Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/88050-e36-318is-coupe-cj-11-rsa.html)

bmw_motorsport 24-03-09 06:00

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
Quote:

Originally Posted by Alex_Tiger (Post 2129738)
arata foarte bine! din cate se vede e chiar intretinuta!

de ce e editie limitata? ce e diferit la ea, inafara de kitul complet exterior (nu stiu daca si interior :-P) M?

am uitat sa completez la lista: serpisori inox,diferential autoblocant,punte spate discuri:twisted:

Alex_Tiger 24-03-09 11:29

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
misto k are autoblocant, banuiesc ca se invarte frumos...discuri pe puntea spate cred k, cam toate au...

bmw_motorsport 24-03-09 20:09

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
se invarte...se invarte....cerce...burne...:-P:-P...de toate....modelele normale 1,6 si 1,8 nu au discuri spate

Bmwaldo 25-03-09 00:42

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
Quote:

Originally Posted by bmw_motorsport (Post 2179945)
se invarte...se invarte....cerce...burne...:-P:-P...de toate....modelele normale 1,6 si 1,8 nu au discuri spate

majoritatea 1.8is-urilor din fabrica vin cu discuri pe spate .

1,6 si 1,8 intradevar nu au discuri ci tamburi !

Alex_Tiger 16-04-09 17:08

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
4 Attachment(s)
insfarsit sa facut frumos afara, am prins si eu o zi libera si am facut narile, mai trebuie retusata una dintre ele, care nustiu cum are o portiune care a iesit ciudat, in rest au iesit bine.

parerea mea e k exact cum e masina acuma parca se potriveau mai bine cromate, dar arata umpic mai sportiva asa cu ele negre, dar ca sa dea bine cu toata masina, va trebui neaparat sa pun folii, sa schimb plasa din bara, eventual o buza neagra, ca asa doar narile negru cu culoarea asta nu dau asa de perfect...eu asa o vad, voi ce ziceti, k ma-ti tot inebunit sa le vopsesc, NA! :P :)) :twisted:

bmw_motorsport 16-04-09 17:40

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
da bine...stai linistit..nu te mai agita atat:-P

Alex_Tiger 16-04-09 17:47

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
hehe, nu ma agit, ca si mie imi place doar k mi se pare k lipseste ceva, nu e completa...

bmw_motorsport 16-04-09 17:51

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
Quote:

Originally Posted by Alex_Tiger (Post 2244206)
hehe, nu ma agit, ca si mie imi place doar k mi se pare k lipseste ceva, nu e completa...

da....si mie....cred ca ai lipseste cromul de la nari:lol:;)

Skillzu 16-04-09 18:14

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
iti lipseste buza OEM de pe bara de M ;)

Alex_Tiger 16-04-09 18:56

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
Quote:

Originally Posted by Skillzu (Post 2244275)
iti lipseste buza OEM de pe bara de M ;)

dap, am zis si eu k ar trebuii...

@bmw_motorsport... =))

Alex_Tiger 23-04-09 13:11

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
3 Attachment(s)
un update nu neaparat fericit...

mergeam linistit spre casa pe Baritiu pe prima banda si chiar inainte de stop un e46 de pe a 2-a banda putin in fata mea trage de volan sa intre pe banda mea, am reactionat am franat si miam lipit roata dreapta de bordura si si el ma vazut chiar in ultimu mom si a franat si el chiar la timp! oricum fericit ca nu ne-am lovit, iam zis numa sa aibe grija, el saracu s-o scuzat crek de 100 ori, un domn pe la ~35ani. oricum, am plecat fiecare pe drumu nostru, eu cel ptin fericit k nu ma lovit. ajung acasa si ma uit asa de curiozitate si ce sa vezi, surpriza, aripa lovita, grila ciupita, bara zgariata. nervos ca naiba k nu ii mai tineam minte nr de inmatriculare si k nu mam uitat atunci merg la politie sa vad ce se paote face, prietena mea care era in dreapta mai tinae minte k avea la numar CJ -xx- ASI, si pe baza asta am zis ca o sal gaseasca k nu sunt intro 100 de masini 2 e46 exact la fel...oricum noaptea aceea eu visasem k lam gasit in oras si k avea alt numar decat stiam eu...dupa ce ma trezesc imi vine ideea sa ma duc la aceasi ora pe aceasi strada in speranta k el venea de la munca si mai trece tot peacolo, zis si facut ma duc parchez si stau la panda in oglinda, 30 min nu a trecut nici un e46...ciudat, si la un momant dat vad botu unuia gri, cand trece pe langa mine il recunosc, el era, si intradevar avea alt numar, era SAI nu ASI, pornit in tromba dupa el flashuri si claxoane neam oprit intr-o parcare iam zis ce s-a intamplat, el saracu nu avea nimic la masina k ma agatat cu interiorul aripii, doar putin putin zgariata. dar si asa a zis tipu k nui problema, plateste reparatia, zic bun, am mers la atelier si am decis cu ocazia asta sa-mi revopsesc si bara care era crapata intrun loc si puscata vopseaua intraltu :D total, cam 600 roni, il sun pe tip ii zic, zice ok, azi mi-a dat banii si masina e la revopsit as we speak, maine va avea bara si aripa stanga revopsite. din tot raul a iesit si-un bine. si cu ocazia asta cautand codul culorii am observat ca masina e si Individual... :P

am pus niste poze cu pagubele, si maine sau poimaine o sa pun si dupa ce iese, oricum dupa asta in vara va primi un polish complet, ca tare merita!

Alex_Tiger 25-04-09 11:38

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
scurt update, (nu am poze inca) dar vopseaua a iesit perfect, si vopsitu la fel, aripa e superba desi a trebui sa o refaca prima data deoarece au iesit niste zgarieturi care erau "ascunse", dar le-a scos, a revopsit-o si acum e perfecta. bara din pacate desi a scapat de bucatile mari de vopsea puscata (locuri in care a primit lovituri serioase mi-a dezvaluit vopsitorul) acum sunt reparate si invizibile, singura problema fiind chair la buza in partea dreapta unde am luat bordura aia nenorocita atunci in prima luna, si acum se vad dungulite in vopsea, vopsitorul spunandu-mi ca e toata crapata acolo, dar eu sper ca dupa niste spalaturi si dupa ce se mai matuieste putin nu se vor mai vedea. sapt viitoare trebuie sa ma ma duc iara sa imi poliseze grila unde a retusat-o cu vopsea doar pe o parte, sa o matuiasca si sa o vopseasca pierdut, si va fi done. in principiu sunt multumit de lucrare. dupa ce apuc sa o spal voi pune si poze!

numai bine!

Detman 25-04-09 17:43

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
a iesit foarte bine, pacat ca plasa e acum in culoarea masinii... asai?? :P

Alex_Tiger 26-04-09 20:34

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
Quote:

Originally Posted by Detman (Post 2265971)
a iesit foarte bine, pacat ca plasa e acum in culoarea masinii... asai?? :P

mha sincer...nu se vede asa de tare precum mi-am imaginat, dar pana in 8 trebe sa o vopsim calumea, neagra, ca tot mai bine e...

Tweety_rzw 28-04-09 13:54

Re: E36 - 318is Coupe - CJ 11 RSA
 
Tare faza cu visatul şi cu chestia aia gen să te duci la aceeaşi oră şi acelaşi loc :lol: nu oricui îi dădea prin cap ;) bravo ţie ai o maşină foarte bună şi frumoasă ,mă refer prin frumoasă îngrijită tot ce trebuie ;) !

P.S. Tu nu aveai un mk3 albastru înainte ? :)


All times are GMT +2. The time now is 07:13.

- Copyright 2026 4Tuning