Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 12TRS - DJ 03 TZH -The Beast Is Back! (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/97625-oltcit-club-12trs-dj-03-tzh-the-beast-is-back.html)

-RAZVAN- 21-12-08 21:49

re: Oltcit Club 12TRS - DJ 03 TZH -The Beast Is Back!
 
De ce nu'i pui spoileru pe spate si grila aia veche?

Andutu TZH 22-12-08 00:28

re: Oltcit Club 12TRS - DJ 03 TZH -The Beast Is Back!
 
Spoilerul l-am dat jos sa ii fac tinichigeria si am pierdut suruburile,trebuie sa ii iau maine suruburi si il pun,iar grila am dat-o jos sa o fac asa misto , cu plasa ca in prima pagina,dar nu am avut timp,urmeaza sa o fac zilele astea

Andutu TZH 23-12-08 08:32

Gata, am schimbat azi noapte pivotul! pana la 11 am lucrat la ea,am facut rost de presa,de flex(ca am taiat buza pivotului cu flexu ca nu vroia sa iese altfel).Am tras si eu si unchimeo de presa ca nu vroia sa iese . in fine , important e ca merge si ea bine acum, nu mai bate nimic la ea,te unge pe suflet.

Voi ce ziceti , care bancheta se potriveste mai bine,cea de matiz sau cea de nexia,ma intereseaza ca latime,inaltime,prinderi . ati mai pus vreunul din voi pe oltcit???

-RAZVAN- 23-12-08 08:55

re: Oltcit Club 12TRS - DJ 03 TZH -The Beast Is Back!
 
I-ati una noua de Oltcit :rolleyes2

Andutu TZH 23-12-08 09:02

re: Oltcit Club 12TRS - DJ 03 TZH -The Beast Is Back!
 
Nu le suport pe alea de oltcit nici ca tapiterie , nici ca si confort,e net superioara cea de matiz sau nexia

darck_angel64 23-12-08 11:50

re: Oltcit Club 12TRS - DJ 03 TZH -The Beast Is Back!
 
nu se potriveste niciuna la prindere, poate doar la marime.

ai vazut cum sunt cele de oltcit (spuma este pusa pe un suport metalic, pe care gasesti si macanismele de prindere de caroserie), pe cand cele de matiz ori nexia (cielo) sunt mult mai simple, adica, sub spuma se gasesc niste sarme groase care o tin la locul ei, care in acelasi timp sunt si mecanisme de prindere de caroserie. La matiz si cielo (nexia) caroseria este modelata in asa fel incat podeaua, sub bancheta, este mai ridicata formand o punte pe care sta sezutul banchetei, motiv pt care este asa de confortabila.

Daca vrei sa-i dai confort, ori o refaci din alta spuma mai buna, ori spuma de la cielo sau matiz o modifici sa intre in suportul celei de oltcit.

pupa 23-12-08 17:57

re: Oltcit Club 12TRS - DJ 03 TZH -The Beast Is Back!
 
Bre, in cel mai fericit caz arunci banchetele si cu asta basta. Sau poate iti place sa faci pe taxiul sau pe masina de carat marfa. :-)
Mie unul mi-a placut maxim bancheta de la Fiat Panda(modelul vechi din '80). Ia fa cateva cautari si vezi daca te amuza. Pare extraordinar de simplu de adaptat.

Andutu TZH 23-12-08 20:11

Merci pentru sfat darck_angel64 ! chiar mi-ai dat o idee buna

O sa ma interesez,dar pata mi s-a cam pus pe bancheta de nexia , ptr ca cunosc pe cineva de la dezmembrari , o iau moca.Astazi rupsai surubul la spatarul banchetei si ramase rupt acolo in interior.Cum sa il scot eu de acolo???

darck_angel64 24-12-08 14:22

re: Oltcit Club 12TRS - DJ 03 TZH -The Beast Is Back!
 
la mine a iesit cu mana :)

poate am fost norocos

Andutu TZH 24-12-08 14:49

La ce te referi , la pivot?

Azi ii schimbai filtru de benzina si furtunele de benzina,si facui gura de umplere din spate.Gata , nu ii mai fac nimic pana dupa revelion!

gbry_el_05-RSG 24-12-08 16:52

re: Oltcit Club 12TRS - DJ 03 TZH -The Beast Is Back!
 
nu te cred. asa zici acum. parca vad ca ami apare ceva...:lol:

Andutu TZH 24-12-08 19:29

Da-ti peste gura,un singur bolt vreau sa mai schimb la ea pana in revelion, atat,dar nu gasesc bolt

Nu ma putui rezista si imi luai buji denso w2oepr-u 3047

gbry_el_05-RSG 25-12-08 13:32

re: Oltcit Club 12TRS - DJ 03 TZH -The Beast Is Back!
 
ce drepatate am avut. sunt buji ca ale mele. super bune. fac treaba nu gluma.

Andutu TZH 25-12-08 21:56

re: Oltcit Club 12TRS - DJ 03 TZH -The Beast Is Back!
 
Eeee tu cu gura ta mare:lol:,ce sa fac vere iam facut si ei cadou de craciun ca a fost cuminte stii cum e

Andutu TZH 27-12-08 16:49

re: Oltcit Club 12TRS - DJ 03 TZH -The Beast Is Back!
 
2 Attachment(s)
Vreo 2 poze dupa aeroport


All times are GMT +2. The time now is 07:34.

- Copyright 2024 4Tuning