Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - andrew 46 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/89719-machete-lucru-andrew-46-a.html)

andrew 46 28-01-09 20:25

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
3 Attachment(s)
am mai lucrat la el...
e finisat
asta e forma finala,il dau in seara asta cu spritzchit +cateva finisaje minore si voila!!
insa am o chestie...ce culoare sa-l fac?
am spray negru mat pentru capota si plafon
si galben SAU alb pentru restul masini
alb ar fi eleganta...galben mai vesela asa:lol:
ce spuneti?

NSL_ALEX666 28-01-09 20:28

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Da!!!Dar nu stiu mie personal miar place alb!!!
Bafta in continuare!!!!

alynex 28-01-09 20:45

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
La fel de frumos precumd e de batran:D.
Banuiesc ca spatile din spate is pentru o dubla evacuare, nu?
Dai o culoare mai pe modelu lui, un verde inchis ,sky blue, ceva de genu;), sau chiar un two tone!
Bafta!!

Edit:Merge un galben cu inserti de negru si alb, sau invers.Jongreaza cu astea 3 dupa plac:D!

andrew 46 29-01-09 17:04

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by NSL_ALEX666 (Post 2018840)
Da!!!Dar nu stiu mie personal miar place alb!!!
Bafta in continuare!!!!

voi vedea..;)
Quote:

Originally Posted by alynex (Post 2018886)
La fel de frumos precumd e de batran:D.
Banuiesc ca spatile din spate is pentru o dubla evacuare, nu?
Dai o culoare mai pe modelu lui, un verde inchis ,sky blue, ceva de genu;), sau chiar un two tone!
Bafta!!

Edit:Merge un galben cu inserti de negru si alb, sau invers.Jongreaza cu astea 3 dupa plac:D!

voi vedea la ce culoare voi ajunge..

am terminat de finisat macheta
maine o vopsesc:dance::dance:

bmwh548 29-01-09 17:32

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
1 Attachment(s)
Sfatul meu ar fi sa mai ai putina rabdare si sa finisezi mai bine in fata.

andrew 46 29-01-09 19:53

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 2021137)
Sfatul meu ar fi sa mai ai putina rabdare si sa finisezi mai bine in fata.

ai ff mare dreptate.
voi astupa grila si o voi reface...n-am ce sa fac..:cry:

oricum o sa iasa mult mai frumos.

L4uR 29-01-09 21:07

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
nu poti sa nivelezi cu o pila ?....

andrew 46 30-01-09 08:11

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by L4uR (Post 2021679)
nu poti sa nivelezi cu o pila ?....

nu...ca m-am chinuit o zi intreaga si n-a iesit....am astupat..tre sa le fac iarasi..insa va iesi mult mai bine;)

Darius DMS 30-01-09 08:16

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
culoarea sa fie negru mat......am vazut o emisiune pe discovery,american hot-rods si au modificat si ei un el camino.....l-au facut negru,dar nu negru mat.....poti alege si varianta cu culoare rosie si doua dungi negre pe mijloc.....iti urez succes la "munca"......toate cele bune.....

andrew 46 31-01-09 16:35

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Darius DMS (Post 2022496)
culoarea sa fie negru mat......am vazut o emisiune pe discovery,american hot-rods si au modificat si ei un el camino.....l-au facut negru,dar nu negru mat.....poti alege si varianta cu culoare rosie si doua dungi negre pe mijloc.....iti urez succes la "munca"......toate cele bune.....

merci darius
am refacut bara fata..
eu cred ca a ieit mai bine[mie personal imi place foarte mult]

NSL_ALEX666 31-01-09 17:05

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Da si mie imi place asa!!!Vreau sa o vad vopsita!!!
E super:shock:!!!

MR.STILO 31-01-09 18:21

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
felicitari!:D a iesit foarte bine!;) cand vrei sa faci grila,integreaza "lame" din cartela de telefon.;) pentru culoare as opta rosu cu negru!;)

andrew 46 31-01-09 20:04

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by NSL_ALEX666 (Post 2026145)
Da si mie imi place asa!!!Vreau sa o vad vopsita!!!
E super:shock:!!!

cred ca-i sta totusi mai bine asa..
o voi vopsi in curand[mai am putin de finisat la ea;)]

Quote:

Originally Posted by MR.STILO (Post 2026313)
felicitari!:D a iesit foarte bine!;) cand vrei sa faci grila,integreaza "lame" din cartela de telefon.;) pentru culoare as opta rosu cu negru!;)

merci,voi tine cont de sfat :-P
pentru vosea nu stiu...neagra era si nu prea imi placea
cred ca in final voi opta pentru alb si capota si plafonul negru mat:rolleyes2
vom vedea:idea:

L4uR 31-01-09 22:39

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
capota , plafonul si cabina spate negru .....restu alb...ar da foarte bine;)

eddycdk 02-02-09 13:35

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
pff...mai ai pana la vopsea! :???:
mie unul nu-mi plac cele doua aerisiri din bara fata...nu stiu, nu e locul lor acolo
inceraca o singura aerisire mai mare sau ceva asemanator cu ce ti-am aratat eu in pag. precedenta
in spate arata bine si in lateral!


All times are GMT +2. The time now is 19:46.

- Copyright 2026 4Tuning