eu
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Pfff, nu am mai postat aici de ceva vreme :-) Ieri am avut putin timp liber si am miscat ceva la masina. Am dat un amortizor de pe spate jos pentru ca imi faceau impresia ca bat pe drum denivelat. Nici vorba sa fie vreo problema, sunt in stare buna si nu se vede ca fi curs ulei din ele. Cred ca zgomotul vine de la bara antiruliu, am toata bucsaraia pentru ea dar nu vreau sa o schimb pana ce nu ma apuc de munca serios pe partea de suspensie.
Si daca tot m-am murdarit pe maini am zis sa ma apuc de treaba pe eleronul ala galben. Asa ca l-am demontat tot bucati si am smirghelit cateva piese dupa care am lasat-o balta ca facusem scurta la mana :-)) si nu de alta dar trebuia sa incing gratarul :oops: https://i241.photobucket.com/albums/f...3-05145817.jpg Pe suportii aia mici trebuie sa dau cu ceva impotriva ruginii inainte sa ii vopsesc, dupa cum se vede si in poza unul e ruginit rau. https://i241.photobucket.com/albums/f...3-05154830.jpg Imi place ca e "moale" vopseaua de pe eleron si se ia foarte bine la smirghel. Trebuie sa ma duc la magazin sa imi cumpar o masina de smirghelit ceva ca m-am saturat de lucru manual. https://i241.photobucket.com/albums/f...3-05165122.jpg [/quote] |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Si cand il vopsesti ? :-)
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
STai sa-l gat odata de pregatit si apoi il si vopsim :-)
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Asa asa baga la smingeluit, spor la munca, sa ne zici cat de repede dai sange la degete lol ;)
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Stai linistit Adi ca nu ma omor, pic, pic se face plinul ;) Oricum e prea frig acuma sa vopsesc ceva asa ca mai astept.
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
Da da cunosc procesul bine ;) |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
frumoasa masina o masina la care multi viseaza,am urmarit pe unde ai mai postat si am vazut ca esti pintre putinii care chiar vor sa ajute cu ce stie.bafta in continuare.
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Mersi mult krys :-)
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Salut. Capitonajul de la capota este pus de tine ? Mie asa mi se pare si as vrea sa fac si eu ceva de genul. aa Am rezolvat treaba cu sonda lambda :) am pus una originala.
Frumoasa tare Integra. |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Capitonajul a fost pe masina cand am cumparat-o dar nu e mare lucru sa pui unul, iti trebuie niste material si un adeziv bun.
Ma bucur ca ai rezolvat problema :-) |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Ce fel de material?
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
De care gasesti, asta arata ca o carpeta de interior. Stiu ca la dacie vindeam ceva carpete asemanatoare pentu interior.
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
bun bun ;)
sper sa dau si eu jos zilele astea insonorizarea de alchitran de sub mocheta :rolleyes2 |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Eu tot imi caut capota sa o schimb dar nu gasesc nimic pe gustul meu :-)
Da, da aia jos ca are vreo ~5kg ;) |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Mama de un an de zile nu am mai scris pe thread-ul asta :oops:
Nici nu prea am facut multe la masina ca am fost ocupat cu altele. AM mai fost prezenti odata pe track in Septembrie si de atunci mai mult a hipernat. Anul asta sper sa am timpul si banii necesari sa ma ocup de ea. Bara fata Mugen a fost vanduta si m-am intors la cea OEM cu lip-ul Spoon, de cateva zile am achizitionat o capota de carbon care urmeaza sa fie vopsita odata cu bara fata, lip-ul, pragurile si bara spate. [IMG]http://farm7.static.***********/6155/6137608466_0398017e1b_z.jpg[/IMG] https://i215.photobucket.com/albums/c...4965copy-1.jpg https://i241.photobucket.com/albums/f...3-28184851.jpg |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
ai asteptat tu fix un an sa mai scrii... acum cand o sa mai scrii iar, la anu? :)
nu prea inteleg capota, a fost gri si ai cojit tu vopseaua? bafta. |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Pe 4T nu am mai intrat numai sa citesc ce se mai intampla pe aici. Am updatat topicul la masina pe forumul din semnatura ;)
Capota asa am luat-o, a fost vopsita gri si decojita, oricum o sa o vopsesc si eu asa ca nu ma deranjeaza. |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Bravo, in sfarsit ti-ai gasit capota :D
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Am prins una in sfarsit si una chiar buna la un pret subtire.
Seamana un pic cu a ta plus ca e dry carbon asa ca e usoara ca un fulg ;) |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Nice!
will keep yea busy |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
felicitari pentru masina:shock:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
3 Attachment(s)
stiu ca vrei,dar te mai intereseaza??? ;)
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Tu vrei sa ma pui la cheltuiala :D
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Salut . Cand ajungi in tara? :D
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Salut Bogdane, am fost in tara la inceputul lui Iunie dar nu am stat numai o saptamana prin Alba si am fost prins rau. Scuze ca nu te-am anuntat :oops:
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:44. |
- Copyright 2026 4Tuning