![]() |
Re: 4G63 vs SR20DET
Quote:
|
Re: 4G63 vs SR20DET
Quote:
nu mi te mai adresa. |
Re: 4G63 vs SR20DET
Quote:
|
Re: 4G63 vs SR20DET
aloooooooooooooooooooooooooo
Cuminti acolo ca va dau bataie la palma!!!!!! |
Re: 4G63 vs SR20DET
pana una alta.............
unde sunt poze, filme de la evenimentul de duminica?!?!?!??! Daca nu sunt va rog sa postati cat mai multe cu putinta |
Re: 4G63 vs SR20DET
Quote:
pai nu faceai tu poze cu agheul ala ... :)))) |
Re: 4G63 vs SR20DET
am auzit ceva zvonuri frumoase despre sunny.... imi povesteste si mie ceva evenimetul?
|
Re: 4G63 vs SR20DET
14 Attachment(s)
mi-a dat un spike de boost in a 3a undeva in jurul la 1.7 bar.........si mi-a fost frica sa nu topesc vreun piston deoarece injectoarele pe care le am acum nu fac fata peste 1.4 bar!!!! :((
Boost controller-ul meu e un greddy profec b care in cazul in care am vreun spike are avertizare visuala si sonora si cand a inceput ala sa ''tipe'' eram pe la 5500 rpm....am crezut ca se va opri dar nu sa intamplat asta.....prin urmare am fost nevoit sa schimb din treapta a3a intr-a 4a la 6500 rpm....avand in vedere ca eu am puterea maxim undeva pe 7500 (aproximativ) si limitarea de fabrica este de 7500 rpm (acum la mine e limitata cam pe la 7850 rpm) Explicatia de mai sus este pentru cursa cu CZR (am auzit asa niste zvonuri ca omul are si N2O--> daca are si la folosit inseamna ca ia fost frica de ''rudolf'') Prima cursa a fost cu un 350z + N2O + alte chestii pe care eu nu le stiu!!!! Oricum eu sunt super multumit de performatele masinii si ma bucur ca am putut demonstra in sfarsit ca la Galati sunt si oameni seriosi care se pun pe treaba. Cursa a fost si pentru un bun prieten de al meu deasemeni proprietar de ''BABY GODZILLA''(nu a murit ci doar vroiam sa ii demonstrez ca nu a facut o alegere proasta atunci cand a cumparat masina) |
Re: 4G63 vs SR20DET
iar incepeti ma sa aberati pe net?
eu nu am nos! am venit cu o setare electronica facuta in graba de florin de la master tuner fix sambata seara la 11 noaptea,kre sa nu-mi rupa iar cardanul avand in vedere k exact cu 2 zile inainte de cursa l-am rupt pe cel vechi mie nu mi-e frica de nimeni si am crezut ca faptul ca sunt fair play si te felicit pt masina te va face sa intelegi ca sunt chiar un tip f ok cu cine merita dar de aici sa incepem sa aberam ca aveam nos knd mie mi-a intrerupt si a 2a si a 3a si se vede pe filmare si setarile mele sunt intermediare,masina putand mult mai mult e cale lunga o zi buna |
Re: 4G63 vs SR20DET
din kte stiu eu,doar la compresor puterea maxima se atinge aproape de limitare
la un motor turbo,unde faci overboostul,adik de obicei la 5000-5500 ture pt o turbina mare,acolo ai si puterea maxima kre e tinuta mai mult sau mai putin constant pana la limitarea fizica a motorului sau cea impusa de ecu inafara de faptul ca sunt destui ratati si frustrati care mananca dulce despre mine mereu si mai si abereaza, ai tendinta sa exagerezi datele tehnice ale masinii tale,deoarece cu siguranta tu puterea maxina o atingi pe overboost,adik undeva la 5000-5500ture si dak tu in mod normal declarai k mergi cu 1,4 si presupun k te-ai mai dat cu masina si deodata iti apare tam nesam un spike de 1,7 , scuza-ma ca-ti spun,dar cred k trebuie sa le bati obrazul la englezi p.s. knd ai 2 bari in turbo pe un motor de fix 1,8cmc si gt 35 pune tu nos si anunta-ma kte secunde tine motorul ala la greutatea si tractiunea ta si faptul k ai facut si 1,7, eu cred k aveai undeva la 350cp lejer la greutatea si tractiunea mea si faptul k merg cu 2 bari si doar pe a 4a a facut 2,2, eu estimez puterea mea in jurul la 480-500cp duminik |
Re: 4G63 vs SR20DET
ce atata cearta si atatea explicatii......sa vazut cine a fost mai bun duminica pe pista..asa ca tastaturisti sa-si vada in continuare de treaba....
bv CZR-ule...data viitoare sa vii cu setarile alea jmechere sa nu mai aiba lumea ce comenta sa le dai tiruri :D:D:D |
Re: 4G63 vs SR20DET
Quote:
|
Re: 4G63 vs SR20DET
zi si mie cine v-a zis voua asta?
e vreun apropiat de-al meu sau de-al service-ului unde-mi fac eu masina? si eu am auzit ca era un f16 care ar fi fost batut de un trabant cu motor de dacia puneti botul la prea multi tastaturisti si chiar dak aparent par baieti buni,ati fi uimiti sa-i cunoasteti in profunzime cu caracterele lor de cacat eu mereu am fost blamat si pus la colt,dar vedeti voi...knd mi-a mers masina,nu m-a batut nimeni,de aia am ramas impresionat de masina asta mica si dragalasa |
Re: 4G63 vs SR20DET
Quote:
Omule imi cer scuze.....chiar nu am vrut sa te jignesc!!!! Asa mi-a spus lumea de pe la tine din Bucuresti (ca ai N2O si prostii de astea), este foarte adevarat ca nu trebuia sa spun pe un forum public treaba asta ci tie in particular!!!! Imi cer mii de scuze inca odata si promit ca de acum incolo daca voi mai face vreo afirmatie o voi face in particular......asta ce am auzit a fost un zvon nimic altceva!!! |
Re: 4G63 vs SR20DET
2 Attachment(s)
eu vs Audi TT vs Nissan 350z
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:19. |
- Copyright 2026 4Tuning